Dominik Pajewski

12.08.2019 (10:02)

'Shallow' jest plagiatem? Lady Gaga została pozwanaPiosenka 'Shallow' to prawdziwy hit, który jeszcze bardziej wypromował film 'Narodziny gwiazdy'. Okazuje się, że kompozycja może być plagiatem, tak przynajmniej twierdzi autor pewnego utworu.

Piosenka 'Shallow' została nagrodzona statuetką Grammy oraz statuetką Oscara za 'Najlepszą piosenkę' i spokojnie można stwierdzić, że był to hit 2018 roku. Niestety, numer wykonany przez Lady Gagę i Bradleya Coopera może okazać się plagiatem, tak przynajmniej twierdzi Steven Ronsen.

JONATHAN DAVIS NIE BARDZO LUBI OSTATNIĄ PŁYTĘ KORNA. CO PRZESZKADZA WOKALIŚCIE?


Piosenka 'Shallow' to plagiat? Lady Gaga została pozwana

Jak uważa Steven Ronsen, 'Shallow' jest plagiatem jego piosenki z 2012 roku, pod tytułem 'Almost'. Muzyk twierdzi, że kontaktował się wcześniej do twórców piosenki, jednak strony nie doszły do porozumienia. Teraz sprawa trafiła do sądu, a Ronsen domaga się miliona dolarów odszkodowania. Jak można przeczytać w oświadczeniu:

Chcąc polubownie rozwiązać sprawę, moje biuro dostarczyło kilka miesięcy temu prawnikom Lady Gagi na ich prośbę oficjalny raport znanego muzykologa i profesora. Potwierdził on, że istnieją spore podobieństwa w obrębie tempa, melodii, rytmu oraz harmonii między tymi piosenkami. 

ILE METALLICA ZAROBIŁA NA TRASIE PO EUROPIE? KWOTA MOŻE POWALIĆ


Według przedstawicieli Lady Gagi, Ronson wysuwa bezpodstawne oskarżenia, chcąc się wzbogacić kosztem artystki. Tak brzmią oba utwory dla porównania:
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Zespół The Offspring wystąpi na Wargaming Fest 2019: Dzień Czołgisty

  2019-08-16
  Największy, rodzinny festiwal w ojczyźnie World of Tanks! Podczas specjalnego dnia wystąpi The Offspring.
 • Pewnego razu... w Hollywood - Quentin Tarantino skomentował zamieszanie wokół postaci Bruce'a Lee

  2019-08-16
  W nowym filmie Quentina Trantino pojawią się postaci, które żyły naprawdę. Niestety, córce Bruce'a Lee nie podoba się ukazanie jej ojca, na co wcześniej odpowiedział odtwórca roli słynnego mistrza sztuk walki. Tym razem, do dyskusji włączył się sam Tarantino.
 • The Dumplings zawieszają działalność. Zanim to się stanie, zespół zagra jeszcze jedną trasę

  2019-08-16
  Ta wiadomość z pewnością nie należy do tych dobrych, przynajmniej nie dla fanów grupy. The Dumplings planują dłuższą przerwę w działalności, jednak zanim się to stanie, zespół ruszy w trasę koncertową.
 • Mike Patton powraca z legendarnym zespołem

  2019-08-16
  Mike Patton to postać w świecie rocka, która nie trzeba przedstawiać, a każdy wie, że projekty, w której zaangażowany jest artysta, to zawsze coś ciekawego. Tym razem, dowiedzieliśmy się, że artysta planuje powrócić z jednym ze swoich projektów.
 • Metallica i Greta Van Fleet ruszą we wspólną trasę. Gdzie zobaczymy zespoły?

  2019-08-16
  Spokojnie można stwierdzić, że Metallica oraz Greta Van Fleet umieją zaskoczyć. Zespoły ogłosiły wspólną trasę koncertową, co z pewnością jest zaskoczeniem i jednocześnie pewnego rodzaju pomostem międzypokoleniowym.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz