Daniel Wardziński

12.05.2014 (14:12)

ROCKOWE KONCERTY 2014: Peter Gabriel nie zagra w Kijowie - Nikt nie zagwarantuje nam tam bezpieczeństwaPeter Gabriel odwołał swój koncert na Ukrainie. Niestabilna sytuacja i brak gwarancji bezpieczeństwa po raz kolejny sprawiają, że nasi wschodni sąsiedzi nie będą świadkami wielkich muzycznych wydarzeń.

Peter Gabriel kolejną gwiazdą rocka, która musiała odwołać swój koncert w Kijowie. Wcześniej zrezygnowali m.in. Depeche Mode i Aerosmith. Peter Gabriel również nie zdecydował się na występ na gorącej, ukraińskiej ziemi, tak jak zrobił to np. Jared Leto. Ukazało się oficjalne oświadczenie od managementu legendy rocka i członka Genesis.

>>> Jared Leto na Ukrainie przemawia do fanów. Co powiedział? <<<

W oświadczeniu czytamy: W związku z trwającymi wydarzeniami na Ukrainie stało się jasne, że bezpieczeństwo załogi touru i sprzętu nie może być zagwarantowane w trakcie planowanej wizyty w kraju co sprawia, że nie widzimy dobrego rozwiązania dla kłopotów logistycznych przed którymi stoimy. Wszystkie opóźnienia albo zniszczenia które mogłyby wyniknąć z sytuacji na Ukrainie zagrażałyby dalszym koncertom trasy, które również musimy brać pod uwagę. Pragnęliśmy zrobić wszystko co się da, aby doprowadzić do koncertu, ale nie udało się i dlatego tę informację podajemy dopiero teraz. Szczerze wierzymy, że sytuacja na Ukrainie zostanie rozwiązana w pozytywny i pokojowy sposób i w niedalekiej przyszłości, będziemy mogli wrócić na Ukrainę.

Peter Gabriel - Red Rain


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Off Festival 2020 - zespoły, data, bilety

  2019-11-18
  Off Fesival 2020: zespoły, data, bilety, ogłoszenia. Wszystko o Off Festivalu na EskaROCK.pl w jednym miejscu. Sprawdźcie kto zagra w 2020 roku podczas imprezy.
 • Jelonek i Piotr Fronczewski w 'SZYBKIEJ SERII, SZYBKICH PYTAŃ' [WYWIAD]

  2019-11-18
  Wspólny numer Jelonka i Piotra Fronczewskiego to dość duże zaskoczenie. Nietypowa współpraca artystów zaowocowała świetnym numerem, który był tylko punktem wyjścia do 'Szybkiej Serri, Szybkich Pytań'
 • Scylla nowy singel Burn All The Temples + premiera albumu Apex+Beneath

  2019-11-18
  W warstwie muzycznej wydawnictwo ”Apex + Beneath” (premiera odbyła się 15 listopada) jest kompilacją dwóch EP-ek szczecińskiej grupy Scylla. Wcześniejsze EP "APEX" (utwory 1-5) to bardzo energetyczne numery, z których na szczególną uwagę zasługują: "Scorn" oraz "Revelation".
 • YOUTH NOVELS prezentuje nowy singel "Bad Feelings"

  2019-11-18
  Stacjonujący w Poznaniu duet Youth Novels opublikował nowy singel zatytułowany „Bad Feelings”. Utwór został wyprodukowany przez Szatta znanego z grupy Kroki.
 • IDZIE NOWE…W WIOSCE U ASTERIKSA POJAWIŁA SIĘ ONA!

  2019-11-18
  W Polsce ukazał się 38. tom przygód Asteriksa i Obeliksa pt. Córka Wercyngetoryksa i na dobre zagościł już w domach czytelników. Długo oczekiwany album to również ukoronowanie tegorocznego jubileuszu Asteriksa – 60 lat od stworzenia postaci przez Goscinny’ego i Uderzo!
 • The Mandalorian jest najczęściej piraconym serialem w sieci

  2019-11-18
  Serial 'The Mandalorian', stał się absolutnym hitem, który spotkał się z ciepłym przyjęciem przez fanów i krytykę. Okazuje się też, że serial jest też najchętniej piraconym serialem w sieci.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz