Daniel Wardziński

18.11.2014 (13:45)

Podsumowanie roku 2014: 10 najgłośniejszych rockowych premier 2014 - najważniejsze płyty wydane w tym rokuRozpoczynamy podsumowania roku 2014. Dziś ranking 10 najgłośniejszych premier 2014 roku, 10 płyt o których mówiło się najwięcej i które skupiły największe zainteresowanie fanów rocka.

Najgłośniejsze rockowe premiery 2014 roku to... Sprawdźcie nasz ranking. Rozpoczynamy serię podsumowań roku 2014. Na początek płyty, które ukazały się w 2014 roku robiąc największe zamieszanie, skupiając uwagę fanów rocka i sprzedając się znakomicie. Na niektóre z tych premier czekamy nadal, ale ich znaczenie w historii rocka w 2014 roku jest kluczowe już teraz. Sprawdźcie naszą dziesiątkę.

>>> Polska - Szwajcaria - gdzie oglądać w TV i online? Transmisje na żywo <<<
 
1. Pink Floyd - Endless River

Sam news o tym, że po 20 latach powstanie kolejna płyta Pink Floyd dla fanów z całego świata była wielkim wydarzeniem. Materiał zarejestrowany równolegle z sesjami do Division Bell został na nowo oprawiony i niebawem trafi do sklepów. Ma być to ostatnia płyta Pink Floyd.

2. Foo Fighters - Sonic Highways

Promocja tej płyty pokazała jak bardzo fani kochają Foo Fighters. Każdy news, każdy nowy numer, trailer i zapowiedź natychmiast stawały się hitami internetu. Nic dziwnego przy takim sposobie pracy - 8 miast, muzyczna mapa Ameryki, Foo Fighters w formie... Czego chcieć więcej? Może, żeby premiera już wreszcie nastąpiła.

3. Linkin Park - Hunting Party

Powrót Linkin Park do swojego ostrego, drapieżnego brzmienia spotkał się z olbrzymim uznaniem fanów, którzy pokochali album od razu. Sprzedaż była bardzo dobra, popularność singli również. Artyści zadowoleni, fani zadowoleni - jest dobrze.

4. Royal Blood - Royal Blood

Ten duet wziął szturmem rok 2014. Ich płyta okazała się najlepiej sprzedającym się rockowym debiutem w UK od kilku lat, single okazały się hitami, a zespół zaczął grać na największych festiwalach na świecie. Dziś mówi się o nich jako o wielkim odkryciu rocka w 2014 roku. Wygląda na to, że zupełnie słusznie.

5. Jack White - Lazaretto

Druga solowa płyta Jacka White'a, nie tylko świetnie się sprzedawała, ale też przypomniała z jak genialnym indywidualistą mamy do czynienia. Rekord sprzedaży winylowych krążków z kolei pokazał, że to muzyka dla smakoszy, ale nie tylko. Riffy Jacka są w stanie ruszyć każdego, kto choć trochę czuje rocka.

6. Black Keys - Turn Blue

Dan Auerbach i Patrick Carney do spół z DangerMousem zapisali już spory rozdział historii współczesnego rocka i nawet jeśli Turn Blue nie jest największą partią tego rozdziału, to z pewnością nie mniej ważną. Bezdyskusyjnie, zdobywcy Grammy nadal są w wysokiej formie i nadal nie kończą się im pomysły.

7. AC/DC - Rock Or Bust

Powrót AC/DC w zmienionym składzie nadal jest sporym znakiem zapytania. Jednocześnie kultowy status grupy podkreśla to jakie zamieszanie wywołały informacje o nowej płycie. Premiera Rock Or Bust zaplanowana jest na 28 listopada i wszyscy wierzymy, że spełni pokładane w niej nadzieje.

8. Coldplay - Ghost Stories

Chris Martin i spółka nadal nie znają smaku debiutu na innym miejscu list sprzedaży niż pierwsze. Hit jakim stało się Sky Full Of Stars pokazał, że fani nadal są głodni ich nowej muzyki, a Ghost Stories przyjęto więcej niż ciepło.

9. Kasabian - 48:13

Popularność Serge'a Pizzorno i jego zespołu nie słabnie, a nowy album po raz kolejny udowadnia, że kluczowym w zrozumieniu zespołu jest pojęcie kreatywności. Kasabian nie boją się kombinować z innymi gatunkami i często wychodzi im to na dobre. Nowa płyta wzbudziła wielkie zainteresowanie.

10. Judas Priest - Redeemer Of Souls

Tych panów starość dotyka jakby łaskawiej. Powrót legendarnych heavy metalowców stał się wielkim wydarzeniem, a obserwowanie nowych singli sprawiało dużą przyjemność. Jeszcze większą wiadomość, że z nowym albumem usłyszymy ich w Polsce.

Czekamy na Wasze propozycje najważniejszych i najgłośniejszych premier 2014.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Patti Smith wspiera strajkujące Polki. Wokalistka umieściła wymowną grafikę w swoich mediach społecznościowych

  2020-10-31
  Patti Smith odniosła się do strajku kobiet w Polsce na swoich mediach społecznościowych i tym samym wsparła grupy protestujące w całym kraju przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.
 • Halloween 2020 - najlepsze horrory w rockowym klimacie

  2020-10-30
  Halloween jest coraz bardziej obchodzone w Polsce i coraz więcej osób chce uczcić w specjalny sposób święto duchów. Sprawdźcie, jakie są najlepsze horrory w rockowym klimacie.
 • Dlaczego Queen tak dobrze wypadli na Live Aid? Brian May zdradził w czym tkwi sukces

  2020-10-30
  Nie ma co do tego wątpliwości, że koncert Queen na Live Aid stał się legendarny i to prawdopodobnie najlepszy koncert Queen w historii. W czym tkwi sukces koncertu? Jak to się stało? O tym postanowił opowiedzieć Brian May.
 • Wszystkich świętych - 1 listopada wspominamy artystów, którzy odeszli w 2020 roku

  2020-10-30
  W dzień wszystkich świętych wspominamy artystów, którzy odeszli w 2020 roku. Zatrzymajmy się na chwilę i pomyślmy o tych artystach, których już z nami nie ma. Ten rok wyjątkowo nas doświadcza i zabiera ze sobą wiele wybitnych osób.
 • Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych! Premier Mateusz Morawiecki ogłosił to na konferencji prasowej

  2020-10-30
  Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, a ilość zachorowań jest coraz większa. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił 30 października 2020, że wprowadzone zostaną nowe obostrzenia. Co nas czeka przez następne dwa tygodnie?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz