Dominik Pajewski

21.10.2019 (12:08)

Olga Tokarczuk - Nobel, Rodzina, BieguniLiteracka Nagroda Nobla 2019: Olga Tokarczuk otrzymała nagrodę! Polska pisarka dostała wyróżnienie za rok 2018, to bardzo ważny dzień w historii polskiej literatury.

Olga Tokarczuk - Nobel

Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Nagrodę Nobla 2019 za:

'narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną pasją ujawnia przekraczanie granic jako formę życia'

Tak mogliśmy przeczytać w specjalnym uzasadnieniu komitetu. Przypomnijmy, że rok temu, Nobel w dziedzinie literatury nie został przyznany.

 

BILETY NA KONCERTY DAWIDA PODSIADŁO KOSZTUJĄ NAWET 1500 ZŁ W DRUGIM OBIEGU

Olga Tokarczuk - Rodzina

Mężem pisarki jest Roman Fingas, a synem Zbyszko Fingas. Noblistka strzeże swojej prywatności i raczej nie chętnie opowiada o rodzinnych sprawach w mediach.

Olga Tokarczuk - Bieguni

W pierwszej połowie października 2007 ukazała się powieść 'Bieguni'. Olga Tokarczuk pracowała nad nią trzy lata. Jak sama wspominała, większość notatek powstało w czasie podróży.

Nie jest to książka o podróży. Nie ma w niej opisów zabytków i miejsc. Nie jest to dziennik podróży ani reportaż. Chciałam raczej przyjrzeć się temu, co to znaczy podróżować, poruszać się, przemieszczać. Jaki to ma sens? Co nam to daje? Co to znaczy – pisze we wstępie autorka.

TILL LINDEMANN ZDRADZIŁ SZCZEGÓŁY SWOJEJ DRUGIEJ SOLOWEJ PŁYTY

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Sons of Apollo w Polsce 2021 - bilety, daty, miejsca koncertów supergrupy

  2020-06-01
  Supergrupa Sons of Apollo na dwóch koncertach w Polsce! Przypomnijmy, że w skład zespołu wchodzą muzycy takich gigantów rocka jak Dream Theater, Guns N' Roses, Kiss, Mr. Big, Alice Cooper. Kiedy koncert? W jakich cenach bilety? Najważniejsze informacje znajdziecie na EskaROCK.pl.
 • Plaga szarańczy torpeduje miasto. Sceny jak z filmu grozy [WIDEO]

  2020-06-01
  Indie walczą nie tylko z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, ale także z plagą szarańczy. To jeden z największych ataków tych latających owadów od 30 lat. Trzeba przyznać, że poniższe sceny mogłyby spokojnie znaleźć się w niejednym horrorze.
 • Kurt Cobain był wirtuozem gry na gitarze? Steve Vai nie ma wątpliwości

  2020-06-01
  Steve Vai, trzykrotny zdobywca nagrody Grammy, uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów świata wyraził swoją opinię na temat Kurta Cobaina i jego umiejętności gry na tym instrumencie.
 • GRACJAN KALANDYK przedstawił "Wilka". Mocny numer artysty trafił do sieci [WIDEO]

  2020-05-29
  Singel "Wilk" to pierwsza zapowiedź drugiego albumu Gracjana Kalandyka, który będzie tak właśnie zatytułowany. Utwór można odsłuchać w sieci.
 • Quentin Tarantino wskazał najlepszy film dekady. Jaki tytuł został wyróżniony?

  2020-05-29
  Quentin Tarantino jest ogromnym autorytetem w świecie kina i każda wypowiedź na temat filmów, jest traktowana bardzo poważnie. Tym razem reżyser wskazał najlepszy film dekady, który tytuł został wyróżniony?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz