Dominik Pajewski

09.02.2018 (13:21)

Samochód w kosmosie: pierwszy był Polak!Wystrzelenie Tesli w kosmos jest z pewnością niesamowitym wydarzeniem, jednak to nie Elon Musk był pierwszy. Okazało się, że pierwszy samochód w kosmos wysłał Polak!

Wystrzelenie Tesli w kosmos było wydarzeniem, które zaskoczyło wszystkich i było szeroko komentowane. W końcu nie codziennie wysyła się w kosmos samochód, no właśnie, ale czy to był pierwszy raz?

Informatycy ze słynnego mema: jeden z nich wystrzelił Teslę w kosmos 
W 1961 roku NASA ogłosiła konkurs na opracowanie konstrukcji pojazdu księżycowego, który  pozwoliłby na swobodne poruszanie po powierzchni. Konkurs wygrał prof. Mieczysław Bekker z jego autorskim projektem Lunar Roving Vehicle. Jak się pewnie domyślacie, Mieczysław Bekker to nasz rodak, na dodatek urodzony na początku XX wieku w Strzyżowie koło Hrubieszowa.

Sportowy samochód wysłany w kosmos - bo ładunki rakiet są zbyt nudne


Bekker pracował do giganta, jakim jest General Motors i jak widać to w zasadzie on umieścił pierwszy samochód w kosmosie. Zobaczcie, jak wyglądał jego samochód, który stanął na księżycu:
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Sharon Osbourne wspomniała odgryzienie głowy nietoperzowi przez Ozzy'ego

  2020-08-13
  Sharon Osbourne przez lata życia z Ozzym, nie tylko była jego partnerką, ale także menedżerką, dzięki której kariera wokalisty Black Sabbath nadal kwitnie. Sharon postanowiła w jednym z ostatnich wywiadów, wspomnieć słynną sytuację, z odgryzieniem głowy nietoperzowi.
 • Fani SOAD krytykują nowy zespół Shavo Odadjiana. Basista na to: Zawsze będą tacy idioci

  2020-08-13
  Fani System Of A Down są sfrustrowani i wygląda na to, że coraz większa złość wylewa się na widok publiczny. Tym razem dostało się basiście zespołu, który wystartował z nowym projektem.
 • Wind Of Change: The Iconic Song. Szczegóły specjalnego wydawnictwa

  2020-08-13
  SCORPIONS świętują 30. tą rocznicę wydania swojej ballady - ikony, która stała się ścieżką dźwiękową upadku Muru Berlińskiego
 • Najlepiej zarabiający aktorzy na świecie. Forbes opublikował ranking

  2020-08-13
  Ranking najlepiej zarabiających aktorów, potrafi mocno się zmieniać i co roku kto inny jest w pierwszej dziesiątce. Forbes opublikował ranking najlepiej zarabiających aktorów i kilka nazwisk może być zaskakujących w tym zestawieniu.
 • Topiel: Dom w głębi lasu czyli historia, która wydarzyła się naprawdę. Premiera nowego słuchowiska w Storytel

  2020-08-13
  W Storytel 28 lipca miało premierę nowe słuchowisko Topiel: Dom w głębi lasu inspirowane powieścią Jakuba Ćwieka.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz