Dominik Pajewski

20.08.2019 (08:10)

Polak podróżuje za Metalliką po całej Europie. Co widział podczas koncertów?Metallica ponownie gra w Europie i spokojnie można powiedzieć, że to kolejna udana trasa. Koncerty cieszą się gigantycznym zainteresowaniem, a wśród odwiedzających wszystkie występy znalazł się nasz rodak, Paweł Kaczyński.

Metallica ponownie odwiedziła Europę i spokojnie można stwierdzić, że występy zespołu cieszą się gigantycznym zainteresowaniem. Bilety wyprzedawały się w krótkim czasie, a na występ w Polsce, od dawna nie ma możliwości zakupu biletów. To jednak nie problem dla Pawła Kaczyńskiego, który jeździ za Metalliką po całej Europie.

METALLICA ZALICZYŁA MEGA WPADKĘ. ZESPÓŁ NIE BYŁ W STANIE ZAGRAĆ 'JOZINA Z BAZIN' W PRADZE

 

Polak podróżuje za Metalliką po całej Europie. Co widział podczas koncertów?

Oczywiście, wyczyn Pawła jest imponujący, jednak nie zapominajmy, że do ogólnego wyniku Piotra 'Meniosa' Kowieskiego i Katarzyny Kowieskiej, którzy są autorami książki 'W pogoni za Metalliką', jeszcze trochę brakuje. Aczkolwiek, jako uczestnik wszystkich koncertów europejskich, Paweł jest jedną z dwóch osób (druga osoba to pewien Amerykanin).FOTO: Robert Côté

Paweł jak sam mówi o sobie, ma 35 lat, jest muzykiem, kompozytorem oraz wieloletnim perkusistą trójmiejskiego zespołu eM. W tym roku mija 20 lat, odkąd stał się fanem zespołu Metallica i to był tylko pretekst, by ruszyć za zespołem. 

FOTO: Robert Côté

Podczas obecnej trasy, Paweł uczestniczy we wszystkich 25 koncertach Metalliki w Europie (od Lisbony, przez Moskwę, z końcowym przystankiem w Mannheim).

Jak sam podkreśla:

Była i jest to wyjątkowa przygoda, która dała mi możliwość wyjątkowo bliskiej interakcji z zespołem, a także poznania fanów Metalliki z całego świata. Jednocześnie, jako muzyk, mogłem przyjrzeć się z bliska, z czym wiąże się trasa koncertowa największego heavy-metalowego zespołu na świecie, biorąc pod uwagę rozmaite aspekty. To jednak nie koniec, ponieważ Paweł wybiera się także do San Francisco, gdzie Metallica zagra specjalny koncert z orkiestrą symfoniczną. Jak widać, pogoń za Metalliką dopiero się zaczyna dla Pawła. A jakie są różnice między koncertami? 

Ciekawe jest także to, jak bardzo różnią się koncerty ze względu na reakcje publiczności w danym kraju: np. w Finlandii wiele osób wolało obserwować koncert z pewnej odległości, a miejsca bardzo blisko sceny były wciąż wolne, podczas gdy w Mediolanie czy w Paryżu reakcje były bardzo żywiołowe i panował duży ścisk. 

A czy członkowie Metalliki kojarzą już Polaka, który jeździ za nimi po Europie? 
 
jeśli chodzi o ciekawe hisorie to m.in. wielokrotnie miałem interakcję z Larsem pod koniec koncertu, który widząc mnie z flagą, z zaciekawieniem dopytywał

'It's you? Again? Who is that guy on the flag?".

Osoba na fladze, którą widać na zdjęciu, to mój 14-letni chrześniak Piotrek, który w ubiegłym roku, podczas koncertu w Krakowie został dostrzeżony w pierwszym rzędzie przez Jamesa Hetfielda, który zadedykował jemu, przedstawicielowi następnej generacji fanów Metalliki, piosenkę 'Sad But True'. Oczywiście Piotrek będzie ze mną na koncercie w Warszawie
Metallica zagra w Warszawie 21 sierpnia 2019 na PGE Narodowym, wypatrujcie Pawła w tłumie, z pewnością będzie gdzieś blisko sceny. Jak sam podkreśla, koncerty pozwalają mu także zwiedzać miasta, w których się odbywają, jednak przez to, że są co drugi dzień, ogranicza to zwiedzanie.

KORN ZAGRA 20 SIERPNIA WIRTUALNY KONCERT. W KTÓREJ GRZE BĘDZIE MOŻNA POSŁUCHAĆ ZESPOŁU?

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Łydka Grubasa z wyjątkowym teledyskiem. Zespół wjeżdża z numerem ''Walec''

  2020-07-10
  W styczniu tego roku ukazała się „Socjalibacja", najnowsza płyta zespołu Łydka Grubasa. Sytuacja związana z pandemią wywróciła do góry nogami plany promocyjne związane z albumem, jednak zespół nie złożył broni. Oprócz licznych koncertów online i utworów specjalnych, które zaprezentował fanom w czasie lockdownu, postanowił wrócić do promocji wydanego materiału. Na oficjalnym kanale YouTube zespołu właśnie ukazał się teledysk do utworu „Walec".
 • Black Metal o noszeniu maseczki. Ojciec z córką nagrali specjalną piosenkę, by edukować ludzi

  2020-07-10
  Pandemia koronawirusa wprowadziła nowe rzeczy i zwyczaje, do których musimy się dostosować. Jednym z nich jest zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej, co ma zapobiec ewentualnym zakażeniom wirusem. Nie wszyscy jednak pamiętają o maseczkach. W celu przypomnienia, ojciec z córką nagrali black metalowy numer, który przypomina o zasłanianiu ust i nosa.  
 • Taco Hemingway lepszy od The Rolling Stones. Raper pokonał legendarny zespół na Youtube

  2020-07-10
  Mimo trudnej sytuacji na świecie, rynek muzyczny stara się iść swoim torem, na tyle ile to możliwe. W czwartek (9.07) dostaliśmy nowy numer The Rolling Stones, w piątek (10.07) świeży numer Taco Hemingwaya.  
 • Rambo wróci na ekrany? Sylvester Stallone wywołał ogromne zainteresowanie postem

  2020-07-10
  Seria Rambo, tak samo jako Rocky, jest prawdziwą wizytówką w karierze Sylvestra Stallone'a. Okazuje się, że słynny weteran może powrócić na ekrany!
 • Metallica zagrana na ukulele. Tak brzmi wyjątkowy cover 'Motorbreath'

  2020-07-10
  Metallica jest jednym z najczęściej coverowanych zespołów na świecie, jednak zawsze cieszą te przeróbki, które są nietypowe. Tak jest z Metalliką w wersji ukulele, która budzi ogromne zainteresowanie.
 • Twórcy Avengers: Endgame, chcą stworzył właśne Gwiezdne Wojny! Jaki mają pomysł?

  2020-07-10
  Avengers: Endgame okazało się prawdziwym hitem, który w piękny sposób zamknął pierwszy etap, budowanego 10 lat uniwersum. Okazuje się, że jest szansa na to, żeby twórcy finałowego filmu sagi Marvela, stworzyli także nowe Gwiezdne Wojny.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz