Krzysztof Zawistowski

16.04.2014 (16:26)

ROCKOWE KONCERTY 2014: Relacja z Roadburn Festival cz. 2 - niepowtarzalny klimat, niezapomniane koncerty [VIDEO]Tegoroczna edycja Roadburn Festival po raz kolejny udowodniła, że statusu kultowej imprezy nie zdobywa się od tak. Roadburn Festival 2014 zachwycił niezapomnianymi koncertami i niepowtarzalną atmosferą. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów doom metalu, sludge i stonera.
 

Dzień 2

Piąte na Roadburn to dzień kuratorski podcza, którego występują zespoły zaproszone przez kuratora festiwalu. w tym roku był to lider Opeth, Mikael Akerfeldt. Na jego prośba na Roadburn Festival 2014 pojawiły się m.in. legendarne formacje Goblin i Magma. Obie dały niesamowite pokazy totalnie kupując, już i tak zakochaną w ich twórczości, publikę. Rewelacyjnie wypadli też klasycy epickiego doom metalu Candlemass, które odegrało w całości swój trzeci album Ancient Dreams oraz deathmetalowcy z Obliteration. Gorzej wypadł sam Akerfeldt ze swoim Opeth, które zwyczajnie przynudzało.

>>> Roadburn Festival 2014: Relacja z najcięższego festiwalu świata cz. 1 <<<

Dzień 3

Na głównej scenie dzielił i rządził okultystyczny doom w wykonaniu Windhand oraz stali rezydenci Roadburn, kultowa w festiwalowych kręgach formacja YOB. Het Patronaat opanowali amerykańscy sludge'owcy z -(16)- i Indian prezentujący naprawdę potężne i ciężkie brzmienie. Green Room przejął energetyczny retro rock o mocy rozpędzonej ciężarówki - Monster Truck; antyspołeczni, narkotyczni metalowcy z Obelyskkh, ich koncert był jedną rzeczą, która była wstanie odwrócić uwagę uczestników od występu YOB; i weseli stonerowcy z Gozu.

>>>  Orange Warsaw Festival 2014: Line-up <<<

Dzień 4: Afterburner

Koncertowe afterparty po Roadburn to zawsze wielkie wydarzenie. Tym razem podczas kultowego Afterburnera zaprezentowały się m.in.: blackmetalowa rewelacja zeszłego rogu - Bolzer, formacja legendarnego Tom Warriora z Celtic Forst - Triptykon, nowy projekt założyciela Candlemass Leifa Edlinga - Avatarium.

Roadburn Festival 2014 po raz kolejny okazał się większym sukcesem. Bilety wyprzedały się w de facto w ciągu 24 godzin. Organizacyjne festiwal był bez zarzutu pod każdym względem. Kilka zmian, w stosunku do zeszłego roku, jak np. przeniesieni stoisk z merchem na zewnątrz, rezygnacja z szatni na rzecz szafek, przyniosło pozytywne efekty. Festiwalowa atmosfera była jak zwykle bezbłędna, a koncerty jak zwykle niesamowite i niezapomniane.

Candlemass - A Cry Form The CryptESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Wiedźmin - Jaskier i Yennefer próbują 'polskich eliksirów'. Polubili wódkę z pieprzem i sok z ogórków?

  2020-01-24
  Jak doskonale wie każdy fan Wiedźmina, serial oparty jest na sadze polskich książek autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. A jedna z najlepszych rzeczy, jakimi mogą poszczycić się Polacy, to bez dwóch zdań trunki, napoje i napary. Czy aktorzy z serialu Netflixa są podobnego zdania?
 • Grammy 2020: Ozzy i Sharon Osbourne wśród prezenterów tegorocznej gali

  2020-01-24
  Mimo kłopotów zdrowotnych Ozzy zdecydowanie nie zamierza zwalniać tempa ani siedzieć w domu. Muzyk i jego żona dołączyli do grona prezenterów, których zobaczymy na tegorocznej gali wręczenia nagród Grammy.
 • Wiedźmin - ścieżka dźwiękowa z serialu Netflixa już dostępna! Co usłyszymy na soundtracku?

  2020-01-24
  Wiedźmin Netflixa był bez dwóch zdań jednym z najbardziej wyczekiwanych seriali 2019 roku, a po premierze, która miała miejsce w grudniu, okazał się także jednym z najchętniej oglądanych. Fani produkcji musieli jednak naczekać się trochę na pełną ścieżkę dźwiękową, która w serwisach streamingowych ukazała się 24 stycznia.
 • Dłuższy dzień: od kiedy jest dłuższy dzień a krótsza noc? Sprawdź, od kiedy i o ile dłuższy dzień w 2019!

  2020-01-23
  Od kiedy dłuższy dzień? Grudzień przynosi dłuższy dzień i krótszą noc. Sprawdź, od kiedy dnia przybywa, o ile w grudniu dni są dłuższe od najkrótszego dnia w roku? Zobacz i posłuchaj Beautiful Day.
 • Joker w szczerym zwiastunie. Tak Screen Junkies wyśmiali film [WIDEO]

  2020-01-23
  Joker to niekwestionowany sukces artystyczny i komercyjny, który jeszcze długo będzie komentowany i wspominany. Screen Junkies postanowili trochę pożartować z Jokera i pokazać mega szczery trailer.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz