Dominik Pajewski

30.09.2020 (13:42)

Szczur saper - zwierzak otrzymał złoty medal za swoje zasługiNa froncie wiele razy pojawiały się psy, konie, gołębie, a nawet szkolone koty. Nikt jednak nie spodziewał się wyszkolonego szczura, który jest saperem. Co więcej, gryzoń otrzymał także złoty medal za swoje zasługi.

Mały bohater ma siedem lat, waży 1,2 kg  a jego długość to 70 cm z ogonem i jak nie trudno się domyślić, wiele osób jest mu wdzięcznych. Zwierzak jest na tyle mały, że porusza się bez problemu po polach minowych w Kambodży, nie uruchamiając zapalników. Magawa, bo tak nazywa się szczur, ma również świetny węch, dzięki czemu wyczuwa chemikalia w minach i gdy tylko jakąś znajdzie, drapie w ziemię w pobliżu ładunku.

KRAŚNIK - MEMY O MIEŚCIE, KTÓRE STAŁO SIĘ HITEM INTERNETUZłoty medal za oczyszczenie 14 hektarów terenu

Magawa oczyścił 14 hektarów terenów zaminowanych w Kambodży, co odpowiada wielkości 20 boisk piłkarskich. Szczura wyszkoliła organizacja charytatywna APOPO, a teraz zwierzak został odznaczony złotym medalem PDSA, który przyznała brytyjska charytatywna organizacja weterynaryjna. Oczywiście, złoty medal Magawa dumnie nosi na szyi. Krótki film o Magawie możecie zobaczyć poniżej:
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • IRA wraca z rockowym singlem 'Chciałbym' [WIDEO]

  2020-10-23
  Po ostatnim utworze „W górę patrz” IRA kontynuuje przygodę z mocnymi, rockowymi dźwiękami. Tym razem zespół prezentuje singiel „Chciałbym”, który do ballad raczej nie należy.
 • Przez lata wmawiał żonie, że jest policjantem. Wszystko się wydało przez głupi błąd

  2020-10-23
  Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak w tym wypadku, nie dość, że ma krótkie nogi, to jeszcze niebieski mundur. Tak to wygląda z perspektywy pewnego gościa, który latami wmawiał swojej żonie, że jest policjantem.
 • Ozzy Osbourne i Judas Priest ogłosili wspólną trasę po Europie

  2020-10-23
  Ozzy Osbournie nie poddaje się i zapowiada europejską część pożegnalnej trasy. Artysta wystąpi razem z Judas Priest, sprawdźcie miejsca, w których zaplanowane są koncerty.
 • 'Mistrz kierownicy ucieka' powróci! Doczekamy się serialu

  2020-10-23
  'Mistrz kierownicy ucieka', to jeden z tych klasyków, który mimo upływu lat, dalej ma wielu wiernych fanów, a przybywają też nowi. Okazało się, że powstanie specjalny serial, znamy też pierwsze szczegóły.
 • Kirk Hammett porównał S&M i S&M2. Które wydawnictwo wypadło lepiej?

  2020-10-23
  Metallica ma swoim koncie wiele ważnych wydawnictw, jednak albumy z orkiestrą są otoczone pewnego rodzaju kultem. Kirk Hammett postanowił porównać oba krążki, mówiąc o tym, który wypadł lepiej.
 • OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle

  2020-10-23
  W najbliższą sobotę, 24 października odbędzie się pierwsze spotkanie online z cyklu OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle. Widzowie spotkają się z projektantami, stylistami, ekspertami oraz tymi, którzy na co dzień pracują i realizują swoje pasje w świecie mody. W najbliższą sobotę o godz. 16:00 podczas pierwszej transmisji live - „Moda na home office” odkrywać będą mogli nowy wymiar stylu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz