08.07.2012 (01:30)

Queen zagrali w Polsce - Rock In Wroclaw Festival RELACJAZestaw hitów, rewelacyjna forma zespołu i wypełniony po brzegi Stadion Miejski we Wrocławiu - tak wyglądał pierwszy w historii koncert grupy Queen w Polsce. Przeczytaj naszą RELACJĘ!

Legendarna grupa była gwiazdą Rock In Wroclaw Festival. Impreza odbyła się po raz pierwszy, ale można spokojnie powiedzieć, że zaliczyła świetny debiut.

Na pierwszą edycję imprezy zaproszono zesppoły z Polski i zagranicy. Jako pierwsza na scenie pojawiła się łódzka grupa Power of Trinity. Zespół zaprezentował między innymi kawałki z wydanej w ubiegłym roku płyty "Locomotiv". Muzycy udowodnili, że bardzo dobrze radzą sobie na żywo i nie bez powodu są nazywani jedną z największych nadziei polskiego rocka.

Największą polską gwiazdą wieczoru była Ira, która wystąpiła podczas Rock In Wroclaw Festival ze specjalnym programem z okazji 25- lecia działalności. Występ był kopalnią hitów, a dodatkowo na scnie pojawi się między innymi Tomasz "Lipa" Lipnicki z Lipali i Illusion.

Po Irze, we Wrocławiu, na swoim drugim koncercie w Polsce, wystąpili Amerykanie z grupy Mona. Poprzednim razem zespół zagrał w warszawskim klubie Stodoła, ale teraz udowodnił, że doskonale daje sobie radę z koncertami na wielkiej scenie, dla ponad 30- tysięcznej publiczności. Energetyczne rockowe brzmienie, z nawiązaniami do klasyki rockandrolla, którą tak uwielbiają muzycy, bardzo spodobało się wrocławskiej publiczności. Zabrzmiały między innymi doskonale znane z anteny EskiROCK "Shooting The Moon", "Listen To Your Love" i wykonane na specjalne życzenie fanów "Alibis".

Wreszcie przyszła kolej na gwóźdź programu, czyli koncert zespołu Queen. Specjalnym gościem, który wsparł wokalnie legendę rocka, był amerykański wokalista Adam Lambert. Finalista programu "American Idol" przyznał przed występem, że trasa z Queen wiąże się z ogromną presją i oczekiwaniami, tym bardziej, że Queen to jeden z tych zespołów, na których muzyce się wychował i na scenie chce w pewien sposób oddać hołd swoim idolom.

Sam koncert- to zestaw marzeń dla fanów Queen! Grupa zagrała dwugodzinny koncert, podczas którego zabrzmiały rarytasy - utwory z początków działalności, ale również największe hity rockowej legendy, między innymi "Bohemian Rhapsody", "Under Pressure", "We Will Rock You", "Somebody To Love" i "The Show Must Go On". Adam Lambert, co było widać i słychać już od pierwszych minut, nie zamierzał udawać Freddiego Mercury`ego. Zamiast tego zaprezentował swoją interpretację piosenek Queen - ze świetnym efektem. Co ciekawe i co mogli usłyszeć już fani np. w Kijowie, podczas tej trasy wokalnie udzielają się też gitarzysta Brian May i perkusista Roger Taylor. May wykonał na przykład akustycznie poruszającą wersję "Love Of My Life". A momentami na scenie "pojawiał się" nawet Freddie Mercury, którego postać, między innymi w "Bohemian Rhapsopdy", ukazywała się w specjalnym nagraniu na telebimie i który dośpiewywał fragmenty utworów. Muzycy dziękowali fanom, którzy sporo lat musieli czekać na wizytę Queen w Polsce, a Barian May próbował nawet zapowiedzieć po polsku jeden z utworów. Koncert zakończyło chóralne odśpiewanie "We Are The Champions". 
 
 
 
 


 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Ed Sheeran pojawił się w ostatniej części Gwiezdnych Wojen. Kogo zagrał?

  2020-01-21
  Ed Sheeran lubi zaskakiwać fanów, a na dodatek sam jest miłośnikiem Gwiezdnych Wojen, o czym też często wspominał. Okazuje się, że wokalista pojawił się w ostatniej części gwiezdnej sagi. Kogo zagrał?
 • Muzycy Nirvany i The Doors zagrają wspólny koncert

  2020-01-21
  O takim koncercie wielu fanów z pewnością marzyło. 23 stycznia 2020, na jednej scenie pojawią się muzycy Nirvany i The Doors. Co skłoniło artystów do takiego występu?
 • Pol'and'Rock Festival 2020 - ZESPOŁY, DATA, MIEJSCE

  2020-01-21
  Pol'and'Rock Festival 2020 - termin, zespoły, ogłoszenia. Sprawdźcie, wszystkie informacje o Pol'and'Rock Festival 2020 roku na EskaROCK.pl. Bez tego festiwalu nie byłoby rockowej mapy Polski, to właśnie impreza Jurka Owsiaka jest stałym punktem koncertowym w naszym kraju. Poznajcie szczegóły kolejnej edycji festiwalu.
 • AC/DC wyda nowy album w lutym i ruszy w trasę? Czy będzie koncert w Polsce?

  2020-01-21
  Cisza ze strony AC/DC wydaje się być zbytnio podejrzana, zwłaszcza, że jakiś czas temu widziano zespół razem w okolicach studiach nagraniowego. Teraz pojawiły się plotki, że nowy album AC/DC pojawi się w lutym, a potem grupa ruszy w trasę.
 • Dzień Babci 2020 - krótkie życzenia i wierszyki SMS

  2020-01-21
  Dzień Babci 2020 - krótkie życzenia i wierszyki dla babć? Mamy dla Was proste propozycje i pomysły, aby sprawić im przyjemność w dniu ich świąt.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz