Anna Skalik

20.06.2015 (12:33)

Wianki 2015, Kraków - kiedy, gdzie i kto zagra? Data i artyści krakowskich Wianków 2015 [VIDEO]Wianki w Krakowie 2015: kiedy są i kto wystąpi w Noc Świętojańską? Data, artyści oraz program Wianków - Święta Muzyki 2015 prezentujemy Wam na EskaROCK.pl.

Kiedy odbędą się Wianki w Krakowie 2015? Data i szczegóły tegorocznej Święta Muzyki - imprezy na otwarcie lata na EskaROCK.pl. W programie Nocy Świętojańskiej w Krakowie są koncerty - w tym również rockowych gwiazd. Data Wianków 2015 w Krakowie to sobota 20 czerwca. Już dziś w kilku różnych miejscach miasta odbywać się będą występy artystyczne - koncerty, pokazy czy spektakle muzyczne.

>>> Noc świętojańska, Noc Kupały, Sobótka - kiedy i jak się ją obchodzi? <<<

Kto wystąpi na wiankach 2015 w Krakowie? Wśród artystów są m.in. Krzysztof Zalewski, Muchy i Król. Koncerty tych wykonawców odbędą się na scenie na Rynku Głównym miasta. Więcej szczegółów na temat Wianków 2015 w Krakowie - dokładny line-up imprezy znajdziecie w linku poniżej.

>>> PEŁEN PROGRAM Wianków 2015 w Krakowie <<<

Wianki to jedna z cyklicznych imprez kulturalnych organizowanych w różnych miastach w Polsce. Wydarzenie to nawiązuje do rodzimych obrzędów, związanych z przesileniem letnim. Nazwa jej wzięła się od wianków, które tego wieczoru tradycyjnie były puszczane na wodę. Współcześnie zamiast wianków przyjęło się puszczanie lampionów.

>>> Wianki 2015 - Warszawa: kto wystąpi i gdzie impreza? <<<

Krzysztof Zalewski - JaśniejESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Bill Withers nie żyje. Odszedł autor hitu "Ain't No Sunshine"

  2020-04-03
  Bill Withers nie żyje! Autor hitu "Ain't No Sunshine" odszedł w wieku 81 lat.
 • Samuel L. Jackson, w klimacie Tarantino zachęca do zostania w domu

  2020-04-03
  Podczas pandemii koronawirusa, jedyne słuszne i rozsądne rozwiązanie, to pozostanie w domu i tak naprawdę przeczekanie całego zamieszania. Samuel L. Jackson ma na to sposób i to w iście tarantinowskim klimacie.
 • UMLÄUT W TWOJE IMIĘ FANIE MOTORHEAD! Specjalna akcja zespołu, z okazji 40-lecia ,,Ace Of Spades''

  2020-04-03
  Motörhead to najgłośniejszy zespół wszechczasów. Ale czy umiesz stworzyć ich najlepszą i najgłośniejszą PLAYLISTĘ oraz swój własną grafikę z Warpigiem?
 • NO MORE ELECTRO! - nowy teledysk w sieci [WIDEO]

  2020-04-03
  NO MORE ELECTRO! - to zespół założony w 2019 roku, przez doświadczonych muzyków śląskiej sceny (m.in. Iowa Super Soccer, Sztywny Pal Azji, NEGATYW, Dobre Ludzie, LOCOMOTIVESUN, Roboty Na Wysokości).
 • ARMIA - kolejne 2 płyty wznowione na winylu, już w sprzedaży!

  2020-04-03
  Do sprzedaży trafiły 2 kolejne reedycje płyty Armii na winylu. Wydawnictwa te dostępne są w sprzedaży online.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz