Dominik Pajewski

06.03.2019 (20:43)

Szef wytwórni wyjaśnia, dlaczego Greta Van Fleet dostała kontraktPopularność Grety Van Fleet jest coraz większa i wydaje się, że raczej nie osłabnie ona z dnia na dzień. Oczywiście, im więcej popularności, tym więcej negatywnych komentarzy i zarzutów w stronę zespołu. Grupa nie zostaje głucha na te słowa i w końcu możemy przeczytać komentarz szefa wytwórni, który wyjaśnił, dlaczego grupa dostała kontrakt.

To, że Greta Van Fleet jest obecnie bardzo popularna nie trzeba chyba nikomu udowadniać. Grupa ma za sobą dobrze przyjętą EPkę oraz zyskujący coraz większe uznanie album długogrający.Dowodem na sukces Grety Van Fleet są także nagrody Grammy oraz gigantyczne zainteresowanie, które cały czas rośnie. Oczywiście, razem z ogromną popularnością, przychodzi ogromna fala krytyki. Grupa nie pozostaje jednak głucha na komentarze w internecie i często stara się odpowiadać. Tym razem jednak, głos zabrał szef wytwórni, który wyjaśnił dlaczego zespół dostał kontrakt.

Dlaczego Greta Van Fleet dostała kontrakt? Szef wytwórni wyjaśnił

W wywiadzie dla magazynu 'Classic Rock' Jason Flom, który jest założycielem oraz szefem wytwórni Lava Records, z którą Greta Van Fleet podpisała kontrakt powiedział, dlaczego grupa dostała tak duży kredyt zaufania:

Pamiętam, że siedziałem w domu z synem i nastawiłem „Highway Tune”. Pomyślałem: „Co to jest? To coś szalonego”. Od dawna nie słyszałem takiego brzmienia.

Moją uwagę zwrócił szereg rzeczy. Po pierwsze głos Josha Kiszki. On nie śpiewa, jakby był z innej epoki, ale jakby był z innej planety.
 
Jest też coś w tym, jak tworzą muzykę, bo grają ze sobą od małego. I jeszcze fakt, że są tak młodzi. Wtedy chodzili jeszcze do szkoły.
 
Od dawna nie było przełomowego zespołu rockowego przez duże „R”. Te, które się wybiły, tworzyły mieszankę różnych brzmień. Greta Van Fleet to czterej kolesie z gitarami, basem i perkusją. Żadnych syntezatorów ani didżejów. To czysty rock.
 

Aleja Freddiego Mercury'ego pojawi się w Warszawie? Tego chcą fani Queen

Greta Van Fleet w Polsce 2019 - gdzie będzie można zobaczyć zespół?

Greta Van Fleet pojawi się w Polsce podczas festiwalu Open'er 2019. Grupa wystąpi 4.07.2019. Bilety dostępne są na stronie opener.pl/bilety.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky oraz Karaś/Rogucki w twoim domu! Artyści zapowiadają koncerty w internecie

  2020-03-30
  W czasie, gdy koronawirus cały czas jest ogromnym zagrożeniem, należy zostać w domu i ograniczyć kontakty z innymi osobami. W obliczu sytuacji, artyści coraz częściej decydują się na koncerty online, co z pewnością urozmaica wszystkim czas spędzony w domu. Do grona wykonawców, którzy dadzą koncerty w sieci, dołączyli właśnie: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky oraz duet Karaś/Rogucki.
 • Influencer zaraził się koronawirusem, bo brał udział w głupim wyzwaniu

  2020-03-30
  Głupie wzywania pojawiają się w sieci, jak grzyby po deszczu. Okazuje się, że bardzo modne w ostatnim czasie, stało się wyzwanie, gdzie liże się muszlę klozetową. Pewien influencer wziął udział w tym wyzwaniu i zaraził się koronawirusem.
 • Coronavirus Rhapsody - oto przeróbka piosenki, która nadaje sie na ciężkie czasy [AUDIO]

  2020-03-30
  Pandemia koronawirusa zatrzymała wszystkich w domach, jednocześnie budząc w wielu osobach dużo kreatywności. W tym ciężkim czasie, powstało ,,Coronavirus Rhapsody'', które jest prawdopodobnie najlepszą przeróbką na ciężkie czasy.
 • Jak Ozzy przechodzi kwarantannę? W sieci pojawiło się zdjęcie

  2020-03-30
  Podczas pandemii koronawirusa, wszyscy jesteśmy zmuszeni do przebywania w domu i ogarniczenia wyjść oraz spotkań. Restrykcje nie omijają także artystów, którzy również przebywają w domach. W sieci pojawiło się zdjęcie, które pokazuje jak Ozzy radzi sobie w czasie kwarantanny.
 • Fisz Emade Tworzywo nagrali nowy numer, nie wychodząc z domów [WIDEO]

  2020-03-30
  Pandemia koronawirusa, zatrzymała wszystkich w domach i nic na to nie poradzimy. Artyści nie zamierzają jednak siedzieć bezczynnie i cały czas działają. Przykładem są Fisz Emade Tworzywo, którzy postanowili nagrać nowy numer, nie wychodząc z domów.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz