Dominik Pajewski

07.02.2020 (14:24)

Romuald Lipko nie żyje. Założyciel Budki Suflera odszedł w wieku 69 latTo bardzo smutny dzień dla polskiej muzyki rockowej i rozrywkowej. W wieku 69 lat, zmarł Romuald Lipko, założyciel, autor tekstów i kompozytor Budki Suflera.

Romuald Lipko nie żyje. Lider i założyciel Budki Suflera odszedł w wieku 69 lat. O śmierci artysty powiadomiła rodzina i zespół.

OZZY OSBOURNE OCENIŁ KOLEGÓW Z BLACK SABBATHRomuald Lipko nie żyje. Założyciel Budki Suflera odszedł w wieku 69 lat

Romuald Lipko nie żyje. Założyciel Budki Suflera odszedł w wieku 69 lat Jak napisał na swoim Facebooku zespół Budka Suflera:

Romuald Lipko nie żyje.

Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów.

Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera.Romuald Lipko stworzył na początku lat 70., razem z przyjaciółmi zespół Budka Suflera, który później stał się jednym z najpopularniejszych zespołów w historii polskiej muzyki. Lipko na początku był tylko basistą, a potem stał się klawiszowcem oraz kompozytorem zespołu. Gdy w 1978 roku  z zespołu odszedł Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko sam stał się jego liderem.

MUZYCY SOUNDGARDEN OPISALI, JAK DOWIEDZIELI SIĘ O ŚMIERCI CHRISA CORNELLA


Romuald Lipko stworzył takie hity jak: 'Cień wielkiej góry', 'Sen o dolinie', 'Za ostatni grosz', 'Jolka, Jolka, pamiętasz', 'Noc komety', 'Takie tango' czy 'Bal wszystkich świętych'. Oprócz Budki Suflera, Lipko współpracował z Anną Jantar, Marylą Rodowicz, Ireną Santor, Urszulą, Izabelą Trojanowską i Zdzisławą Sośnicką.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Córka Chrisa Cornella zagrała klasyk Pearl Jamu na żywo [WIDEO]

  2020-08-04
  Córki Chrisa Cornella są coraz bardziej aktywne w social mediach i jak widać, Toni odziedziczyła w genach talent po ojcu. Dziewczyna wykonała niedawno numer Pearl Jam, dedykując go swojemu zmarłemu ojcu.
 • Metallica wróciła do ostatniej trasy z Jasonem Newstedem. W sieci pojawiło się nagranie z 2000 roku

  2020-08-04
  Metallica uczyniła z poniedziałków prawdziwe święto koncertowe. Grupa wrzuca z początkiem każdego tygodnia archiwalne nagranie i to z różnych lat działalności. Tym razem, Metallica opublikowała nagranie z ostatniej trasy, gdzie występował Jason Newsted.
 • LUCY BURNS - Nowy projekt muzyczny Rafała ''Rasty'' Piotrowskiego i Mr G.. SZCZEGÓŁY PROJEKTU

  2020-08-03
  Lucy Burns to świeży projekt Rafała "Rasty" Piotrowskiego - frontmana polskiego death metalowego zespołu Decapitated oraz jego przyjaciela Mr G. - twórcy muzyki elektronicznej
 • Kombinezony astronautów SpaceX wyglądają niesamowicie futurystycznie. Pokazano nagranie

  2020-08-03
  To, że Elon Musk za wszelką cenę chce wyprzedzić swoje czasy, można było zauważyć już wiele razy. Tym razem pokazano, jak wyglądają kombinezony astronautów, które projektuje firma filantropa. Jak możecie się domyślić, wszystko jest mocno futurystyczne.
 • Dostaliście pocztą tajemnicze chińskie nasiona? Mogą okazać się niebezpieczne

  2020-08-03
  Jeżeli dostaliście paczkę z chińskimi napisani i nie bardzo wiecie skąd się wzięła, a nie pamiętacie byście coś zamawiali ze słynnego serwisu aukcyjnego, to lepiej zapoznajcie się z tym tekstem. Być może dotarły do was chińskie nasiona, które nie są bezpieczne.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz