Daniel Wardziński

03.11.2015 (16:37)

Paweł Kukiz i Piersi - konflikt trwa. 5 faktów o sporze o których warto wiedzieć na EskaROCK.plPaweł Kukiz i Piersi znowu spotkają się w sądzie? Sprawdźcie 5 faktów o konflikcie byłego lidera ze swoim zespołem o których warto wiedzieć w kontekście sprawy sądowej, która jest przed nami.

Paweł Kukiz i Piersi spotkają się w sądzie? Wokalista, który w ostatnich miesiącach częściej postrzegany jest jako polityk, postanowił na drodze prawnej rozstrzygnąć do kogo będą należeć prawa do nazwy zespołu. Czy autorzy Bałkanicy będą zmuszeni do zmiany nazwy? Sprawdźcie 5 faktów o konflikcie, które warto znać przez ostatecznym rozstrzygnięciem sprawy.

REAL - PSG - gdzie oglądać w TV i online? Transmisja i darmowe streamy online

1) Kiedy w 2013 roku Kukiz rozstawał się z zespołem nie zastrzegł praw do nazwy. Wręcz przeciwnie, życzył zespołowi powodzenia. Warto jednak pamiętać, że miało to miejsce przed zmianą muzycznego profilu Piersi i wypromowaniem hitu Bałkanica, który z wcześniejszymi dokonaniami grupy zdaniem byłego lidera nie ma nic wspólnego.

2) W 2013 roku po występie zespołu w telewizji śniadaniowej Paweł Kukiz zaapelował do grupy, aby przestała grać jego kompozycje, a skupiła się jedynie na swoich nowych kawałkach. Jednocześnie w tym samym apelu powiedział, że zdaje sobie sprawę, że Piersi mają prawo grać utwory również z przed rozłamu. Odwoływał się jedynie do aspektów honorowych, nie do presji prawnej.

3) Jedynym członkiem oryginalnego składu Piersi, który pozostaje w zespole do dziś jest Zdzisław Moździerski - basista. To on zarejestrował logo zespołu jako znak towarowy.

4) Od 1997 do 2013 roku zespół funkcjonował pod nazwą Kukiz i Piersi.

5) Według prawa nie udziela się praw ochronnych na znaki, których używanie godzi w prawa majątkowe i osobiste innych osób. Być może na tej podstawie złożony zostanie wniosek Pawła Kukiza. Co istotne w tym wypadku, Kukiz jest autorem wszystkich tekstów i zdecydowanej większości muzyki Piersi do momentu swojego rozstania z zespołem.

A oto relacja dzisiejszego składu zespołu Piersi:


 
 

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, Przyjaciele :)Bardzo często zadajecie nam pytanie co z nową płytą. Nasze...

Posted by Piersi on Friday, October 30, 2015

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Brian Johnson powiedział, co mu się nie podoba w AC/DC

  2020-10-22
  W AC/DC jest raczej pełen spokój i zrozumienia, a wszelkie możliwe niesnaski zniknęły. Jest jednak pewna rzeczy, która mocno wkurza Briana Johnsona.
 • Co tam w środku gra? Happysad - Live Pol'and'Rock Festival 2019 (UNBOXING)

  2020-10-22
  Zespół Happysad, to już absolutna klasyka na polskiej scenie rockowej. Grupa grała wielokrotnie na Pol'and'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock), jednak tak mocnego i efektownego koncertu nie było dawno. W cyklu 'Co tam w środku gra', pokażemy wam, jak wydane zostało koncertowe wydawnictwo zespołu, zarejestrowane na Pol'and'Rock 2019.
 • Oto mistrzowie tłumaczenia tytułów. Nie sądziliście, że tak można przetłumaczyć 'Snake Dick'

  2020-10-22
  Jeżeli myśleliście, że kompletnie nietrafione tłumaczenie to 'Wirujący seks', to musimy was uświadomić, że jest jeszcze gorzej. Kogoś mocno poniosła fantazja, gdy wziął się za przetłumaczenie tytułu filmu 'Snake Dick'.
 • Muzycy Anthrax, Mastodon i Korn nagrali cover Faith No More, by wesprzeć ekipy techniczne

  2020-10-22
  Pandemia koronawirusa dotyka mocno branżę eventową, która ma coraz ciężej. Pewne jest to, że nie będzie łatwo się podnieść, dlatego z pomocą przychodzą muzycy, którzy robią różne akcje charytatywne.
 • Czy w filmie o Robercie Brylewskim pojawi się Arek Jakubik? Aktor odpowiedział

  2020-10-22
  Mało jest postaci w świecie polskiej muzyki rockowej, które tak bardzo zasługują na film fabularny. Arkadiusz Jakubik postanowił wziąć na siebie projekt filmu o Robercie Brylewskim i pojawia się pytanie, czy słynny aktor pojawi się w produkcji?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz