Dana Pakońska

06.03.2015 (16:02)

Rockowe piosenki - o czym są? Prawdopodobnie będziesz zaskoczony! [VIDEO]Mimo że zasłuchujemy się niektórymi rockowymi numerami, często nie zwracamy uwagi na ich prawdziwy sens. Posłuchajcie kawałków i zobaczcie, co autorzy o nich mówią.

O czym są rockowe numery? Dlaczego miłosna piosenka wywołuje ciarki na plecach? Sprawdźcie, jakie jest drugie dno kawałków z pozoru miłych i łatwych w odbiorze. Wzięliśmy na tapetę przeboje The Police, Green Day, Maroon 5, Briana Adamsa oraz The Beatles.

>>> Chcecie zobaczyć też filmy, w których nie do końca wiadomo o co chodzi? Odpalajcie eskaGO i kategorię WTF. Tam naprawdę są najbardziej pojechane filmy w sieci. <<<

The Police - Every Breath You Take
Myślisz, że to klasyk pośród miłosnych piosenek? Pomyśl jeszcze raz - zasadniczo piosenka jest o zaborczym i kontrolującym prześladowcy. Sam Sting określił ten numer "bardzo złowieszczym" i "brzydkim".

Fragment tekstu, który to potwierdza: Każdy twój oddech / każdy twój ruch / każda więź, którą zrywasz / każdy krok, który robisz. / Będę cię obserwować.Green Day - Wake Me Up When September Ends
Teledysk do piosenki sprawia, że wielu ludzi uwierzyło w ukryte w piosence konotacje wojenne. Jednakże piosenka została napisana, by upamiętnić zmarłego przed laty ojca wokalisty Billie Joe Armstronga, kiedy ten był jeszcze dzieckiem. Tak jak odszedł mój ojciec / Siedem lat minęło tak szybko / Obudź mnie, gdy wrzesień się skończyMaroon 5 - Harder To Breathe
Jak śmiesz mówić, że moje zachowanie jest niedopuszczalne / Tak protekcjonalnie, niepotrzebnie, krytycznie - śpiewa w kawałku Adam Levine. I wbrew pozorom nie jest to numer o Jane - byłej dziewczynie Adama, której dedykowana jest pierwsza płyta Piątki Porzuconych. Harder to Breathe jest wyrazem irytacji po tym, jak wytwórnia zażądała dopisania kilku nowych piosenek na cito.Bryan Adams - Summer of '69
Wspomnienie lata 1969? Bynajmniej. Kawałek, jak przyznał autor, jest o seksie. Pytanie: jak to? galopuje po głowie, gdy zdamy sobie sprawę, że Adams w roku '69 był dziesięciolatkiem.
Stojąc na ganku twojej mamy / Powiedziałaś mi, że to mogłoby trwać wiecznie / I kiedy trzymałaś moją dłoń / Wiedziałem, że to mogło zdarzyć się wtedy, albo nigdy / To były najlepsze dni mojego życia.The Beatles - Lucy in the Sky with Diamonds
Nie od dziś  mówi się, że Lucy na niebie z diamentami to kawałek o LSD lub przynajmniej napisany pod wpływem narkotyku. John Lennon twierdził zaś, że kawałek jest o jego synu i zajęciach sztuki z nauczycielką o imieniu Lucy. Niech mu będzie.>>> Dzień Kobiet - życzenia poważne i wierszyki. Zobaczcie, czego życzyć na 8 marca. Girls Just Want To Have Fun! <<<

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Wiedźmin - Maciej Musiał nie był jedyny! W serialu zagrał jeszcze jeden Polak

  2020-02-21
  Okazuje się, że udział Macieja Musiała w serialowej ekranizacji powieści Andrzeja Sapkowskiego nie jest jedynym polskim 'akcentem'. W produkcji mogliśmy zobaczyć jeszcze jednego Polaka, który ma już zresztą bardzo duże doświadczenie aktorskie.
 • Alanis Morissette w Polsce! Bilety, data, miejsce koncertu gwiazdy. Kiedy premiera płyty?

  2020-02-21
   Pojawiły się doskonałe wieści dla fanów chwytających za serce piosenek. Alanis Morissette prezentuje singiel „Smiling” zapowiadający płytę „SUCH PRETTY FORKS IN THE ROAD”.
 • Koncerty w Wielkiej Brytanii staną się problemem? Artyści słono zapłacą za występ

  2020-02-21
   Wiele miast Wielkiej Brytanii stanowiło dotychczas stały punkt trasy koncertowej niemal każdego wykonawcy. Wygląda na to, że wkrótce może się to mocno zmienić ze względu na utrudnienia, z jakim będą musieli mierzyć się artyści.
 • Ozzy Osbourne - album The Ordinary Man pomógł mu walczyć z chorobą. Poruszające wyznanie muzyka

  2020-02-21
  Album The Ordinary Man Ozzy'ego Osbourna ukazał się aż dziesięć lat od jego poprzedniej solowej płyty. Muzyk, który niedawno wyznał, że cierpi na bardzo poważne problemy zdrowotne, zdradził też, że tworzenie płyty pomogło mu stawić czoła chorobie.
 • Spiritual Front w Polsce 2020 - bilety, data, miejsce koncertu, na którym zespół zagra utwory The Smiths

  2020-02-20
  Klub Hydrozagadka & Deerhunter Booking & KATZ ponownie zapraszają na koncert włoskiej formacji SPIRITUAL FRONT. Oprócz twórczości SF usłyszymy znane utwory brytyjskiej kapeli The Smiths.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz