Daniel Wardziński

17.11.2015 (15:39)

Tragedie na koncertach - najbardziej koszmarne wypadki na muzycznych imprezachNajwiększe koncertowe tragedie w historii. Dramatyczne wypadki na paryskim koncercie Eagles Of Death Metal to nie pierwsza taka tragedia. Niech ta lista będzie nauczką dla wszystkich organizatorów.

Tragedie na koncertach to niestety nie nowość. Po dramatycznych wydarzeniach na koncercie Eagles Of Death Metal w Paryżu atmosfera związana z zabawą w rytm naszej ulubionej muzyki zrobiła się nieciekawa. To jednak nie pierwszy przypadek, kiedy święto muzyki zamieniało się w tragedię. Sprawdźcie historyczną listę koncertów, które kończyły się dramatem.

Polska - Czechy - kiedy? Transmisja, darmowe streamy, skład reprezentacji

Rolling Stones w Altamont w 1969 roku

Niechlubny występ Rolling Stones w Altamont przejdzie do historii ze względu na zatrudnionych do jego ochrony członków gangu motocyklowego Hell's Angels, którzy nie wywiązali się ze swojego zadania. Jeden z uczestników koncertu zginął z rąk "ochroniarza".

Golden Life w Stoczni Gdańskiej

Kiedy w 1994 roku zespół Golden Life był u szczytu swojej popularności doszło do tragedii w trakcie ich występu w Stoczni Gdańskiej. W wyniku pożaru zginęły dwie osoby stratowane przez przerażony tłum. W szpitalu zmarło kolejnych 5 osób.

Atak psychopaty na koncercie Damageplan

W 2004 roku, w trakcie kameralnego klubowego koncertu Damageplan doszło do ataku psychopaty, który z nieznanych przyczyn zabił genialnego gitarzystę zespołu (znanego lepiej z zespołu Pantera) Dimebag Darella. Oprócz gitarzysty zginęły 4 inne osoby.

The Who w Cincinnatti w 1979 roku

Prawie 8 tysięcy fanów czekających na koncert The Who w wyniku złej organizacji zaczęło tratować się nawzajem w wyniku czego zginęło 11 osób. Zespół zagrał koncert nie wiedząc o tragedii, która dokonała się przy wejściu.

Linkin Park w Kapsztadzie w 2012 roku

Kiedy tłum fanów oczekiwał na koncert Linkin Park w Kapsztadzie (RPA), wiatr zerwał olbrzymi billboard zawieszony nad sceną. Jedna osoba zginęła, 19 zostało rannych.
 
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Assassin’s Creed doczeka się serialu! Co wiemy o produkcji?

  2020-10-29
  Marka Assassin’s Creed jest niesamowicie silna i trudno się dziwić, że po średnio udanym filmie, ktoś wpadł na pomysł, by zrobić to lepiej. Wiemy już, że powstanie serial, który zostanie osadzony w świecie znanym z gry.
 • Pijany Angus Young i Brian Johnson, chcieli znaleźć potwora z Loch Ness

  2020-10-29
  Angus Young i Brian Johnson znają się od wielu lat i oprócz tego, że grają w jednym zespole, są także przyjaciółmi. W jednym z ostatnich wywiadów, zapytano Briana o jakąś historią związaną z Angusem. Wokalista postanowił przytoczyć totalnie zwariowaną opowieść.
 • Linkin Park udostępnili rzadki materiał z nagrań klipu 'One Step Closer' [WIDEO]

  2020-10-29
  20-lecie debiutanckiego albumu Linkin Park, jest idealną okazją do wspomnień i udostępniania archiwalnych materiałów. Tym razem do sieci trafił niepublikowany materiał, który ukazuje, jak powstawał klip do numeru 'One Step Closer'.
 • Rob Halford potwierdza, że powstanie płyta z Nergalem!

  2020-10-29
  O wspólnym projekcie Nergala i Roba Halforda mówiło się jakiś czas temu, jednak wszyscy traktowali to bardziej jako plotkę. W końcu sam frontman Judas Priest wypowiedział się na temat ewentualnego duetu.
 • Stardust: do sieci trafił trailer filmu o Davidzie Bowie [WIDEO]

  2020-10-29
  Film o Davidzie Bowie zapowiadano od dłuższego czasu, jednak w pewnym momencie temat ucichł. W końcu otrzymaliśmy pierwszą zapowiedź filmu 'Stardust' i datę premiery.
 • Co tam w środku gra? Luxtorpeda - Anno Domini MMXX I WINYL 'MyWasWyNas' (UNBOXING)

  2020-10-28
  Po 4 latach od wydania albumu 'MYWASWYNAS', Luxtorpeda powraca z nowym albumem. W cyklu 'Co tam w środku gra?' sprawdzamy jak wydany jest krążek 'Anno Domini MMXX' oraz winylowe wydanie 'My Was Wy Nas'.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz