Dana Pakońska

13.08.2015 (13:58)

Radiohead: Thom Yorke tworzy muzykę do musicalu Old Times!Old Times to oldskulowy musical, do którego komponuje sam Thom Yorke! Czego możemy się spodziewać po wznowieniu sztuki, której broadwayowska premiera wkrótce?

Thom Yorke komponuje kawałki na Broadway! Lider grupy Radiohead (który niedawno wystąpił na jednej scenie z Portihead) tworzy oryginalną muzykę do sztuki Old Times z 1971 roku autorstwa Harolda Pintera. Yorke napisał partyturę, który zawiera wstęp, zakończenie i przejścia - po sześciu miesiącach korespondencji mailowej z reżyserem musicalu, Douglasem Hodgem, artyście udało się zgrać oczekiwania teatru i własne aspiracje w harmonijną całość. Jeśli chcielibyście zobaczyć Old Times i posłuchać kompozycji Thoma Yorke'a (a będziecie w tym czasie w Nowym Yorku), to pokaz przedpremierowy odbędzie się 17 września 2015, natomiast później okazję do obejrzenia dramatu będziecie mieli od momentu premiery 6 października aż do 29 listopada 2015.


Praca z Dougiem nad moim pierwszym scenicznym projektem, była dla mnie czystą przyjemnością - powiedział Thom Yorke. Hodge był podobnego zdania, dał bowiem do zrozumienia, że na artystycznej płaszczyźnie panowie rozumieją się bez słów.

Jedyne, nad czym się zastanawiamy, to czy miłośnicy musicali nie przysną na sztuce ;-) W końcu osoby, które nie są przyzwyczajone do energii (lub właściwie flegmatyzmu) wokalista Radiohead. Brytyjski wokalista zdradził, że używał syntezatorów z lat siedemdziesiątych, by możliwie najpełniej oddać klimat dramatu. Miejmy nadzieję, że w kompozycjach pojawi się też trochę gitarowych brzmień.

Radiohead - Karma PoliceŚwięto Wojska Polskiego 2015 - sklepy czynne 15 sierpnia Check It Out!

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Pijany Angus Young i Brian Johnson, chcieli znaleźć potwora z Loch Ness

  2020-10-29
  Angus Young i Brian Johnson znają się od wielu lat i oprócz tego, że grają w jednym zespole, są także przyjaciółmi. W jednym z ostatnich wywiadów, zapytano Briana o jakąś historią związaną z Angusem. Wokalista postanowił przytoczyć totalnie zwariowaną opowieść.
 • Stwórz swoje inicjały w klimacie AC/DC. Zespół udostępnił specjalny generator

  2020-10-29
  Nowa płyta AC/DC wywołuje wiele emocji i wgląda na to, że zespół ma wiele niespodzianek dla fanów. Przykładem może być specjalny generator, dzięki któremu możemy stworzyć swoje inicjały w klimacie okładki nowej płyty zespołu.
 • Zagraniczne gwiazdy wyraziły poparcie dla protestów w Polsce

  2020-10-29
  Protesty, które przetaczają się przez Polskę w ostatnich dniach, odbiły się szerokim echem na całym świecie. Również zagraniczne gwiazdy wyraziły swoje poparcie dla strajku kobiet w naszym kraju.
 • Sepultura zaprezentowała swoją wersję utworu 'Tainted Love'. Przebili cover Mansona?

  2020-10-29
  Utwór 'Tainted Love' jest prawdopodobnie jednym z lubionych numerów zespołów rockowych i metalowych, świadczyć o tym może spora ilość coverów. Teraz do tego grona dołączył zespół Sepultura.
 • Robb Flynn ocenił kultowy album Linkin Park: dobrze zniósł próbę czasu

  2020-10-29
  Mimo upływu lat, wielu artystów docenia zespół Linkin Park i jego wkład w muzykę rockową, Robb Flynn postanowił ocenić pierwszy krążek zespołu, który był przełomem w ich historii.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz