Dominik Pajewski

07.02.2020 (14:24)

Romuald Lipko nie żyje. Założyciel Budki Suflera odszedł w wieku 69 latTo bardzo smutny dzień dla polskiej muzyki rockowej i rozrywkowej. W wieku 69 lat, zmarł Romuald Lipko, założyciel, autor tekstów i kompozytor Budki Suflera.

Romuald Lipko nie żyje. Lider i założyciel Budki Suflera odszedł w wieku 69 lat. O śmierci artysty powiadomiła rodzina i zespół.

OZZY OSBOURNE OCENIŁ KOLEGÓW Z BLACK SABBATHRomuald Lipko nie żyje. Założyciel Budki Suflera odszedł w wieku 69 lat

Romuald Lipko nie żyje. Założyciel Budki Suflera odszedł w wieku 69 lat Jak napisał na swoim Facebooku zespół Budka Suflera:

Romuald Lipko nie żyje.

Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów.

Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera.Romuald Lipko stworzył na początku lat 70., razem z przyjaciółmi zespół Budka Suflera, który później stał się jednym z najpopularniejszych zespołów w historii polskiej muzyki. Lipko na początku był tylko basistą, a potem stał się klawiszowcem oraz kompozytorem zespołu. Gdy w 1978 roku  z zespołu odszedł Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko sam stał się jego liderem.

MUZYCY SOUNDGARDEN OPISALI, JAK DOWIEDZIELI SIĘ O ŚMIERCI CHRISA CORNELLA


Romuald Lipko stworzył takie hity jak: 'Cień wielkiej góry', 'Sen o dolinie', 'Za ostatni grosz', 'Jolka, Jolka, pamiętasz', 'Noc komety', 'Takie tango' czy 'Bal wszystkich świętych'. Oprócz Budki Suflera, Lipko współpracował z Anną Jantar, Marylą Rodowicz, Ireną Santor, Urszulą, Izabelą Trojanowską i Zdzisławą Sośnicką.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Papa Roach i Hollywood Undead w Poznaniu - wygraj bilety w Esce ROCK!

  2020-02-28
  Papa Roach to jeden z najważniejszych amerykańskich zespołów rockowych. Powstał w 1993 roku w Kalifornii. Hollywood Undead to rapcore’owy zespół pochodzący z Los Angeles. Ich debiutancki album ukazał się w 2009 roku, a zespół szybko zdobył sporą rzeszę fanów. Obie ekipy wystąpią w Poznaniu, a na antenie Eski ROCK będzie można zdobyć wejściówki na te koncerty.
 • Artur Rojek tańczy w nowym teledysku

  2020-02-28
  “Bez końca”, drugi singiel z nadchodzącego albumu artysty zatytułowanego „Kundel” dostępny jest już w serwisach streamingowych. Utworowi towarzyszy nietypowy teledysk, w którym Artur Rojek tańczy!
 • Na nowym albumie AC/DC pojawi sie Malcolm Young. Jak to możliwe?

  2020-02-28
  Nowy album AC/DC jest owiany tajemnicą, jednak wiadomo, że powstaje. Okazuje się, że na krążku prawdopodobnie usłyszymy zmarłego Malcolma Younga!
 • Wiadra z Castoramy za darmo. Ludzie dosłownie się na nie rzucili

  2020-02-28
  Każdy szuka okazjonalnych promocji, dzięki którym będzie mógł zaoszczędzić kilka złotych. Niestety, czasami hasło ,,za darmo'' jest dużym błędem, o czym świadczyć mogą darmowe wiadra w Castoramie.
 • Behemoth jest nominowany w tej samej kategorii co Rammstein i Slipknot

  2020-02-28
  Behemoth od wielu lat podbija zagraniczne sceny, a od jakiegoś czasu grupa jest także gwiazdą dużych festiwali.Teraz zespół Nergala jest nominowany w tej samej kategorii co Rammstein i Slipknot. Chodzi oczywiście o najlepszy performance.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz