Anna Dziełak

09.09.2019 (13:06)

Sygnalista - aplikacja do 'donosów' na kierowców i osoby nieprzestrzegające przepisów już w PolsceKto z nas nie miał problemów przez źle zaparkowane auto innego kierowcy? Zastawiona brama, przejście dla pieszych czy chodnik to niemal norma. Wzywanie straży miejskiej nic nie pomogło? Teraz się to zmieni! Sygnalista to aplikacja, która pomoże nam w walce z osobami nieprzestrzegającymi przepisów i nie chodzi tylko o kierowców! 

Widzisz zdarzenie, które może w doprowadzić do tragedii? Ktoś nie przestrzega przepisów BHP, nieprawidłowo parkuje lub stwarza zagrożenie swoim zachowaniem? Teraz możesz zgłosić to szybko i anonimowo! Aplikacja Sygnalista pozwoli ci poinformować odpowiednie służby w ciągu zaledwie kilku minut o zdarzeniu, którego byłeś świadkiem. Do każdego zgłoszenia dołączyć należy filmik lub zdjęcie dokumentujące uchybienie. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o aplikacji odpowiedzialnej za dobre 'donosy'? Czy sprawdzi się w naszym kraju? 

Wiedźmin Netflixa - dawny Geralt z Rivii będzie tłumaczył dla nas serial?

Sygnalista - co to, jak go używać? 

Sygnalista to prosta aplikacja dostępna bezpłatnie na telefony komórkowe. Promowana jest dość kontrowersyjnym hasłem 'Czyń dobro - donoś'. Jeśli widzisz coś, co zagraża życiu lub zdrowiu innych, albo jesteś świadkiem celowego łamania przepisów, to nie powinieneś zwlekać nawet chwili. Teraz złożenie informacji o nieprawidłowościach będzie o wiele łatwiejsze. Wystarczy wybrać kategorię zdarzenia, dołączyć dokumentację i przesłać 'donos' do wybranej przez nas instytucji, która podejmie dalsze kroki. Chociaż taka metoda może wydawać się dość drastyczna, to jest z pewnością skuteczna i może nawet uratować komuś życie! Sygnalistę możecie pobrać ze sklepów Apple i Google. 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • SuperNerd - Super trudne, turowe, RPG, w którym musisz jeść, pić i dbać o zdrowie [Gameplay.pl]

  2020-01-17
  Stoneshard to wymagająca turowa gra RPG, w której Twoje umiejętności taktyczne będą testowane w bitwach z wrogami, chorobami i obrażeniami. To gra, w której głód obniża Twoją efektywność, a niepozorne zadrapanie może się zamienić w śmiertelną infekcję. W tej grze nie jesteś wyjątkowym słoneczkiem, prowadzonym przez twórców za rączkę. W tym świecie każdy Twój wróg jest równie dobry jak Ty więc żeby pokonać kogoś, kto pozornie wygląda na mięczaka, będziesz się musiał mocno napocić.
 • Zostawiasz zwierzaka na cały dzień w domu? Spotify ma dla niego specjalną playlistę

  2020-01-17
  Często zwierzaki zostają same na całe dnie w domu i czekają wiernie na swojego właściciela. Aby nasi pupile nie smucili się w oczekiwaniu, Spotify stworzyło specjalną playlistę dla czekających zwierzaków.
 • Rosjanin przerobił 'Ausländer' Rammsteina w nietypowy sposób [WIDEO]

  2020-01-17
  W Rosji jest wielu fanów Rammstein, którzy niesamowicie ciepło przyjmują zespół w swoim kraju. Rosyjscy fani często też przerabiają numery Rammstein, a tym razem padło na kawałek 'Ausländer', który został wykonany w ciekawym klimacie.
 • Powstał dokument o Ozzym Osbournie. Zwiatun 'The Nine Lives Of Ozzy Osbourne' już w sieci [WIDEO]

  2020-01-17
  Ozzy Osbourne powraca w wielkim stylu i nie dość, że ma nowy krążek, wraca na trasę koncertową, to jeszcze w planach jest film fabularny i jak się okazuje film dokumentalny.
 • James Hetfield powraca!Muzyk opuścił odwyk i przygotowuje wystawę

  2020-01-17
  James Hetfield musiał wrócić na odwyk, ponieważ dawne demony wróciły do niego. Okazuje się, że frontman Metalliki wychodzi na prostą, opuścił odwyk i planuje specjalną wystawę.
 • Chester Bennington w nowym numerze. Zespół wokalisty udostępnił premierowy singiel

  2020-01-17
  Po odejściu Chestera Benningtona, przyszłość Linkin Park nie została jasno określona. Okazuje się, że w archiwach pozostało kilka nagrań i to z pierwszego zespołu Chestera.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz