Dominik Pajewski

21.02.2019 (12:22)

Obcokrajowcy oceniają Dżem, Dawida Podsiadło i Varius Manx. Czy nasi artyści przypadli im do gustu? [VIDEO]Często się mówi, że polska muzyka nie jest doceniana na świecie, bo praktycznie nikt jej nie zna. Oczywiście nie mówimy tu o takich zespołach jak Behemoth, które za granicami naszego kraju są znane od dawna. Zobaczcie, jak obcokrajowcy reagują między innymi na muzykę Dawida Podsiadło, Dżemu i Varius Manx.

Często się mówi, że nasi artyści nie są doceniani poza granicami Polski, przynajmniej nie tak bardzo jak powinni. Oczywiście nie ma co tutaj dawać przykładu Behemotha, który na świecie jest doceniany i szanowany, tutaj mowa o artystach bardziej komercyjnych. Postanowiono sprawdzić, jak obcokrajowcy reagują na polską muzykę i czy jest ona w jakiś sposób ważna.

Netflix opublikował zwiastun filmu o Mötley Crüe. Tak będzie wyglądać historia o jednym z najniebezpieczniejszych zespołów w historii
Na kanale Dzikie Ucho możemy zobaczyć, jak ludzie, którzy zamieszkali w Polsce, reagują na artystów, którzy są u nas popularni. Przepytywanym zaprezentowano między innymi muzykę Dżemu, Dawida Podsiadło, Czesława Niemena i Varius Manx.

Fame MMA 3 - ZAWODNICY, KARTA WALK. Kto walczy na gali freak fight w Łodzi?
 

Polska muzyka wcale nie taka obca dla cudzoziemców

Okazało się, że obcokrajowcom nasza muzyka nie jest tak bardzo obca! Rozpoznawalni są tacy wykonawcy jak Lemon czy Edyta Górniak. Uczestnicy nagrania uznali, że to co usłyszeli jest dobrze określające polską muzykę, z resztą zobaczcie sami:

  

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • IRA wraca z rockowym singlem 'Chciałbym' [WIDEO]

  2020-10-23
  Po ostatnim utworze „W górę patrz” IRA kontynuuje przygodę z mocnymi, rockowymi dźwiękami. Tym razem zespół prezentuje singiel „Chciałbym”, który do ballad raczej nie należy.
 • Przez lata wmawiał żonie, że jest policjantem. Wszystko się wydało przez głupi błąd

  2020-10-23
  Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak w tym wypadku, nie dość, że ma krótkie nogi, to jeszcze niebieski mundur. Tak to wygląda z perspektywy pewnego gościa, który latami wmawiał swojej żonie, że jest policjantem.
 • Ozzy Osbourne i Judas Priest ogłosili wspólną trasę po Europie

  2020-10-23
  Ozzy Osbournie nie poddaje się i zapowiada europejską część pożegnalnej trasy. Artysta wystąpi razem z Judas Priest, sprawdźcie miejsca, w których zaplanowane są koncerty.
 • 'Mistrz kierownicy ucieka' powróci! Doczekamy się serialu

  2020-10-23
  'Mistrz kierownicy ucieka', to jeden z tych klasyków, który mimo upływu lat, dalej ma wielu wiernych fanów, a przybywają też nowi. Okazało się, że powstanie specjalny serial, znamy też pierwsze szczegóły.
 • Kirk Hammett porównał S&M i S&M2. Które wydawnictwo wypadło lepiej?

  2020-10-23
  Metallica ma swoim koncie wiele ważnych wydawnictw, jednak albumy z orkiestrą są otoczone pewnego rodzaju kultem. Kirk Hammett postanowił porównać oba krążki, mówiąc o tym, który wypadł lepiej.
 • OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle

  2020-10-23
  W najbliższą sobotę, 24 października odbędzie się pierwsze spotkanie online z cyklu OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle. Widzowie spotkają się z projektantami, stylistami, ekspertami oraz tymi, którzy na co dzień pracują i realizują swoje pasje w świecie mody. W najbliższą sobotę o godz. 16:00 podczas pierwszej transmisji live - „Moda na home office” odkrywać będą mogli nowy wymiar stylu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz