Dominik Pajewski

05.10.2018 (15:18)

Więcej Romantyków! Specjalna trasa koncertowa Romantyków Lekkich ObyczajówWięcej romantyzmu, więcej Romantyków! Romantycy Lekkich Obyczajów, jeden z najciekawszych zespołów w Polsce, powracają w wielkiej trasie koncertowej, podczas której wystąpią na kilkudziesięciu koncertach w całym kraju.

Neoromantyczna Trasa 2018 to wyjątkowy cykl koncertów – zespół odwiedzi niemal trzydzieści polskich miast i zagra na najlepszych scenach największych klubów. W harmonogramie znajdziemy między innymi metropolie, jak Poznań, Kraków, Wrocław, Gdańsk, ale też szereg mniejszych miejscowości – wśród nich m.in. Siedlce, Ciechanów, Tychy, Bielsko-Biała. Romantycy zagrają w niemal każdym zakątku Polski i dotrą do tysięcy swoich fanów. Seria koncertów we wszystkie weekendy od września do połowy grudnia to jedna z największych tras koncertowych tej jesieni.

Jak było z zespołem Pantera? Gwiazda porno opowiada o swojej trasie z grupą

 

 
Zespół już w ten weekend zaprezentuje się w warszawskiej Stodole, a także w Olsztynie i Toruniu.
Koncert w Warszawie będzie rejestrowany – zapis występu ukaże się m.in. na platformie YouTube.
 
Wideo koncertowe, nagrane z udziałem publiczności, będzie także swoistym „the best of” - muzycy zagrają bowiem nie tylko kompozycje z najnowszego albumu „Neoromantyzm”, ale także starsze utwory, które wyniosły ich na szczyt popularności, jak np. „Lodziarkę” czy „Poznajmy się”.
 
Pierwsze koncerty Neoromantycznej trasy spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem fanów – fantastyczna frekwencja potwierdza pozycję zespołu na polskiej scenie alternatywnej. Zespół ma za sobą także występ na festiwalu Woodstock (obecnie Pol'and'Rock) oraz festiwalu w Cieszanowie, gdzie także spotkali się z bardzo życzliwym przyjęciem. 
Romantycy Lekkich Obyczajów to alternatywny duet założony w 2011 roku przez Damiana Lange i Adama Millera w Olsztynie. Charakterystyczny styl, w jakim tworzą, jest wielobarwnym połączeniem gitary akustycznej, ulicznego folku i rocka alternatywnego z tekstami w języku polskim. Mają na koncie kilkanaście teledysków oraz trzy płyty wydane w największej niezależnej wytwórni w Polsce - SP Records, która wydawała już takich artystów jak: Kult, Strachy Na 
Lachy, Lao Che, Happysad czy Kaliber 44. 
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Pijany Angus Young i Brian Johnson, chcieli znaleźć potwora z Loch Ness

  2020-10-29
  Angus Young i Brian Johnson znają się od wielu lat i oprócz tego, że grają w jednym zespole, są także przyjaciółmi. W jednym z ostatnich wywiadów, zapytano Briana o jakąś historią związaną z Angusem. Wokalista postanowił przytoczyć totalnie zwariowaną opowieść.
 • Stwórz swoje inicjały w klimacie AC/DC. Zespół udostępnił specjalny generator

  2020-10-29
  Nowa płyta AC/DC wywołuje wiele emocji i wgląda na to, że zespół ma wiele niespodzianek dla fanów. Przykładem może być specjalny generator, dzięki któremu możemy stworzyć swoje inicjały w klimacie okładki nowej płyty zespołu.
 • Zagraniczne gwiazdy wyraziły poparcie dla protestów w Polsce

  2020-10-29
  Protesty, które przetaczają się przez Polskę w ostatnich dniach, odbiły się szerokim echem na całym świecie. Również zagraniczne gwiazdy wyraziły swoje poparcie dla strajku kobiet w naszym kraju.
 • Sepultura zaprezentowała swoją wersję utworu 'Tainted Love'. Przebili cover Mansona?

  2020-10-29
  Utwór 'Tainted Love' jest prawdopodobnie jednym z lubionych numerów zespołów rockowych i metalowych, świadczyć o tym może spora ilość coverów. Teraz do tego grona dołączył zespół Sepultura.
 • Robb Flynn ocenił kultowy album Linkin Park: dobrze zniósł próbę czasu

  2020-10-29
  Mimo upływu lat, wielu artystów docenia zespół Linkin Park i jego wkład w muzykę rockową, Robb Flynn postanowił ocenić pierwszy krążek zespołu, który był przełomem w ich historii.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz