Dominik Pajewski

27.01.2020 (11:57)

Quentin Tarantino idzie na wojnę ze Star Wars i Marvelem?Quentin Tarantino nie musi nikomu niczego udowadniać, tym bardziej, że każdy z jego filmów jest od startu nazywany hitem. Jak się okazuje, słynny reżyser ma problem z blockbusterami.

Quentin Tarantino to jeden z tych reżyserów, który cieszy się niesłabnącą popularnością, a każdy z jego nowych filmów, z wejścia uznawany jest za hit. Niestety, reżyser czuje, że w kinie trwa wojna, którą wygrywają kasowe blockbustery spod znaku Disneya.

WIEDŹMIN - JASKIER I YENNEFER PRÓBUJĄ 'POLSKICH ELIKSIRÓW'. POLUBILI WÓDKĘ Z PIEPRZEM I SOK Z OGÓRKÓW?Quentin Tarantino idzie na wojnę ze Star Wars i Marvelem?

W wywiadzie dla Deadline, Tarantino wypowiedział się na temat trendów w kinie:

Kiedy rozmawiamy o 'Avengers: Endgame' i innych tego typu produkcjach, to uważam, że w zeszłym roku rozegrała się wojna o filmy. Z tego, co widzę, komercjalny produkt, który należy do wielkich korporacji, przedsięwzięcia, o których każdy wie, że leżą w ich DNA, nieważne czy chodzi o Marvel Comics, 'Star Wars', 'Godzillę' czy Jamesa Bonda - te filmy nigdy nie będą miały lepszego roku, niż w zeszłym roku. (...)

Pojawiło się dużo oryginalnych filmów, które trzeba było zobaczyć i to zobaczyć w kinach. To zaowocowało naprawdę bardzo mocnym rokiem. Jestem dumny, że zostałem nominowany wraz z innymi filmami, które dostały nominacje. Myślę, że jeśli podsumuje się zeszły rok, to pokazuje się kino, które nie poszło w kierunku blockbusterów i w tym roku będzie bronić swojego dobrego imienia. To był naprawdę ciekawy rok - walka z takimi tuzami jak 'Avengers: Endgame', kiedy miesiąc przed premiera i miesiąc po niej nie mówiło się o niczym innym. Podobną próbę podjęto przy ostatnich 'Gwiezdnych Wojnach', ale nie sądzę, że im się udało, ale nie możesz wsiąść do samolotu United Airlines bez natknięcia się na reklamy.

Czy Tarantino będzie jak Martin Scorsese, który otwarcie przyznał, że gardzi filmami Marvela? raczej nie, a wszystko to zwyczajna obserwacja rynku.

MUZYCY SOAD, RATM I A7X POŁĄCZYLI SIŁY, BY NAGRAĆ COVER RADIOHEAD
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Wiedźmin - Maciej Musiał nie był jedyny! W serialu zagrał jeszcze jeden Polak

  2020-02-21
  Okazuje się, że udział Macieja Musiała w serialowej ekranizacji powieści Andrzeja Sapkowskiego nie jest jedynym polskim 'akcentem'. W produkcji mogliśmy zobaczyć jeszcze jednego Polaka, który ma już zresztą bardzo duże doświadczenie aktorskie.
 • Alanis Morissette w Polsce! Bilety, data, miejsce koncertu gwiazdy. Kiedy premiera płyty?

  2020-02-21
   Pojawiły się doskonałe wieści dla fanów chwytających za serce piosenek. Alanis Morissette prezentuje singiel „Smiling” zapowiadający płytę „SUCH PRETTY FORKS IN THE ROAD”.
 • Koncerty w Wielkiej Brytanii staną się problemem? Artyści słono zapłacą za występ

  2020-02-21
   Wiele miast Wielkiej Brytanii stanowiło dotychczas stały punkt trasy koncertowej niemal każdego wykonawcy. Wygląda na to, że wkrótce może się to mocno zmienić ze względu na utrudnienia, z jakim będą musieli mierzyć się artyści.
 • Ozzy Osbourne - album The Ordinary Man pomógł mu walczyć z chorobą. Poruszające wyznanie muzyka

  2020-02-21
  Album The Ordinary Man Ozzy'ego Osbourna ukazał się aż dziesięć lat od jego poprzedniej solowej płyty. Muzyk, który niedawno wyznał, że cierpi na bardzo poważne problemy zdrowotne, zdradził też, że tworzenie płyty pomogło mu stawić czoła chorobie.
 • Spiritual Front w Polsce 2020 - bilety, data, miejsce koncertu, na którym zespół zagra utwory The Smiths

  2020-02-20
  Klub Hydrozagadka & Deerhunter Booking & KATZ ponownie zapraszają na koncert włoskiej formacji SPIRITUAL FRONT. Oprócz twórczości SF usłyszymy znane utwory brytyjskiej kapeli The Smiths.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz