Anna Skalik

16.01.2014 (16:18)

THANKS JIMI FESTIVAL 2014: bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa już 1.05.2014. Ilu gitarzystów zagra Hey Joe?Gitarowy Rekord Guinnessa 2014 to inicjatywa w ramach Thanks Jimi Fest we Wrocławiu. Gitarzyści z całej Europy, grając wspólnie Hej Joe, próbują pobić rekord we wspólnej grze na gitarze.

Gitarowy Rekord Guinnessa to wyjątkowy projekt, organizowany w ramach corocznego Thanks Jimi Festival. Cała impreza poświęcona jest twórczości Jimiego Hendriksa. Pomysłodawcą wydarzenia jest Leszek Cichoński - gitarzysta, kompozytor.


Pierwszy oficjalny Gitarowy Rekord Guinnessa odbył się w 2003. Hej Joe zagrało wtedy 588 gitarzystów. W kolejnych latach zainteresowanie imprezą rosło, a gitarzystów przybywało. Obecny rekord został ustanowiony podczas Thanks Jimi Festival 2012 - wielka Gitarowa Orkiestra liczyła 7273 osoby.

Gitarowy Rekord Guinnessa 2014 we Wrocławiu już 1 maja. Czy gitarzyści ustanowią nowy rekord? To się okaże.

>>> KONCERTY ROCKOWE 2014: Hey Unplugged 2014. Znamy szczegóły trasy koncertowej <<<

Warto wspomnieć, że w dotychczasowych próbach bicia rekordu brało udział wielu znanych gitarzystów, m.in. Steve Morse z Deep Purple, Bruce Kulick - ex gitarzysta Kiss, Titus z Acid Drinkers, Paweł Kukiz czy Tomek Lipnicki.ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • BLUESOWA NOWOŚĆ OD ZESPOŁU MAN'IEK!

  2020-10-26
  Bluesowa, mocna nowość! Przedstawiamy utwór "Przyjaźń” w wykonaniu duetu MAN'iek - to zapowiedź ciekawego projektu wydawniczego spod znaku bluesa, który ukaże się już niedługo w wydawnictwie SP Records.
 • Ozzy Osbourne miał śpiewać w Van Halen? Tak twierdzi wokalista

  2020-10-26
  Śmierć Eddiego Van Halena zszokowała wszystkich i wyzwoliła także wiele wspomnień wśród artystów. Ozzy Osbourne postanowił przypomnieć o pewnej sytuacji, która o mały włos i doprowadziłaby do wspólnego grania wokalisty ze zmarłym gitarzystą.
 • Co tam w środku gra? Motörhead - Ace of spades (40th Anniversary Edition) (UNBOXING)

  2020-10-26
  ‘ACE OF SPADES’ ŚWIĘTUJE PONOWNE NARODZINY KOLEKCJONERSKI BOX-SET W WERSJI DELUXE I SPECJALNE EDYCJE NA 40. LECIE WYDANIA “ACE OF SPADES”. Z TEJ OKAZJI, POKAZUJEMY WAM, JAK WYDANA JEST JEDNA Z OPCJI.
 • Van Halen się reaktywują? Plotki dementuje Wolfgang Van Halen

  2020-10-26
  Po śmierci Eddiego Van Halena, w sieci zaczęły pojawiać się plotki według których, zespół Van Halen miałby się reaktywować. Do doniesień postanowił odnieść się syn zmarłego gitarzysty.
 • MUSKA na "Huśtawce" - zapowiedź debiutanckiej płyty wokalistki i kompozytorki

  2020-10-26
  Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka Muska zaprezentowała drugi singel zapowiadający jej debiutancką płytę „Huśtawka”, która ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz