19.04.2013 (13:00)

Turboweekend już jutro na koncercie w Polsce! [2013, BILETY]Już jutro - wystartuje nowy cykl koncertowy: EskaROCK Live. Gwiazdami pierwszych występów będą duński Turboweekend oraz polski Uniqplan.

Duński Turboweekend zagra w naszym kraju trzy koncerty: 20 kwietnia w warszawskiej Proximie, 21 kwietnia w poznańskim Eskulapie i 22 kwietnia we wrocławskim Alibi. Będą to pierwsze klubowe koncerty zespołu w Polsce! Polscy fani do tej pory mieli okazję oglądać Duńczyków na żywo na festiwalach (między innymi podczas Ursynaliów), na urodzinowym koncercie EskiROCK w warszawskiej Stodole oraz na katowickich Odjazdach. Wreszcie przyszedł czas na koncerty klubowe!

Turboweekend to duński zespół synth-rockowy, założony w 2006 roku przez przyjaciół z podstawówki. Łączy w swojej muzyce hipnotyzujące dźwięki basu, perfekcyjną perkusję, zaskakujące chwilami partie klawiszowe oraz świetny wokal. Wystarczy dodać do tej mieszanki odrobinę scenicznego szaleństwa i powstaje rewelacyjny skład do grania na żywo!
 
Grupa nagrała do tej pory trzy albumy. Debiutanckim krążkiem „Night Shift” (2007) Turoweekend zdobył popularność w rodzimej Danii, druga płyta – „Ghost Of A Chance” (2010) i pochodzący z niej hit „Trouble Is” przyniosły zespołowi uznanie również zagranicznych słuchaczy. W 2012 roku światło dzienne ujrzało trzecie wydawnictwo Turboweekend – „Fault Lines”, którym muzycy potwierdzili, że potrafią w bardzo oryginalny sposób łączyć przemyślaną linię muzyczną z lekkością i tanecznymi klimatami. Turboweekend to solidne albumy, ale przede wszystkim – porywające koncerty. Muzycy prezentują się na scenie niezwykle energicznie i zapewniają zawsze intensywne koncertowe doznania. Potwierdza to chociażby statuetka Danish Music Awards w kategorii „Best Live Act”, którą Turboweekend zdobył w 2012 roku. 

Drugą gwiazdą EskaROCK Live jest polski Uniqplan. Grupa przygototuje się do wydania debiutanckiej płyty "Wilderness".
 


 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • BOOZE & GLORY prezentuje klip do tytułowego utworu z płyty "Hurricane"

  2019-12-06
  Ukazał się szósty i ostatni już teledysk grupy Booze & Glory z płyty „Hurricane”, która ukazała się w październiku tego roku.
 • Mötley Crüe ujawnili daty koncertów po reaktywacji

  2019-12-06
  Po sukcesie filmu 'Brud', grupa Mötley Crüe znowu była na językach wszystkich. Widać, że po sukcesie filmu, zespół doszedł do wniosku, że warto powrócić i zagrać kilka koncertów po USA. Znamy już daty koncertów.
 • W szkolnej bibilotece, znaleziono pierwsze wydanie 'Harry'ego Pottera'! Może być warte 200 tysięcy złotych

  2019-12-06
  Rzeczy związane ze światem Harry'ego Pottera są często wiele warte, a jeśli mowa o pierwszych wydaniach książek, to są to często białe kruki. Okazuje się, że jedna z takich perełek, była dostępna na półce w jednej z bibliotek.
 • Willie Nelson rzucił marihuanę, ponieważ mu szkodziła

  2019-12-06
  O leczniczych właściwościach marihuany mówi się od dawna i jest to poparte badaniami. Okazuje się jednak, że są też złe strony popalania trawki, o czym przekonał się Willie Nelson.
 • Zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera nie żyje! Janusz Dzięcioł zginął w tragicznym wypadku

  2019-12-06
  Zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera nie żyje! Janusz Dzięcioł zginął w tragicznym wypadku, o czym poinformowały media 6 grudnia 2019.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz