Dominik Pajewski

08.10.2019 (12:35)

Pokojowa Nagroda Nobla dla Jurka Owsiaka? Komitet Norweski przyjął nominacjęJurek Owsiak z Pokojową Nagrodą Nobla? To nie żart! Komitet Norweski przyjął nominację, która została złożona 15 stycznia 2019.

Pokojowa Nagroda Nobla dla Jurka Owsiaka? To nie błąd, a tym bardziej nie żart, a bardzo realna rzecz. Jak podaje serwis Warszawa w pigułce, Komitet Norweski przyjął nominację Jurka Owsiaka, która została złożona przez Andrzeja Kobylarza, posła partii Kukiz15, z pomocą Rafała Collinsa, dziennikarza TVN Turbo.

NERGAL UDOSTĘPNIŁ SWOJE ZDJĘCIE Z DZIECIŃSTWA. FANI SĄ W SZOKU [FOTO]  
Jak napisał dziennikarz na swojej facebookowej tablicy (pisownia oryginalna):

Dzisiaj 15.01.2019 Komitet Norweski przyjął moją nominację dla Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019. Nominację złożyłem z pomocą posła Pana Andrzeja Kobylarza. Pisząc uzasadnienie miałem do dyspozycji jedynie 2000 znaków, napisałem więc min. tak :

`Jerzy Owsiak cannot be described in 2000 characters, Jerzy Owsiak SHOULD NOT BE described in 2000 characters` Pozostaje trzymać kciuki… Jurku nie poddawaj się, Naród cię potrzebuję. #nobeldlaowsiaka

P.S W Kwestii formalnej I wyjasnienia, nie utożsamiam się z żadną partią polityczną, Poseł Andrzej Kobylarz był osobą która widniała w mojej książce telefonicznej i uprzejmie zgodziła się pomóc, jedynie ktoś na pozycji Posła, Profesor lub kilka innych osób może formalnie nominować do nagrody Nobla więc nie patrząc na to kto jest z jakiej parti wykonałem telefon z prośbą, za wsparcie bardzo dziękuję.

Czy Jurek Owsiak faktycznie otrzyma Pokojową Nagrodę Nobla? Na to pytanie odpowiedź poznamy dopiero w październiku, to wtedy ogłaszani są laureaci. Warto przypomnieć, że Jurek Owsiak nominowany był do Pokojowej Nagrody Nobla już w 2017 roku, a na Facebooku działa cały czas fanpage inicjatywy Nobel dla WOŚP. Warto jednak poczekać cierpliwie, ponieważ sama nominacja Owsiaka nie oznacza przyznania nagrody.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Polski rock w światowym stylu - Burn This Song prezentują autorski sigiel i teledysk!

  2019-10-18
  Ich debiut muzyczny miał premierę na ekranach światowych kin, a koncertowy odbył się na tegorocznym festiwalu Enea Spring Break. Mowa o Burn This Song, zespole z Poznania, który swoim wykonaniem piosenki 'Black Betty' (legendy bluesa rozsławionej przez amerykańską grupę Ram Jam) zachwycił twórców hollywoodzkiej produkcji "The Choice”.
 • Polski Kawowy Kalkulator. Dzięki niemu, obliczysz kiedy masz pić kawę

  2019-10-18
  Niektórzy ludzie nie umieją funkcjonować bez kawy i dzień rozpoczyna się dla nich dopiero po małej czarnej. Polacy postanowili stworzyć Polski Kawowy Kalkulator, który pokazuje ile można wypić kawy i kiedy.
 • Lindemann - Ich weiß es nicht: tekst nowego singla wokalisty Rammstein

  2019-10-18
  Lindemann nie zwalnia tempa, po świetnie przyjętym singlu 'Steh auf', przyszła pora na bardziej mroczną kompozycję. W sieci pojawił się numer 'Ich weiß es nicht', do którego można już znaleźć tłumaczenie.
 • Kultowy styl AVE’a zredefiniowany w jego najnowszej kolekcji dla marki Vans

  2019-10-18
  Skate weteran z 20 letnim doświadczeniem nie przykłada zbyt wiele uwagi do ubrań; jego kolekcja Vans jest wyjątkiem.
 • Slipknot i Spice Girls w jednym numerze. Jak wypadła przeróbka?

  2019-10-18
  Slipknot ostatnio są na topie, a wszystko to dzięki najnowszej płycie, która została doceniona przez fanów i krytykę. Co chwilę pojawiają się nowe przeróbki i tym razem padło na cover w klimacie Spice Girls.
 • EURO 2020: Miasta i stadiony. Wiemy gdzie się odbędzie Euro 2020! [SPORT]

  2019-10-18
  Euro 2020: Miasta. W 2020 r. Euro po raz pierwszy odbędzie się w 13 miastach i krajach-gospodarzach. Finał Euro 2020 zostanie rozegrany na Wembley. Wśród miast Euro 2020 nie znalazło się żadna polska metropolia.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz