10.03.2013 (06:00)

Stereophonics napisali piosenkę dla Amy Winehouse [VIDEO]Wokalista Stereophonics zdradził, że grupa napisała piosenkę dla Amy Winehouse. Wokalistka nie zdążyła jej jednak zaśpiewać. Utwór trafił więc na nowy krążek zespołu.
 

Chodzi o piosenkę "Been Caught Cheating". Wokalista Kelly Jones mówi, że kawałek był pierwotnie przeznaczony dla Amy Winehouse. "Przeczytałem artykuł o rozterkach sercowych Amy i przyszedł mi do głowy tekst "Been caught cheating". Widywałem Amy na festiwalach, a kiedyś wpadłem na nią na imprezie wytwórni płytowej. Winehouse była tam ze swoim facetem, Regiem Travisem. Spotkałem go później parę razy po śmierci Amy, to świetny człowiek. Okazało się, że Amy chciała, żebym podesłał jej tę piosenkę, ale nigdy się do tego nie zabrałem. Dla Stereophonics ten kawałek miał za dużo bluesa. Jednak kiedy go nagraliśmy, zabrzmiał świetnie i surowo"- przyznał muzyk w wywiadzie dla "Daily Star".

Utwór "Been Caught Cheating" trafił ostatecznie na ósmy album Stereophonics, wydany w 2013 roku krążek "Graffiti on the Train". 
 
Tracklista "Graffiti on the Train":

1. We Share The Same Sun
2. Graffiti On The Train
3. Indian Summer
4. Take Me
5. Catacomb
6. Roll The Dice
7. Violins And Tambourines
8. Been Caught Cheating
9. In A Moment
10. No One's Perfect 
  

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Black Sabbath: 50. lecie albumu PARANOID, zostanie uczczone specjalnym boxem CD i boxem winylowym!

  2020-08-07
  Uznany za twórcę nowego gatunku muzyki, jakim jest heavy metal, legendarny zespół z Birmingham, Black Sabbath, świętuje w tym roku 50. rocznicę wydania swojego albumu ''Paranoid''.
 • Męskie Granie 2020 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać specjalny koncert?

  2020-08-07
  Męskie Granie 2020 odbywa się w wyjątkowej formule, w postaci tylko jednego koncertu. Gdzie oglądać transmisję z wyjątkowego wydarzenia Męskiego Grania? O której startuje TRANSMISJA?
 • Męskie Granie 2020 - zespoły, gdzie oglądać koncert 8.08.2020?

  2020-08-07
  Męskie Granie 2020 - kto zagra na wyjątkowej edycji imprezy, która przez pandemie koronawirusa przyjmuje nieco inną formę? Wszystkie szczegóły na EskaROCK.pl.
 • Co widzą insekty? Naukowcy stworzyli małą kamerę, którą przyczepili do żuka

  2020-08-07
  Naukowcy chcą dowiedzieć się, jak wygląda życie owadów i w tym celu stworzono specjalną kamerkę. Jest to zminiaturyzowana wersja kamery nagrywającej w dobrej jakości, dzięki czemu możemy zobaczyć życie żuka.
 • POLSKI FESTIWAL STAND-UPU 2020 - SZCZEGÓŁY IMPREZY

  2020-08-07
  Polski Festiwal Stand-upu to wielkie 3 dniowe święto, które jednoczy całe środowisko komediowe. Co roku w Warszawie pojawia się ponad 60 komików, którzy oprócz komediowego sznytu mogą zbić z Wami piątkę i uraczyć Was krótką rozmową. Różnorodność festiwalu jest jego znakiem firmowym dlatego każdy dzień obfituje w inne wydarzenia.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz