Dana Pakońska

06.03.2015 (16:02)

Rockowe piosenki - o czym są? Prawdopodobnie będziesz zaskoczony! [VIDEO]Mimo że zasłuchujemy się niektórymi rockowymi numerami, często nie zwracamy uwagi na ich prawdziwy sens. Posłuchajcie kawałków i zobaczcie, co autorzy o nich mówią.

O czym są rockowe numery? Dlaczego miłosna piosenka wywołuje ciarki na plecach? Sprawdźcie, jakie jest drugie dno kawałków z pozoru miłych i łatwych w odbiorze. Wzięliśmy na tapetę przeboje The Police, Green Day, Maroon 5, Briana Adamsa oraz The Beatles.

>>> Chcecie zobaczyć też filmy, w których nie do końca wiadomo o co chodzi? Odpalajcie eskaGO i kategorię WTF. Tam naprawdę są najbardziej pojechane filmy w sieci. <<<

The Police - Every Breath You Take
Myślisz, że to klasyk pośród miłosnych piosenek? Pomyśl jeszcze raz - zasadniczo piosenka jest o zaborczym i kontrolującym prześladowcy. Sam Sting określił ten numer "bardzo złowieszczym" i "brzydkim".

Fragment tekstu, który to potwierdza: Każdy twój oddech / każdy twój ruch / każda więź, którą zrywasz / każdy krok, który robisz. / Będę cię obserwować.Green Day - Wake Me Up When September Ends
Teledysk do piosenki sprawia, że wielu ludzi uwierzyło w ukryte w piosence konotacje wojenne. Jednakże piosenka została napisana, by upamiętnić zmarłego przed laty ojca wokalisty Billie Joe Armstronga, kiedy ten był jeszcze dzieckiem. Tak jak odszedł mój ojciec / Siedem lat minęło tak szybko / Obudź mnie, gdy wrzesień się skończyMaroon 5 - Harder To Breathe
Jak śmiesz mówić, że moje zachowanie jest niedopuszczalne / Tak protekcjonalnie, niepotrzebnie, krytycznie - śpiewa w kawałku Adam Levine. I wbrew pozorom nie jest to numer o Jane - byłej dziewczynie Adama, której dedykowana jest pierwsza płyta Piątki Porzuconych. Harder to Breathe jest wyrazem irytacji po tym, jak wytwórnia zażądała dopisania kilku nowych piosenek na cito.Bryan Adams - Summer of '69
Wspomnienie lata 1969? Bynajmniej. Kawałek, jak przyznał autor, jest o seksie. Pytanie: jak to? galopuje po głowie, gdy zdamy sobie sprawę, że Adams w roku '69 był dziesięciolatkiem.
Stojąc na ganku twojej mamy / Powiedziałaś mi, że to mogłoby trwać wiecznie / I kiedy trzymałaś moją dłoń / Wiedziałem, że to mogło zdarzyć się wtedy, albo nigdy / To były najlepsze dni mojego życia.The Beatles - Lucy in the Sky with Diamonds
Nie od dziś  mówi się, że Lucy na niebie z diamentami to kawałek o LSD lub przynajmniej napisany pod wpływem narkotyku. John Lennon twierdził zaś, że kawałek jest o jego synu i zajęciach sztuki z nauczycielką o imieniu Lucy. Niech mu będzie.>>> Dzień Kobiet - życzenia poważne i wierszyki. Zobaczcie, czego życzyć na 8 marca. Girls Just Want To Have Fun! <<<

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Klasyk zespołu Oasis zdobył miliard wyświetleń na Youtube! To kolejny rockowy numer z taką ilością odsłon

  2020-10-19
  Miliard wyświetleń to w obecnych czasach wynik raczej normalny, jednak zawsze cieszy, gdy możemy go zobaczyć obok numeru rockowego. Tak stało się z klasykiem zespołu Oasis, który przekroczył magiczną barierę miliarda odtworzeń.
 • Angus Young wyjaśnił, dlaczego na nowej płycie AC/DC nie będzie partii Malcolma Younga

  2020-10-19
  Nowa płyta AC/DC jest ogromnym wydarzeniem, które dosłownie elektryzuje fanów rocka. Od jakiegoś czasu wiadomo, że na albumie nie pojawi się Malcolm Young. Angus postanowił odnieść się do tego i wyjaśnić, dlaczego na płycie nie będzie jego brata.
 • Corey Taylor ostro o tatuażach na twarzy: Wyglądasz, jak g*wniany zeszyt z liceum

  2020-10-19
  Tatuaże stały się w ostatnich latach bardzo popularne i nie jest dziwne, że coraz więcej osób tatuuje sobie twarz. Corey Taylor jest bardzo sceptyczny w tym temacie, co postanowił głośno zakomunikować.
 • Rob Halford wskazał boga rocka. Wybór zaskakuje?

  2020-10-19
  Rob Halford przez lata zyskał status postaci kultowej i bardzo ważnej dla muzyki metalowej. Tym razem frontman Judas Priest postanowił wskazać 'boga rocka'.
 • Rodzina Osbourne'ów powraca! Tym razem Ozzy będzie uciekał przed duchami

  2020-10-19
  Serial 'Rodzina Osbourne'ów', był swego czasu sporym hitem, który dał Ozzy'emu rozgłos w kręgach ludzi, którzy nie byli zainteresowani jego muzyką. Okazuje się, że seria wróci, tyle tylko jako jeden, bardzo długi odcinek na Halloween.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz