Dominik Pajewski

22.09.2020 (14:54)

Premiera największej produkcji Storytel Original! Słuchowisko w reżyserii Marii Sadowskiej, inspirowane legendarnym „Przeminęło z wiatrem”„Przeminęło” to historia o buncie, miłości i pragnieniach grupy młodych ludzi, osadzona w czasach wielkiego historycznego zgiełku lat 1981-1993. Autorem koncepcji słuchowiska jest Łukasz Orbitowski, a scenariusz napisała Aleksandra Zielińska.

 W najnowszej produkcji Storytel, w reżyserii Marii Sadowskiej, usłyszymy głosy utalentowanych młodych aktorów, w tym: Justynę Wasilewską, Tomasza Włosoka, Mateusza Banasiuka, Marię Dębską i Józefa Pawłowskiego, oraz towarzyszące im doświadczone głosy m.in. Agaty Kuleszy, Cezarego Pazury, Danuty Stenki czy Wojciecha Manna. Premierze słuchowiska towarzyszy krótkometrażowa produkcja filmowa, stworzona we współpracy z Michałem Marczakiem i Łukaszem Żalem.
 
Nowe słuchowisko Storytel to historia o miłości (również tej niespełnionej), buncie, ale także o stracie, widziana oczami głównej bohaterki, Róży, w którą wciela się Justyna Wasilewska. Bohaterowie prowadzą “prawdziwe, dorosłe życie” i na swój sposób odnajdują się w szarej Polsce. Wszyscy zderzają się z brutalnym czasem stanu wojennego, w którym świat każdego wywraca się do góry nogami.

JONATHAN DAVIS W MOCNY SPOSÓB OPOWIEDZIAŁ O SWOIM UZALEŻNIENIU OD NARKOTYKÓW
Fabuła została oparta na powieści „Przeminęło z wiatrem” – wciąż mamy dobrze znaną Scarlett (Różę) i Retha (Roberta), ale „przenosimy” fabułę w polskie realia. Zaczynamy w 1981 roku, tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego. Pokazujemy Polskę w  momencie, gdy niektórzy walczyli z systemem, a inni byli mu wierni. – mówi autorka słuchowiska, Aleksandra Zielińska.
 
Największa produkcja oryginalna Storytel tego roku
 
Jak na największą produkcję oryginalną tego roku przystało, oprócz składanki ze ścieżką dźwiękową, powstał również niezwykły zwiastun słuchowiska w formie filmu krótkometrażowego.
 
- W Storytel lubimy rozpocząć doświadczanie historii przez użytkownika zanim założy słuchawki i włączy naszą aplikację. Dlatego zdecydowaliśmy się zwizualizować jedną z głównych scen słuchowiska i przedstawić ją w formie krótkometrażowej. W czerni i bieli. Film pokazuje studniówkę z 1981 roku, czyli ostatni dla bohaterów moment beztroski przed wybuchem stanu wojennego. Udało nam się do jego realizacji zaprosić Michała Marczaka jako reżysera i Łukasz Żala, który był odpowiedzialny za zdjęcia. Film miał premierę na piątkowej gali otwarcia tegorocznego Festiwalu Mastercard Off Camera. Dodatkowo, aby zabrać naszego użytkownika wyobraźnią do świata lat 80., postawiliśmy na klasyki rocka z tamtej dekady, a numer „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy, wypuszczamy w świat w nowej, świeżej aranżacji autorstwa Igora Nikiforowa oraz w wykonaniu Króla, niezwykłego artysty. Mamy nadzieję, że będzie to uczta dla wyobraźni naszych użytkowników z wielu powodów - mówi Jakub Barzak ze Storytel, autor koncepcji kreatywnej filmu.
 
Krótkometrażowy film jest już dostępny - można go obejrzeć m.in. na kanale YouTube.

 
Nowy aranż „Byłaś serca biciem" otwiera specjalną playlistę przygotowaną przez Storytel we współpracy z Tidal. Składanka z wykorzystanymi w słuchowisku utworami, a także z innymi flagowymi przebojami lat 80., jest już dostępna i można posłuchać jej. Piosenkę usłyszymy w największych rozgłośniach radiowych i na Spotify. 
 
Równolegle z premierą „Przeminęło” wystartowała szeroko zakrojona kampania promująca słuchowisko, która obejmuje m.in. internet, social media, telewizję, radio, muzyczne portale streamingowe i reklamę outdoor (citylighty, billboardy). Za kreację odpowiada Jakub Barzak ze Storytel, działania PR agencja MSL, zakup mediów Rebel Media, kampanię outdoor Spark Foundry, kampanię internetową dział wewnętrzny Storytel, za produkcję filmu Olga Kraszewska / Don’t Panic Production, koprodukcję filmu Michał Majewski / Marysia Surzycka / Shootme, a zdjęcia do kampanii wykonał Michał Klusek / Shootme Visual Artists.
 
„Przeminęło” jest już dostępne do wysłuchania w aplikacji Storytel. Nowi użytkownicy mogą skorzystać z 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego.
 
Twórcy i główna obsada:
 
Autor koncepcji: Łukasz Orbitowski
Autorka scenariusza: Aleksandra Zielińska
Redaktor: Marcin Zwierzchowski
I reżyserka słuchowiska: Maria Sadowska
II reżyser słuchowiska: Marcin Kardach
Narrator: Przemysław Bluszcz
Róża: Justyna Wasilewska
Robert: Mateusz Banasiuk
Jurek: Tomasz Włosok
Malwina: Maria Dębska
Czarek: Józef Pawłowski
Zenon (tata Róży): Wojciech Wysocki
Marta (mama Róży): Danuta Stenka
Ciotka: Agata Kulesza
Krzysiek: Król
Ksiądz: Cezary Pazura  
Milicjant: Sebastian Stankiewicz  
Esbek: Wojciech Mecwaldowski  
Dyrektor szkoły: Wojciech Mann
 

MATKA SYLVESTRA STALLONE NIE ŻYJE. SYN POŻEGNAŁ JĄ NA INSTAGRAMIE

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • IRA wraca z rockowym singlem 'Chciałbym' [WIDEO]

  2020-10-23
  Po ostatnim utworze „W górę patrz” IRA kontynuuje przygodę z mocnymi, rockowymi dźwiękami. Tym razem zespół prezentuje singiel „Chciałbym”, który do ballad raczej nie należy.
 • Przez lata wmawiał żonie, że jest policjantem. Wszystko się wydało przez głupi błąd

  2020-10-23
  Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak w tym wypadku, nie dość, że ma krótkie nogi, to jeszcze niebieski mundur. Tak to wygląda z perspektywy pewnego gościa, który latami wmawiał swojej żonie, że jest policjantem.
 • Ozzy Osbourne i Judas Priest ogłosili wspólną trasę po Europie

  2020-10-23
  Ozzy Osbournie nie poddaje się i zapowiada europejską część pożegnalnej trasy. Artysta wystąpi razem z Judas Priest, sprawdźcie miejsca, w których zaplanowane są koncerty.
 • 'Mistrz kierownicy ucieka' powróci! Doczekamy się serialu

  2020-10-23
  'Mistrz kierownicy ucieka', to jeden z tych klasyków, który mimo upływu lat, dalej ma wielu wiernych fanów, a przybywają też nowi. Okazało się, że powstanie specjalny serial, znamy też pierwsze szczegóły.
 • Kirk Hammett porównał S&M i S&M2. Które wydawnictwo wypadło lepiej?

  2020-10-23
  Metallica ma swoim koncie wiele ważnych wydawnictw, jednak albumy z orkiestrą są otoczone pewnego rodzaju kultem. Kirk Hammett postanowił porównać oba krążki, mówiąc o tym, który wypadł lepiej.
 • OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle

  2020-10-23
  W najbliższą sobotę, 24 października odbędzie się pierwsze spotkanie online z cyklu OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle. Widzowie spotkają się z projektantami, stylistami, ekspertami oraz tymi, którzy na co dzień pracują i realizują swoje pasje w świecie mody. W najbliższą sobotę o godz. 16:00 podczas pierwszej transmisji live - „Moda na home office” odkrywać będą mogli nowy wymiar stylu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz