08.07.2012 (01:30)

Queen zagrali w Polsce - Rock In Wroclaw Festival RELACJAZestaw hitów, rewelacyjna forma zespołu i wypełniony po brzegi Stadion Miejski we Wrocławiu - tak wyglądał pierwszy w historii koncert grupy Queen w Polsce. Przeczytaj naszą RELACJĘ!

Legendarna grupa była gwiazdą Rock In Wroclaw Festival. Impreza odbyła się po raz pierwszy, ale można spokojnie powiedzieć, że zaliczyła świetny debiut.

Na pierwszą edycję imprezy zaproszono zesppoły z Polski i zagranicy. Jako pierwsza na scenie pojawiła się łódzka grupa Power of Trinity. Zespół zaprezentował między innymi kawałki z wydanej w ubiegłym roku płyty "Locomotiv". Muzycy udowodnili, że bardzo dobrze radzą sobie na żywo i nie bez powodu są nazywani jedną z największych nadziei polskiego rocka.

Największą polską gwiazdą wieczoru była Ira, która wystąpiła podczas Rock In Wroclaw Festival ze specjalnym programem z okazji 25- lecia działalności. Występ był kopalnią hitów, a dodatkowo na scnie pojawi się między innymi Tomasz "Lipa" Lipnicki z Lipali i Illusion.

Po Irze, we Wrocławiu, na swoim drugim koncercie w Polsce, wystąpili Amerykanie z grupy Mona. Poprzednim razem zespół zagrał w warszawskim klubie Stodoła, ale teraz udowodnił, że doskonale daje sobie radę z koncertami na wielkiej scenie, dla ponad 30- tysięcznej publiczności. Energetyczne rockowe brzmienie, z nawiązaniami do klasyki rockandrolla, którą tak uwielbiają muzycy, bardzo spodobało się wrocławskiej publiczności. Zabrzmiały między innymi doskonale znane z anteny EskiROCK "Shooting The Moon", "Listen To Your Love" i wykonane na specjalne życzenie fanów "Alibis".

Wreszcie przyszła kolej na gwóźdź programu, czyli koncert zespołu Queen. Specjalnym gościem, który wsparł wokalnie legendę rocka, był amerykański wokalista Adam Lambert. Finalista programu "American Idol" przyznał przed występem, że trasa z Queen wiąże się z ogromną presją i oczekiwaniami, tym bardziej, że Queen to jeden z tych zespołów, na których muzyce się wychował i na scenie chce w pewien sposób oddać hołd swoim idolom.

Sam koncert- to zestaw marzeń dla fanów Queen! Grupa zagrała dwugodzinny koncert, podczas którego zabrzmiały rarytasy - utwory z początków działalności, ale również największe hity rockowej legendy, między innymi "Bohemian Rhapsody", "Under Pressure", "We Will Rock You", "Somebody To Love" i "The Show Must Go On". Adam Lambert, co było widać i słychać już od pierwszych minut, nie zamierzał udawać Freddiego Mercury`ego. Zamiast tego zaprezentował swoją interpretację piosenek Queen - ze świetnym efektem. Co ciekawe i co mogli usłyszeć już fani np. w Kijowie, podczas tej trasy wokalnie udzielają się też gitarzysta Brian May i perkusista Roger Taylor. May wykonał na przykład akustycznie poruszającą wersję "Love Of My Life". A momentami na scenie "pojawiał się" nawet Freddie Mercury, którego postać, między innymi w "Bohemian Rhapsopdy", ukazywała się w specjalnym nagraniu na telebimie i który dośpiewywał fragmenty utworów. Muzycy dziękowali fanom, którzy sporo lat musieli czekać na wizytę Queen w Polsce, a Barian May próbował nawet zapowiedzieć po polsku jeden z utworów. Koncert zakończyło chóralne odśpiewanie "We Are The Champions". 
 
 
 
 


 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Swiernalis - Szybka seria szybkich pytań

  2020-09-18
  Swiernalis coraz bardziej przebija się do świadomości odbiorców, dzięki czemu coraz więcej osób słucha jego utworów. Artysta wpadł do nas, by odpowiedzieć na pytania w naszej szybkiej serii.
 • Oto następca Marilyna Mansona? Młody raper zaczyna podbijać sieć

  2020-09-18
  Marilyn Manson nadal pozostaje aktywnym wykonawcą, jednak słychać na jego płytach, że klimat i styl robi się trochę bardziej stonowany, niż w latach 90-tych. Jeśli brakuje wam ''starego Mansona'', to z pewnością spodoba wam się to co robi The Well Runs Red.  
 • Żona Gienka Loski opowiedziała o ostatnich dniach muzyka

  2020-09-18
  Śmierć Gienka Loski była szokiem dla wielu osób i świata muzycznego. Żona artysty postanowiła wspomnieć, jak wyglądały ostatnie dni artysty.
 • PlayStation 5 - cena, premiera, wygląd

  2020-09-18
  PlayStation 5 jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń przez graczy. Sony ujawniło wszystkie szczegóły nowej konsoli oraz jej finalny wygląd. Co wiemy o PS5? Jaka jest cena nowej wersji konsoli?
 • Puscifer wracają z nowym singlem, jednocześnie zdradzając szczegóły krążka

  2020-09-18
  Fani Puscifer muszą być wniebowzięci, ponieważ ich ulubiona ekipa właśnie wydała singiel. Jakby tego było mało, zapowiedziano nowy album! 
 • Megadeth, Slayer i Anthrax zawdzięczają wszystko Metallice? Tak twierdzi jeden z muzyków

  2020-09-18
  Wielka Czwórka Thrash Metalu zapisała się w historii muzyki bardzo wyraźnie, jednak od lat trwa konflikt między fanami zespołu. Kto jest najbardziej autentyczny w tym co robi, no i od kogo to się zaczęło? Według basisty Megadeth, należy dziękować Metallice za wszystko.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz