Dominik Pajewski

08.10.2019 (12:35)

Pokojowa Nagroda Nobla dla Jurka Owsiaka? Komitet Norweski przyjął nominacjęJurek Owsiak z Pokojową Nagrodą Nobla? To nie żart! Komitet Norweski przyjął nominację, która została złożona 15 stycznia 2019.

Pokojowa Nagroda Nobla dla Jurka Owsiaka? To nie błąd, a tym bardziej nie żart, a bardzo realna rzecz. Jak podaje serwis Warszawa w pigułce, Komitet Norweski przyjął nominację Jurka Owsiaka, która została złożona przez Andrzeja Kobylarza, posła partii Kukiz15, z pomocą Rafała Collinsa, dziennikarza TVN Turbo.

NERGAL UDOSTĘPNIŁ SWOJE ZDJĘCIE Z DZIECIŃSTWA. FANI SĄ W SZOKU [FOTO]  
Jak napisał dziennikarz na swojej facebookowej tablicy (pisownia oryginalna):

Dzisiaj 15.01.2019 Komitet Norweski przyjął moją nominację dla Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019. Nominację złożyłem z pomocą posła Pana Andrzeja Kobylarza. Pisząc uzasadnienie miałem do dyspozycji jedynie 2000 znaków, napisałem więc min. tak :

`Jerzy Owsiak cannot be described in 2000 characters, Jerzy Owsiak SHOULD NOT BE described in 2000 characters` Pozostaje trzymać kciuki… Jurku nie poddawaj się, Naród cię potrzebuję. #nobeldlaowsiaka

P.S W Kwestii formalnej I wyjasnienia, nie utożsamiam się z żadną partią polityczną, Poseł Andrzej Kobylarz był osobą która widniała w mojej książce telefonicznej i uprzejmie zgodziła się pomóc, jedynie ktoś na pozycji Posła, Profesor lub kilka innych osób może formalnie nominować do nagrody Nobla więc nie patrząc na to kto jest z jakiej parti wykonałem telefon z prośbą, za wsparcie bardzo dziękuję.

Czy Jurek Owsiak faktycznie otrzyma Pokojową Nagrodę Nobla? Na to pytanie odpowiedź poznamy dopiero w październiku, to wtedy ogłaszani są laureaci. Warto przypomnieć, że Jurek Owsiak nominowany był do Pokojowej Nagrody Nobla już w 2017 roku, a na Facebooku działa cały czas fanpage inicjatywy Nobel dla WOŚP. Warto jednak poczekać cierpliwie, ponieważ sama nominacja Owsiaka nie oznacza przyznania nagrody.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • SpaceX i NASA - astronauci na pobudkę wybrali rockowe granie! Czego słuchali na pokładzie kapsuły?

  2020-06-01
  W ubiegły weekend, 30 maja, dwóch astronautów - Doug Hurley i Bob Behnken z powodzeniem doleciało na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Wiemy, jakiej muzyki słuchali przed startem i na pobudkę kolejnego dnia. Fanów rocka nie powinien dziwić wybór repertuaru.
 • Sons of Apollo w Polsce 2021 - bilety, daty, miejsca koncertów supergrupy

  2020-06-01
  Supergrupa Sons of Apollo na dwóch koncertach w Polsce! Przypomnijmy, że w skład zespołu wchodzą muzycy takich gigantów rocka jak Dream Theater, Guns N' Roses, Kiss, Mr. Big, Alice Cooper. Kiedy koncert? W jakich cenach bilety? Najważniejsze informacje znajdziecie na EskaROCK.pl.
 • Plaga szarańczy torpeduje miasto. Sceny jak z filmu grozy [WIDEO]

  2020-06-01
  Indie walczą nie tylko z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, ale także z plagą szarańczy. To jeden z największych ataków tych latających owadów od 30 lat. Trzeba przyznać, że poniższe sceny mogłyby spokojnie znaleźć się w niejednym horrorze.
 • Kurt Cobain był wirtuozem gry na gitarze? Steve Vai nie ma wątpliwości

  2020-06-01
  Steve Vai, trzykrotny zdobywca nagrody Grammy, uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów świata wyraził swoją opinię na temat Kurta Cobaina i jego umiejętności gry na tym instrumencie.
 • GRACJAN KALANDYK przedstawił "Wilka". Mocny numer artysty trafił do sieci [WIDEO]

  2020-05-29
  Singel "Wilk" to pierwsza zapowiedź drugiego albumu Gracjana Kalandyka, który będzie tak właśnie zatytułowany. Utwór można odsłuchać w sieci.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz