08.07.2012 (01:30)

Queen zagrali w Polsce - Rock In Wroclaw Festival RELACJAZestaw hitów, rewelacyjna forma zespołu i wypełniony po brzegi Stadion Miejski we Wrocławiu - tak wyglądał pierwszy w historii koncert grupy Queen w Polsce. Przeczytaj naszą RELACJĘ!

Legendarna grupa była gwiazdą Rock In Wroclaw Festival. Impreza odbyła się po raz pierwszy, ale można spokojnie powiedzieć, że zaliczyła świetny debiut.

Na pierwszą edycję imprezy zaproszono zesppoły z Polski i zagranicy. Jako pierwsza na scenie pojawiła się łódzka grupa Power of Trinity. Zespół zaprezentował między innymi kawałki z wydanej w ubiegłym roku płyty "Locomotiv". Muzycy udowodnili, że bardzo dobrze radzą sobie na żywo i nie bez powodu są nazywani jedną z największych nadziei polskiego rocka.

Największą polską gwiazdą wieczoru była Ira, która wystąpiła podczas Rock In Wroclaw Festival ze specjalnym programem z okazji 25- lecia działalności. Występ był kopalnią hitów, a dodatkowo na scnie pojawi się między innymi Tomasz "Lipa" Lipnicki z Lipali i Illusion.

Po Irze, we Wrocławiu, na swoim drugim koncercie w Polsce, wystąpili Amerykanie z grupy Mona. Poprzednim razem zespół zagrał w warszawskim klubie Stodoła, ale teraz udowodnił, że doskonale daje sobie radę z koncertami na wielkiej scenie, dla ponad 30- tysięcznej publiczności. Energetyczne rockowe brzmienie, z nawiązaniami do klasyki rockandrolla, którą tak uwielbiają muzycy, bardzo spodobało się wrocławskiej publiczności. Zabrzmiały między innymi doskonale znane z anteny EskiROCK "Shooting The Moon", "Listen To Your Love" i wykonane na specjalne życzenie fanów "Alibis".

Wreszcie przyszła kolej na gwóźdź programu, czyli koncert zespołu Queen. Specjalnym gościem, który wsparł wokalnie legendę rocka, był amerykański wokalista Adam Lambert. Finalista programu "American Idol" przyznał przed występem, że trasa z Queen wiąże się z ogromną presją i oczekiwaniami, tym bardziej, że Queen to jeden z tych zespołów, na których muzyce się wychował i na scenie chce w pewien sposób oddać hołd swoim idolom.

Sam koncert- to zestaw marzeń dla fanów Queen! Grupa zagrała dwugodzinny koncert, podczas którego zabrzmiały rarytasy - utwory z początków działalności, ale również największe hity rockowej legendy, między innymi "Bohemian Rhapsody", "Under Pressure", "We Will Rock You", "Somebody To Love" i "The Show Must Go On". Adam Lambert, co było widać i słychać już od pierwszych minut, nie zamierzał udawać Freddiego Mercury`ego. Zamiast tego zaprezentował swoją interpretację piosenek Queen - ze świetnym efektem. Co ciekawe i co mogli usłyszeć już fani np. w Kijowie, podczas tej trasy wokalnie udzielają się też gitarzysta Brian May i perkusista Roger Taylor. May wykonał na przykład akustycznie poruszającą wersję "Love Of My Life". A momentami na scenie "pojawiał się" nawet Freddie Mercury, którego postać, między innymi w "Bohemian Rhapsopdy", ukazywała się w specjalnym nagraniu na telebimie i który dośpiewywał fragmenty utworów. Muzycy dziękowali fanom, którzy sporo lat musieli czekać na wizytę Queen w Polsce, a Barian May próbował nawet zapowiedzieć po polsku jeden z utworów. Koncert zakończyło chóralne odśpiewanie "We Are The Champions". 
 
 
 
 


 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Pierwszy film w kosmosie, ma już reżysera! W roli głównej Tom Cruise

  2020-05-28
  Świat kina wkracza na zupełnie inny poziom i to poziom prawdziwie kosmiczny. Jakiś czas temu ogłoszono, że rozpoczęły się prace nad pierwszym filmem w kosmosie. Wiemy już, że zagra Tom Cruise, a teraz ogłoszono reżysera produkcji.
 • Open'er Festival 2021 - BILETY, DATA, LINE-UP

  2020-05-28
  Open'er 2021: poznaliśmy pierwsze szczegóły kolejnej edycji imprezy! Sprawdźcie, co planowane jednego z największych festiwali w Polsce, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
 • Rammstein w wersji folkowej. Do sieci trafiła klimatyczna wersja ''Ohne Dich'' [WIDEO]

  2020-05-28
  Rammstein co jakiś czas są coverowani i patrząc na ilość przeróbek w sieci, prawdopodobnie muzyka zespołu była przerabiana na wszystkie możliwe gatunki. Tym razem, do sieci trafił cover utworu ''Ohne Dich'', który został zagrany w wersji folkowej.
 • Travis Barker i Post Malone, po zagraniu numerów Nirvany, myślą o rockowym projekcie

  2020-05-28
  Po występie Post Malone'a z Travisem Barkerem, gdzie panowie zagrali dosyć obszerny set złożony z piosenek Nirvany, fani napisali, że chcą więcej takiej muzyki od duetu. Widać, że artyści czytają komentarze, bo ogłoszono, że w planach jest rockowy projekt.
 • Krzysztof Jaryczewski ponownie trafił do szpitala! Co stało się z artystą?

  2020-05-28
  Krzysztof Jaryczewski ponownie trafił do szpitala! Co dolega współzałożycielowi Oddziału Zamkniętego? Jaki jest stan Krzysztofa Jaryczewskiego?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz