Anna Skalik

16.01.2014 (16:18)

THANKS JIMI FESTIVAL 2014: bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa już 1.05.2014. Ilu gitarzystów zagra Hey Joe?Gitarowy Rekord Guinnessa 2014 to inicjatywa w ramach Thanks Jimi Fest we Wrocławiu. Gitarzyści z całej Europy, grając wspólnie Hej Joe, próbują pobić rekord we wspólnej grze na gitarze.

Gitarowy Rekord Guinnessa to wyjątkowy projekt, organizowany w ramach corocznego Thanks Jimi Festival. Cała impreza poświęcona jest twórczości Jimiego Hendriksa. Pomysłodawcą wydarzenia jest Leszek Cichoński - gitarzysta, kompozytor.


Pierwszy oficjalny Gitarowy Rekord Guinnessa odbył się w 2003. Hej Joe zagrało wtedy 588 gitarzystów. W kolejnych latach zainteresowanie imprezą rosło, a gitarzystów przybywało. Obecny rekord został ustanowiony podczas Thanks Jimi Festival 2012 - wielka Gitarowa Orkiestra liczyła 7273 osoby.

Gitarowy Rekord Guinnessa 2014 we Wrocławiu już 1 maja. Czy gitarzyści ustanowią nowy rekord? To się okaże.

>>> KONCERTY ROCKOWE 2014: Hey Unplugged 2014. Znamy szczegóły trasy koncertowej <<<

Warto wspomnieć, że w dotychczasowych próbach bicia rekordu brało udział wielu znanych gitarzystów, m.in. Steve Morse z Deep Purple, Bruce Kulick - ex gitarzysta Kiss, Titus z Acid Drinkers, Paweł Kukiz czy Tomek Lipnicki.ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

  • Park of Poland Mszczonów - cennik. Ile za bilety?

    2020-01-28
    Park of Poland Mszczonów to nowe miejsce na rozrywkowej mapie Polski, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem jeszcze przed otwarciem. Jaki jest cennik? W jakiej cenie są bilety do Park of Poland Mszczonów? Wszystko zebraliśmy w jednym miejscu.
  • Najbezczelniejszy więzień świata. Uciekł z więzienia i wysłał stażnikom pocztówkę

    2020-01-28
    Więźniowie nie kojarzą się strażnikom za dobrze, a często są oni niemiłym wspomnieniem. Ten więzień wykazał się jednak dużą kreatywnością i bezczelnością, by nie zostać zapomnianym przez strażników.
  • Policja wyśmiała Patryka Vegę. Chodzi o najnowszy film [WIDEO]

    2020-01-28
    Patryk Vega ponownie zaskakuje w zwiastunie filmu 'Bad Boy', który ma trafić do kin 21 lutego. Nagranie promujące film spotkało się z odzewem Komendy Głównej Policji, która strollowała reżysera.
  • Łódzka OREADA zapowiada debiutancki album i duże tournee po Polsce

    2020-01-28
    "Głos" to teledysk do pierwszego singla zapowiadającego debiutancki album zespołu Oreada zatytułowany "Mówili mi ludzie". Premiera płyty odbędzie się na początku marca.
  • PAWEŁ SKIBA – „MIŁOŚĆ”. PREMIERA SINGLA

    2020-01-28
    Paweł Skiba dotychczas znany głównie jako wokalista Studia Accantus oraz zespołu GooseBumps wydaje swój pierwszy singiel.
  • Pablopavo - SZYBKA SERIA, SZYBKICH PYTAŃ [WIDEO]

    2020-01-28
    Pablopavo od lat wymyka się schematom i ciężko go w jakikolwiek sposób zaszufladkować. Przed premierą wydawnictwa projektu Pablopavo i Ludziki z Naprawdę Dużym Zespołem, artysta wpadł do naszego studia, by odpowiedzieć na pytania w 'Szybkiej Serii, Szybkich Pytań'.
  • 

    NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

    • zdjęcie Blame It On My Youth
    • zdjęcie Blue On Black
    • zdjęcie Deszcz