Dominik Pajewski

12.08.2019 (10:02)

'Shallow' jest plagiatem? Lady Gaga została pozwanaPiosenka 'Shallow' to prawdziwy hit, który jeszcze bardziej wypromował film 'Narodziny gwiazdy'. Okazuje się, że kompozycja może być plagiatem, tak przynajmniej twierdzi autor pewnego utworu.

Piosenka 'Shallow' została nagrodzona statuetką Grammy oraz statuetką Oscara za 'Najlepszą piosenkę' i spokojnie można stwierdzić, że był to hit 2018 roku. Niestety, numer wykonany przez Lady Gagę i Bradleya Coopera może okazać się plagiatem, tak przynajmniej twierdzi Steven Ronsen.

JONATHAN DAVIS NIE BARDZO LUBI OSTATNIĄ PŁYTĘ KORNA. CO PRZESZKADZA WOKALIŚCIE?


Piosenka 'Shallow' to plagiat? Lady Gaga została pozwana

Jak uważa Steven Ronsen, 'Shallow' jest plagiatem jego piosenki z 2012 roku, pod tytułem 'Almost'. Muzyk twierdzi, że kontaktował się wcześniej do twórców piosenki, jednak strony nie doszły do porozumienia. Teraz sprawa trafiła do sądu, a Ronsen domaga się miliona dolarów odszkodowania. Jak można przeczytać w oświadczeniu:

Chcąc polubownie rozwiązać sprawę, moje biuro dostarczyło kilka miesięcy temu prawnikom Lady Gagi na ich prośbę oficjalny raport znanego muzykologa i profesora. Potwierdził on, że istnieją spore podobieństwa w obrębie tempa, melodii, rytmu oraz harmonii między tymi piosenkami. 

ILE METALLICA ZAROBIŁA NA TRASIE PO EUROPIE? KWOTA MOŻE POWALIĆ


Według przedstawicieli Lady Gagi, Ronson wysuwa bezpodstawne oskarżenia, chcąc się wzbogacić kosztem artystki. Tak brzmią oba utwory dla porównania:
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Siłownie i baseny otwarte od 6 czerwca. Są nowe zasady, co się zmieni?

  2020-06-05
  Pandemia koronawirusa zatrzymała praktycznie całą gospodarkę, wstrzymując wiele branż. Po zdjęciu kolejnych obostrzeń, od 6 czerwca otwarte zostaną siłownie, baseny oraz sauny, co się zmieni? Jak wyglądać będzie korzystanie.
 • Metallica przestała tworzyć dobre riffy? Tak myślał Bill Kelliher z Mastodon

  2020-06-05
  O tym, że Metallica się skończyła, mówi się przy okazji każdej nowej płyty zespołu. Okazuje się, że nawet Bill Kelliher z Mastodon nie wierzył do końca w kultowy zespół.
 • Nowy Obcy powstanie? Ridley Scott ma na niego pomysł

  2020-06-05
  Uniwersum Obcego i cała franczyza związana z tą marką, ma lepsze i gorsze momenty. Niestety, ostatnio marka nie miała najlepszego czasu, jednak Ridley Scott się nie poddaje i zamierza stworzyć coś nowego.
 • Kazik padł ofiarą cenzury przy płycie ''Zaraza''? Wokalista odpowiedział

  2020-06-05
  Singiel Kazika ''Twój ból jest lepszy niż mój'', który pochodzi z albumu ''Zaraza'' wywołał dyskusję w kraju. Nie mogło zabraknąć pytań o cenzurę artysty oraz jego singla, w kontekście kontrowersyjnych wydarzeń. Jak Kazik postrzega całą sytuację?
 • Stone Sour zawieszają działalność! Corey Taylor wyjaśnił decyzję

  2020-06-05
  Smutna wiadomość dla fanów zespołu Stone Sour. Corey Taylor ogłosił, że grupa musi zawiesić działalność na dłuższy czas. Jakie są powody tej trudnej decyzji?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz