Anna Skalik

04.02.2016 (15:50)

Red Hot Chili Peppers: nieznany utwór sprzed 20 lat wyciekł do Sieci!Nieznany utwór Red Hot Chili Peppers trafił do Internetu. Circle Of The Noose to kawałek, który współtworzył Dave Navarro. To prawdziwy rarytas dla fanów RHCP! Posłuchajcie koniecznie!

Red Hot Chili Peppers wywołali spore zamieszanie swoim nieznanym kawałkiem, który niespodziewanie trafił do Sieci. A jest to prawdziwy rarytas - kawałek nagrany ponad 20 lat temu, jeszcze z Davem Navarro! Utwór nosi tytuł Circle Of The Noose i powstał w czasie sesji do następcy One Hot Minute z 1995 roku. Po ukazaniu się tego krążka zespół ruszył w trasę koncertową i po powrocie z niej muzycy próbowali jeszcze wspólnie stworzyć nowy materiał. Niestety, Navarro był wtedy raczej jedną nogą już poza zespołem, więc ze wspólnych prac niewiele wyszło. Od tamtej pory nie usłyszeliśmy żadnego materiału nagranego z Navarro - aż do dziś. O tym, że jakiś nieznany materiał istnieje, wiadomo było od 1997 roku, kiedy to Dave udzielił wywiadu, w którym o niej opowiadał. 

- Jedną z najlepszych piosenek, które zrobiliśmy, jest najlepsza piosenka pop, której częścią jestem... To pop - w sensie zwrotka, refren, zwrotka, refren, solówka, uderzenie. Uwielbiam to; użyliśmy tam pętli Nusrata Fateha Ali Khana. Jest naprawdę fajna. Najlepiej opisać ją jako folk z lat 60. z ideałami lat 90., ale nienawidzę określania tego jako folk, bo nim nie jest - powiedział.

Brzmienie Circle Of The Noose możecie sprawdzić poniżej!Jeżeli interesujesz się tym, co związane z Red Hot Chili Peppers, mamy dla ciebie filmową biografię zespołu. Film Red Hot Chili Peppers – fenomen obejrzysz na eskaGO za darmo.

 ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Męskie Granie w domu - szczegóły nowej akcji

  2020-03-28
  Pandemia koronawirusa zatrzymała wszystkich w domach, jednak nie ma tego złego. Męskie Granie postanowiło urozmaicić wszystkim czas, którzy siedzą w domach, odpalając projekt Męskie Granie w domu.
 • Till Lindemann ma koronawirusa? Zespół Rammstein odniósł się do doniesień medialnych

  2020-03-27
  27 marca 2020, do miediów trafiła informacja, że Till Lindemann zaraził się koronawirusem, gdy wracał z koncertów w Rosji. Zespół Rammstein oficjalnie ustosunkował się do doniesień medialnych, komentując całą sytuację.
 • Pearl Jam – wyczekiwany album „Gigaton” już dostępny!

  2020-03-27
  „Gigaton”, nowy album Pearl Jam, od dziś dostępny w sklepach i serwisach cyfrowych. W serwisie Metacritic wydawnictwo zanotowało drugą najwyższą średnią ocen, ustępując jedynie kultowemu „Ten”.
 • Artystyczna Izba Przyjęć SP Records - szczegóły specjalnego projektu

  2020-03-27
  Wytwórnia SP Records wystartowała z nowym projektem, który skierowany jest do wszystkich, którzy siedzą w domach.
 • Till Lindemann ma koronawirusa! Jaki jest stan wokalisty Rammstein?

  2020-03-27
  Till Lindemann zarażony koronawirusem! Jak podają niemieckie media, test na obecność koronawirusa okazał się pozytywny, a wokalista Rammstein przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej.
 • Lady Pank - dodatkowy koncert w Stodole ogłoszony

  2020-03-27
  W związku z dużym zainteresowaniem nowym terminem wyprzedanego koncertu Lady Pank w Stodole (20.11.2020) oraz licznymi prośbami fanów, zespół zaplanował dodatkowy, listopadowy występ w warszawskim klubie, w ramach trasy „LP1”. Wydarzenie odbędzie się 21 listopada 2020 (sobota). Bilety dostępne w sprzedaży!
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz