17.05.2013 (13:00)

R.E.M. nie planują reaktywacjiFani, którzy liczyli na reaktywację grupy R.E.M. raczej nie będą mieć powodów do radości. Muzycy przyznają, że nie mają absolutnie żadnych planów powrotu na scenę.

Basista Mike Mills przyznał w wywiadzie dla "Rolling Stone": "Powiedzieliśmy, że kończymy i skończyliśmy. Gdyby była szansa na jakąś trasę koncertową, nie ogłaszalibyśmy końca działalności".

Muzyk dodaje: "Nadszedł odpowiedni moment. Wizja końca zespołu i braku jakiejkolwiek trasy koncertowej bardzo nam się podoba. Wątpie, żebyście kiedykolwiek zobaczyli nas na koncertach jako R.E.M.". Mills mówi, że w tej chwili zespół ma "zero planów reaktywacji", ale nie wyklucza, że przyszłość zaskoczy muzyków, bo "nikt nie potrafi przewidzieć, co się jeszcze wydarzy".

Przypomnijmy, że grupa R.E.M. ogłosiła koniec kariery we wrześniu 2011 roku, kilka miesięcy po wydaniu 15. studyjnej płyty, czyli krążka "Collapse Into Now". Tymczasem zespół przygotowujereedycję albumu "Green" z okazji 25- lecia premiery płyty.
 
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Banknot Euro z wizerunkiem Warszawy. Do obiegu trafi limitowana edycja

  2019-11-15
  Banknoty kolekcjonerskie są z biegiem czasu sporo warte i z pewnością tak będzie i tym razem. Co ciekawe, specjalny banknot Euro będzie zawierał widok Warszawy. Gdzie będzie można go zdobyć?
 • Northlane w Polsce 2019 - bilety, data, i miejsce koncertu australijskiego zespołu

  2019-11-15
  Northlane zapowiada nowy album i wraca po rocznej przerwie na koncert do Polski! Australijczycy wystąpią 12 grudnia na jedynym koncercie w Polsce w warszawskim klubie Proxima! W roli supportów wystąpią Silent Planet, Void of Vision oraz gość specjalny, który zostanie ogłoszony już niebawem! Organizatorem koncertu jest agencja Winiary Bookings.
 • Stworzono antysmogowe piwo! Jak działa wyjątkowy trunek?

  2019-11-15
  Walka ze smogiem trwa i jest dość nierówna, jednak Czesi wpadli na wyjątkowy pomysł, aby z zanieczyszczeniem powietrza walczyć dzięki specjalnemu piwu.
 • Kult Film - gdzie oglądać film o zespole Kazika Staszewskiego?

  2019-11-15
  Kult to zespół legendarny, który wychował kilka pokolenia fanów i bardzo wyraźnie zapisał się w historii muzyki rockowej. Specjalny film dokumentalny na temat grupy Kazika Staszewskiego pojawi się w kinach. Gdzie obejrzeć film?
 • Till Lindemann skomentował sprawę związaną z pobiciem mężczyzny w barze

  2019-11-15
  Wokalista Rammstein został jakiś czas temu oskarżony o pobicie, po jednym z koncertów na trasie. Do zdarzenia doszło w barze luksusowego hotelu Bayerischer Hof w Monachium, gdzie Lindemann zatrzymał się po koncercie. Sprawa na jakiś czas przycichła, jednak teraz wokalista postanowił ujawnić kilka szczegółów.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz