Daniel Wardziński

03.11.2015 (16:37)

Paweł Kukiz i Piersi - konflikt trwa. 5 faktów o sporze o których warto wiedzieć na EskaROCK.plPaweł Kukiz i Piersi znowu spotkają się w sądzie? Sprawdźcie 5 faktów o konflikcie byłego lidera ze swoim zespołem o których warto wiedzieć w kontekście sprawy sądowej, która jest przed nami.

Paweł Kukiz i Piersi spotkają się w sądzie? Wokalista, który w ostatnich miesiącach częściej postrzegany jest jako polityk, postanowił na drodze prawnej rozstrzygnąć do kogo będą należeć prawa do nazwy zespołu. Czy autorzy Bałkanicy będą zmuszeni do zmiany nazwy? Sprawdźcie 5 faktów o konflikcie, które warto znać przez ostatecznym rozstrzygnięciem sprawy.

REAL - PSG - gdzie oglądać w TV i online? Transmisja i darmowe streamy online

1) Kiedy w 2013 roku Kukiz rozstawał się z zespołem nie zastrzegł praw do nazwy. Wręcz przeciwnie, życzył zespołowi powodzenia. Warto jednak pamiętać, że miało to miejsce przed zmianą muzycznego profilu Piersi i wypromowaniem hitu Bałkanica, który z wcześniejszymi dokonaniami grupy zdaniem byłego lidera nie ma nic wspólnego.

2) W 2013 roku po występie zespołu w telewizji śniadaniowej Paweł Kukiz zaapelował do grupy, aby przestała grać jego kompozycje, a skupiła się jedynie na swoich nowych kawałkach. Jednocześnie w tym samym apelu powiedział, że zdaje sobie sprawę, że Piersi mają prawo grać utwory również z przed rozłamu. Odwoływał się jedynie do aspektów honorowych, nie do presji prawnej.

3) Jedynym członkiem oryginalnego składu Piersi, który pozostaje w zespole do dziś jest Zdzisław Moździerski - basista. To on zarejestrował logo zespołu jako znak towarowy.

4) Od 1997 do 2013 roku zespół funkcjonował pod nazwą Kukiz i Piersi.

5) Według prawa nie udziela się praw ochronnych na znaki, których używanie godzi w prawa majątkowe i osobiste innych osób. Być może na tej podstawie złożony zostanie wniosek Pawła Kukiza. Co istotne w tym wypadku, Kukiz jest autorem wszystkich tekstów i zdecydowanej większości muzyki Piersi do momentu swojego rozstania z zespołem.

A oto relacja dzisiejszego składu zespołu Piersi:


 
 

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, Przyjaciele :)Bardzo często zadajecie nam pytanie co z nową płytą. Nasze...

Posted by Piersi on Friday, October 30, 2015

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Vans dołącza do ruchu #StopHateForProfit bojkotującego kampanie na Facebooku

  2020-07-02
  Globalna marka zabiera głos przeciwko mowie nienawiści i dezinformacji
 • BO ŻYCIE JEST… - CZWARTY SINGIEL ZE ZŁOTEJ PŁYTY ''SYN MIASTA'' MUŃKA STASZCZYKA. Premiera

  2020-07-02
  „Bo życie jest…” to czwarty singiel z mającego status Złotej Płyty albumu "Syn Miasta" Muńka Staszczyka, wydanego w październiku 2019 roku.
 • Męskie Granie 2020 - singiel: tekst piosenki ''Świt''

  2020-07-02
  Męskie Granie 2020 zaprezentowało nowy singiel, którego tytuł to ''Świt''. W piosence pojawiają się Daria Zawiałow, Król oraz Igo, którzy stworzyli niesamowity klimat utworu. Mamy dla was tekst utworu, który nie może wyjść z głowy.
 • Beavis i Butt-Head powracają! Ogłoszono nowe odcinki

  2020-07-02
  Beavis i Butt-Head, to dla wielu osób symbol lat 90-tych i wejścia do polski stacji muzycznych. Okazuje się, że szalony duet powraca i znowu będzie deprawował wszystkich swoim dzikim humorem.
 • Pierwsza płyta Slipknota- Joey Jordison wspomniał czas premiery krążka

  2020-07-02
  Slipknot obecnie jest na fali wznoszącej i mimo zmian w składzie, nadal bardzo dobrze sobie radzi na scenie. Były członek grupy i jej współzałożyciel, Joey Jordison postanowił wypowiedzieć się na temat debiutanckiego albumu, który otworzył wiele dróg zespołowi.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz