08.07.2012 (01:30)

Queen zagrali w Polsce - Rock In Wroclaw Festival RELACJAZestaw hitów, rewelacyjna forma zespołu i wypełniony po brzegi Stadion Miejski we Wrocławiu - tak wyglądał pierwszy w historii koncert grupy Queen w Polsce. Przeczytaj naszą RELACJĘ!

Legendarna grupa była gwiazdą Rock In Wroclaw Festival. Impreza odbyła się po raz pierwszy, ale można spokojnie powiedzieć, że zaliczyła świetny debiut.

Na pierwszą edycję imprezy zaproszono zesppoły z Polski i zagranicy. Jako pierwsza na scenie pojawiła się łódzka grupa Power of Trinity. Zespół zaprezentował między innymi kawałki z wydanej w ubiegłym roku płyty "Locomotiv". Muzycy udowodnili, że bardzo dobrze radzą sobie na żywo i nie bez powodu są nazywani jedną z największych nadziei polskiego rocka.

Największą polską gwiazdą wieczoru była Ira, która wystąpiła podczas Rock In Wroclaw Festival ze specjalnym programem z okazji 25- lecia działalności. Występ był kopalnią hitów, a dodatkowo na scnie pojawi się między innymi Tomasz "Lipa" Lipnicki z Lipali i Illusion.

Po Irze, we Wrocławiu, na swoim drugim koncercie w Polsce, wystąpili Amerykanie z grupy Mona. Poprzednim razem zespół zagrał w warszawskim klubie Stodoła, ale teraz udowodnił, że doskonale daje sobie radę z koncertami na wielkiej scenie, dla ponad 30- tysięcznej publiczności. Energetyczne rockowe brzmienie, z nawiązaniami do klasyki rockandrolla, którą tak uwielbiają muzycy, bardzo spodobało się wrocławskiej publiczności. Zabrzmiały między innymi doskonale znane z anteny EskiROCK "Shooting The Moon", "Listen To Your Love" i wykonane na specjalne życzenie fanów "Alibis".

Wreszcie przyszła kolej na gwóźdź programu, czyli koncert zespołu Queen. Specjalnym gościem, który wsparł wokalnie legendę rocka, był amerykański wokalista Adam Lambert. Finalista programu "American Idol" przyznał przed występem, że trasa z Queen wiąże się z ogromną presją i oczekiwaniami, tym bardziej, że Queen to jeden z tych zespołów, na których muzyce się wychował i na scenie chce w pewien sposób oddać hołd swoim idolom.

Sam koncert- to zestaw marzeń dla fanów Queen! Grupa zagrała dwugodzinny koncert, podczas którego zabrzmiały rarytasy - utwory z początków działalności, ale również największe hity rockowej legendy, między innymi "Bohemian Rhapsody", "Under Pressure", "We Will Rock You", "Somebody To Love" i "The Show Must Go On". Adam Lambert, co było widać i słychać już od pierwszych minut, nie zamierzał udawać Freddiego Mercury`ego. Zamiast tego zaprezentował swoją interpretację piosenek Queen - ze świetnym efektem. Co ciekawe i co mogli usłyszeć już fani np. w Kijowie, podczas tej trasy wokalnie udzielają się też gitarzysta Brian May i perkusista Roger Taylor. May wykonał na przykład akustycznie poruszającą wersję "Love Of My Life". A momentami na scenie "pojawiał się" nawet Freddie Mercury, którego postać, między innymi w "Bohemian Rhapsopdy", ukazywała się w specjalnym nagraniu na telebimie i który dośpiewywał fragmenty utworów. Muzycy dziękowali fanom, którzy sporo lat musieli czekać na wizytę Queen w Polsce, a Barian May próbował nawet zapowiedzieć po polsku jeden z utworów. Koncert zakończyło chóralne odśpiewanie "We Are The Champions". 
 
 
 
 


 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Rob Zombie i Cradle Of Filth zareagowali na Billie Eilish w ich koszulkach

  2019-10-21
  Billie Eilish cieszy się szacunkiem u wykonawców rockowych, którzy doceniają jej oryginalność i pomysł na siebie. Niedawno, wokalistka pokazała się w specjalnej koszulce, stworzonej z trzech wzorów shirtów kapel metalowych. Muzycy postanowili skomentować oryginalną kreację artystki.
 • Lindemann - Ich weiß es nicht: tekst nowego singla wokalisty Rammstein

  2019-10-21
  Lindemann nie zwalnia tempa, po świetnie przyjętym singlu 'Steh auf', przyszła pora na bardziej mroczną kompozycję. W sieci pojawił się numer 'Ich weiß es nicht', do którego można już znaleźć tłumaczenie.
 • Olga Tokarczuk - Nobel, Rodzina, Bieguni

  2019-10-21
  Literacka Nagroda Nobla 2019: Olga Tokarczuk otrzymała nagrodę! Polska pisarka dostała wyróżnienie za rok 2018, to bardzo ważny dzień w historii polskiej literatury.
 • Skąd wziął się hejt na Gretę Van Fleet? Wokalista Airbourne wyjaśnił

  2019-10-21
  Greta Van Fleet ma wielu fanów, jednak też wiele osób uważa zespół za kopię dawnych patentów, które opracowane były przez Led Zeppelin. Wokalista Airbourne postanowił wyjaśnić, skąd bierze się hejt na młodych artystów.
 • Lindemann, udostępnił klip stworzony w całości przez sztuczną inteligencję [WIDEO]

  2019-10-21
  Projekt Lindemann nie zwalnia tempa, po świetnie przyjętym singlu 'Steh auf', przyszła pora na bardziej mroczną kompozycję. W sieci pojawił się klip do numeru 'Ich weiß es nicht', który w całości stworzyła wirtualna rzeczywistość.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz