Anna Dziełak

09.09.2019 (13:06)

Sygnalista - aplikacja do 'donosów' na kierowców i osoby nieprzestrzegające przepisów już w PolsceKto z nas nie miał problemów przez źle zaparkowane auto innego kierowcy? Zastawiona brama, przejście dla pieszych czy chodnik to niemal norma. Wzywanie straży miejskiej nic nie pomogło? Teraz się to zmieni! Sygnalista to aplikacja, która pomoże nam w walce z osobami nieprzestrzegającymi przepisów i nie chodzi tylko o kierowców! 

Widzisz zdarzenie, które może w doprowadzić do tragedii? Ktoś nie przestrzega przepisów BHP, nieprawidłowo parkuje lub stwarza zagrożenie swoim zachowaniem? Teraz możesz zgłosić to szybko i anonimowo! Aplikacja Sygnalista pozwoli ci poinformować odpowiednie służby w ciągu zaledwie kilku minut o zdarzeniu, którego byłeś świadkiem. Do każdego zgłoszenia dołączyć należy filmik lub zdjęcie dokumentujące uchybienie. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o aplikacji odpowiedzialnej za dobre 'donosy'? Czy sprawdzi się w naszym kraju? 

Wiedźmin Netflixa - dawny Geralt z Rivii będzie tłumaczył dla nas serial?

Sygnalista - co to, jak go używać? 

Sygnalista to prosta aplikacja dostępna bezpłatnie na telefony komórkowe. Promowana jest dość kontrowersyjnym hasłem 'Czyń dobro - donoś'. Jeśli widzisz coś, co zagraża życiu lub zdrowiu innych, albo jesteś świadkiem celowego łamania przepisów, to nie powinieneś zwlekać nawet chwili. Teraz złożenie informacji o nieprawidłowościach będzie o wiele łatwiejsze. Wystarczy wybrać kategorię zdarzenia, dołączyć dokumentację i przesłać 'donos' do wybranej przez nas instytucji, która podejmie dalsze kroki. Chociaż taka metoda może wydawać się dość drastyczna, to jest z pewnością skuteczna i może nawet uratować komuś życie! Sygnalistę możecie pobrać ze sklepów Apple i Google. 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

  2019-09-15
  Jak co roku do Polski zawita mnóstwo zagranicznych gwiazd rocka nie tylko na klubowe koncerty, ale także na festiwale - te mniejsze i większe. Kogo zobaczymy w 2020? Sprawdźcie, kalendarz koncertów na przyszły rok i zaplanujcie sobie wolne w pracy. Artykuł jest aktualizowany na bieżąco.
 • Five Finger Death Punch i Megadeth - koncert 2020. Data, miejsce, bilety

  2019-09-15
  FIVE FINGER DEATH PUNCH ogłasza swoją największą trasę koncertową po europejskich arenach, która odbędzie się w styczniu i lutym 2020 r. w imponującym towarzystwie: multiplatynowej legendy MEGADETH, która dołączy do składu jako gość specjalny. W roli supportu wystąpi zespół BAD WOLVES, rockowa sensacja z 2018 roku, którego trzy utwory zdobyły # 1 na listach przebojów w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Zespół przygotowuje się aktualnie do wydania drugiego albumu (25 października 2019 roku).
 • Wodecki Twist: Chwytaj Dzień 2019 - trasa koncertowa. Daty, miejsca, bilety

  2019-09-13
  Po sukcesie dwóch edycji festiwalu Wodecki Twist Festiwal Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego i Good Taste Production zapraszają na trasę koncertową Wodecki Twist: Chwytaj Dzień. Sprawdź, kto i kiedy zagra w twoim mieście!
 • Nowy iPhone wywołuje stany lękowe? Wszystko przez wygląd tylnej obudowy

  2019-09-13
  Ostatnio wydarzyło się coś, na co od dłuższego czasu czekali wszyscy fani firmy Apple. Podczas specjalnej konferencji, marka zaprezentowała szczegóły dotyczące nowych smartfonów. Mowa tu o iPhone 11, iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max. Naprawdę robią one wrażenie. Mimo wysokiej ceny, smartfony już teraz robią furorę, a fani firmy odkładają pieniądze na ich zakup. Niestety nie wszyscy będą mogli korzystać z wypasionych telefonów Apple, ponieważ u niektórych osób wywołują one stany lękowe.
 • Chłopiec z papierosem wywołał skandal w sieci! Nie zgadniecie, ile ma lat!

  2019-09-13
  Filmik przedstawiający palącego "chłopca", w czasie charytatywnego meczu piłki nożnej zszokowało użytkowników mediów społecznościowych i fanów piłki nożnej na całym świecie. Zdziwienie internautów było ogromne, gdy tylko dowiedzieli się, ile lat ma bohater kontrowersyjnego wideo!  Szczegóły przybliżamy na ESKARock.pl
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz