Dominik Pajewski

04.06.2018 (09:48)

Robert Brylewski nie żyje. Artysta miał 57 latRobert Brylewski nie żyje - jeden z najbardziej cenionych i zasłużonych muzyków rockowych. Artysta odszedł w wieku 57 lat.

Nie żyje Robert Brylewski. Muzyk znany z takich kultowych zespołów jak: Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael czy Armia zmarł w wieku 57 lat. O śmierci artysty poinformował oficjalny profil grupy Kryzys.

Zmarł Robert Brylewski. To wielka strata dla muzyki rockowej w Polsce

Mało jest w polskiej muzyce rockowej tak zasłużonych postaci. Robert Brylewski był współzałożycielem zespołów: Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael oraz Armia. Na jego koncie były także występy z grupami DeadlockThe Users, Max i Kelner  oraz wieloma innymi. Robert Brylewski uważany był za autorytet wśród muzyków, a przez gitarzystów brany był za wzór. Twórczość Roberta Brylewskiego inspirowała takich artystów jak: Kazik Staszewski, Muniek Staszczyk czy Robert 'Litza' Friedrich.

Przyczyna śmieci Roberta Brylewskiego

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, który pojawił się na stronie zespołu Kryzys:

Z wielkim żalem powiadamiamy, że dziś rano, po kilkutygodniowej śpiączce, spowodowanej ciężkim urazem zmarł Robert Brylewski. Nasz tata, partner, syn, dowódca naszych międzygalaktycznych i muzycznych podróży. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie. Rodzina

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • IRA wraca z rockowym singlem 'Chciałbym' [WIDEO]

  2020-10-23
  Po ostatnim utworze „W górę patrz” IRA kontynuuje przygodę z mocnymi, rockowymi dźwiękami. Tym razem zespół prezentuje singiel „Chciałbym”, który do ballad raczej nie należy.
 • Przez lata wmawiał żonie, że jest policjantem. Wszystko się wydało przez głupi błąd

  2020-10-23
  Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak w tym wypadku, nie dość, że ma krótkie nogi, to jeszcze niebieski mundur. Tak to wygląda z perspektywy pewnego gościa, który latami wmawiał swojej żonie, że jest policjantem.
 • Ozzy Osbourne i Judas Priest ogłosili wspólną trasę po Europie

  2020-10-23
  Ozzy Osbournie nie poddaje się i zapowiada europejską część pożegnalnej trasy. Artysta wystąpi razem z Judas Priest, sprawdźcie miejsca, w których zaplanowane są koncerty.
 • 'Mistrz kierownicy ucieka' powróci! Doczekamy się serialu

  2020-10-23
  'Mistrz kierownicy ucieka', to jeden z tych klasyków, który mimo upływu lat, dalej ma wielu wiernych fanów, a przybywają też nowi. Okazało się, że powstanie specjalny serial, znamy też pierwsze szczegóły.
 • Kirk Hammett porównał S&M i S&M2. Które wydawnictwo wypadło lepiej?

  2020-10-23
  Metallica ma swoim koncie wiele ważnych wydawnictw, jednak albumy z orkiestrą są otoczone pewnego rodzaju kultem. Kirk Hammett postanowił porównać oba krążki, mówiąc o tym, który wypadł lepiej.
 • OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle

  2020-10-23
  W najbliższą sobotę, 24 października odbędzie się pierwsze spotkanie online z cyklu OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle. Widzowie spotkają się z projektantami, stylistami, ekspertami oraz tymi, którzy na co dzień pracują i realizują swoje pasje w świecie mody. W najbliższą sobotę o godz. 16:00 podczas pierwszej transmisji live - „Moda na home office” odkrywać będą mogli nowy wymiar stylu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz