Daniel Wardziński

12.05.2014 (14:12)

ROCKOWE KONCERTY 2014: Peter Gabriel nie zagra w Kijowie - Nikt nie zagwarantuje nam tam bezpieczeństwaPeter Gabriel odwołał swój koncert na Ukrainie. Niestabilna sytuacja i brak gwarancji bezpieczeństwa po raz kolejny sprawiają, że nasi wschodni sąsiedzi nie będą świadkami wielkich muzycznych wydarzeń.

Peter Gabriel kolejną gwiazdą rocka, która musiała odwołać swój koncert w Kijowie. Wcześniej zrezygnowali m.in. Depeche Mode i Aerosmith. Peter Gabriel również nie zdecydował się na występ na gorącej, ukraińskiej ziemi, tak jak zrobił to np. Jared Leto. Ukazało się oficjalne oświadczenie od managementu legendy rocka i członka Genesis.

>>> Jared Leto na Ukrainie przemawia do fanów. Co powiedział? <<<

W oświadczeniu czytamy: W związku z trwającymi wydarzeniami na Ukrainie stało się jasne, że bezpieczeństwo załogi touru i sprzętu nie może być zagwarantowane w trakcie planowanej wizyty w kraju co sprawia, że nie widzimy dobrego rozwiązania dla kłopotów logistycznych przed którymi stoimy. Wszystkie opóźnienia albo zniszczenia które mogłyby wyniknąć z sytuacji na Ukrainie zagrażałyby dalszym koncertom trasy, które również musimy brać pod uwagę. Pragnęliśmy zrobić wszystko co się da, aby doprowadzić do koncertu, ale nie udało się i dlatego tę informację podajemy dopiero teraz. Szczerze wierzymy, że sytuacja na Ukrainie zostanie rozwiązana w pozytywny i pokojowy sposób i w niedalekiej przyszłości, będziemy mogli wrócić na Ukrainę.

Peter Gabriel - Red Rain


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Siłownie i baseny otwarte od 6 czerwca. Są nowe zasady, co się zmieni?

  2020-06-05
  Pandemia koronawirusa zatrzymała praktycznie całą gospodarkę, wstrzymując wiele branż. Po zdjęciu kolejnych obostrzeń, od 6 czerwca otwarte zostaną siłownie, baseny oraz sauny, co się zmieni? Jak wyglądać będzie korzystanie.
 • Metallica przestała tworzyć dobre riffy? Tak myślał Bill Kelliher z Mastodon

  2020-06-05
  O tym, że Metallica się skończyła, mówi się przy okazji każdej nowej płyty zespołu. Okazuje się, że nawet Bill Kelliher z Mastodon nie wierzył do końca w kultowy zespół.
 • Nowy Obcy powstanie? Ridley Scott ma na niego pomysł

  2020-06-05
  Uniwersum Obcego i cała franczyza związana z tą marką, ma lepsze i gorsze momenty. Niestety, ostatnio marka nie miała najlepszego czasu, jednak Ridley Scott się nie poddaje i zamierza stworzyć coś nowego.
 • Kazik padł ofiarą cenzury przy płycie ''Zaraza''? Wokalista odpowiedział

  2020-06-05
  Singiel Kazika ''Twój ból jest lepszy niż mój'', który pochodzi z albumu ''Zaraza'' wywołał dyskusję w kraju. Nie mogło zabraknąć pytań o cenzurę artysty oraz jego singla, w kontekście kontrowersyjnych wydarzeń. Jak Kazik postrzega całą sytuację?
 • Stone Sour zawieszają działalność! Corey Taylor wyjaśnił decyzję

  2020-06-05
  Smutna wiadomość dla fanów zespołu Stone Sour. Corey Taylor ogłosił, że grupa musi zawiesić działalność na dłuższy czas. Jakie są powody tej trudnej decyzji?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz