Dana Pakońska

06.03.2015 (16:02)

Rockowe piosenki - o czym są? Prawdopodobnie będziesz zaskoczony! [VIDEO]Mimo że zasłuchujemy się niektórymi rockowymi numerami, często nie zwracamy uwagi na ich prawdziwy sens. Posłuchajcie kawałków i zobaczcie, co autorzy o nich mówią.

O czym są rockowe numery? Dlaczego miłosna piosenka wywołuje ciarki na plecach? Sprawdźcie, jakie jest drugie dno kawałków z pozoru miłych i łatwych w odbiorze. Wzięliśmy na tapetę przeboje The Police, Green Day, Maroon 5, Briana Adamsa oraz The Beatles.

>>> Chcecie zobaczyć też filmy, w których nie do końca wiadomo o co chodzi? Odpalajcie eskaGO i kategorię WTF. Tam naprawdę są najbardziej pojechane filmy w sieci. <<<

The Police - Every Breath You Take
Myślisz, że to klasyk pośród miłosnych piosenek? Pomyśl jeszcze raz - zasadniczo piosenka jest o zaborczym i kontrolującym prześladowcy. Sam Sting określił ten numer "bardzo złowieszczym" i "brzydkim".

Fragment tekstu, który to potwierdza: Każdy twój oddech / każdy twój ruch / każda więź, którą zrywasz / każdy krok, który robisz. / Będę cię obserwować.Green Day - Wake Me Up When September Ends
Teledysk do piosenki sprawia, że wielu ludzi uwierzyło w ukryte w piosence konotacje wojenne. Jednakże piosenka została napisana, by upamiętnić zmarłego przed laty ojca wokalisty Billie Joe Armstronga, kiedy ten był jeszcze dzieckiem. Tak jak odszedł mój ojciec / Siedem lat minęło tak szybko / Obudź mnie, gdy wrzesień się skończyMaroon 5 - Harder To Breathe
Jak śmiesz mówić, że moje zachowanie jest niedopuszczalne / Tak protekcjonalnie, niepotrzebnie, krytycznie - śpiewa w kawałku Adam Levine. I wbrew pozorom nie jest to numer o Jane - byłej dziewczynie Adama, której dedykowana jest pierwsza płyta Piątki Porzuconych. Harder to Breathe jest wyrazem irytacji po tym, jak wytwórnia zażądała dopisania kilku nowych piosenek na cito.Bryan Adams - Summer of '69
Wspomnienie lata 1969? Bynajmniej. Kawałek, jak przyznał autor, jest o seksie. Pytanie: jak to? galopuje po głowie, gdy zdamy sobie sprawę, że Adams w roku '69 był dziesięciolatkiem.
Stojąc na ganku twojej mamy / Powiedziałaś mi, że to mogłoby trwać wiecznie / I kiedy trzymałaś moją dłoń / Wiedziałem, że to mogło zdarzyć się wtedy, albo nigdy / To były najlepsze dni mojego życia.The Beatles - Lucy in the Sky with Diamonds
Nie od dziś  mówi się, że Lucy na niebie z diamentami to kawałek o LSD lub przynajmniej napisany pod wpływem narkotyku. John Lennon twierdził zaś, że kawałek jest o jego synu i zajęciach sztuki z nauczycielką o imieniu Lucy. Niech mu będzie.>>> Dzień Kobiet - życzenia poważne i wierszyki. Zobaczcie, czego życzyć na 8 marca. Girls Just Want To Have Fun! <<<

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Reakcja Kurta Cobaina, na ceny biletów na Madonne rozwaliła system. W sieci pojawił się niepublikowany wywiad [WIDEO]

  2020-07-06
  Ceny biletów dzisiaj budzą wielkie zaskoczenie, jednak 30 lat temu, również cena wejściówek czasami negatywnie zaskakiwała. Przykładem może być reakcja Kurta Cobaina, który gdy usłyszał ile kosztują bilety na Madonnę, był mocno w szoku.
 • Hit Linkin Park osiągnął miliard wyświetleń na Youtube!

  2020-07-06
  Miliard na Youtube nie robi już takiego wrażenia jak kilka lat temu, jednak zawsze miło zobaczyć taką ilość wyświetleń pod rockowym klipem. Teraz miliardem może pochwalić się również Linkin Park, którzy z jednym ze swoich hitów przekroczyli mistyczną barierę.
 • Jak pachnie kosmos? Stworzono perfumy, które odzwierciedlają zapach przestrzeni kosmicznej

  2020-07-06
  Zastanawialiście się kiedyś jak pachnie kosmos? Czy zimna przestrzeń kosmiczna ma zapach, a co najważniejsze, czy da się z tego zrobić perfumy? Okazuje się, że tak!
 • 365 dni zostanie usunięte z Netflixa? Jest odpowiedź platformy

  2020-07-06
  Film 365 dni stał się prawdziwym hitem, który podbija również rynek zagraniczny. Nie wszystkim podoba się tematyka produkcji i wiele osób chce, aby usunięto film z platformy. Na liczne głosy niezadowolenia odpowiedzieli przedstawiciele platformy.
 • KMŻ - Kawałki Mojego Życia. Pierwszym gościem nowego cyklu będzie Krzysztof Zalewski

  2020-07-03
  KMŻ - Kawałki Mojego Życia to nowy cykl na antenie Eski ROCK, w którym gościć będą bardzo różni artyści. To osobiste pasmo, w której muzycy będą mówić o swoich ulubionych numerach i inspiracjach. Pierwszym gościem cyklu jest Krzysztof Zalewski.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz