Dominik Pajewski

01.04.2020 (13:48)

Nick Cave wyznał, jak radzi sobie w czasie pandemiiPandemia koronawirusa zmieniła życie wszystkich, totalnie wywracając wszystko do góry nogami. Nick Cave postanowił powiedzieć, jak radzi sobie w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Czas pandemii koronawirusa jest bardzo trudny dla każdego i praktycznie każdy stara się jakoś odnaleźć w tej trudnej sytuacji. Nick Cave, postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami na temat całego zamieszania.

GARY HOLT (SLAYER, EXODUS) JEST ZARAŻONY KORONAWIRUSEM


Nick Cave wyznał, jak radzi sobie w czasie pandemii

Nick Cave, postanowił na swoim blogu

Moją odpowiedzią na kryzys zawsze było tworzenie. Ten impuls wielokrotnie mnie ocalił. Kiedy wszystko układa się źle, obmyślam trasę, albo piszę książkę, albo nagrywam płytę. Pogrążam się w pracy i staram się być o krok przed tym, co mnie próbuje dopaść. Kiedy więc okazało się, że The Bad Seeds muszą przełożyć europejską trasę i mam co najmniej trzy miesiące wolnego czasu, mój mózg zaczął obmyślać, jak go wykorzystać.

Przerzucaliśmy się z ekipą pomysłami w trakcie wideokonferencji – transmitować solowy koncert z domu, skomponować album w izolacji, pisać internetowy dziennik, napisać scenariusz apokaliptycznego filmu, stworzyć playlistę na Spotify, stworzyć internetowy klub miłośników książek, odpowiadać na pytania fanów na żywo, poprowadzić poradnik pisania piosenek, albo program kulinarny. Wszystko to miało podtrzymać moją kreatywność i dać fanom w kwarantannie jakieś zajęcie. (...)

Dla mnie to nie jest czas na kreatywność. To czas, żeby zastanowić się, po co my – jako artyści – jesteśmy.

NA OKŁADCE KSIĄŻKI NICKA CAVE'A, ZNAJDZIE SIĘ OBRAZ POLSKIEJ ARTYSTKI


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Celeste prezentuje singiel ''I Can See the Change” wyprodukowany przez FINNEASA

  2020-06-02
   Wschodząca gwiazda soulu i zwyciężczyni prestiżowego plebiscytu BBC Sound 2020 Celeste prezentuje nowy, pełen optymizmu singiel „I Can See the Change”. Producentem utworu jest FINNEAS, brat Billie Eilish. Piosenka to optymistyczna opowieść o odnajdywaniu nadziei w czasach pełnych podziałów oraz o przekonaniu, że czeka na nas świetlana przyszłość – czyli przekaz, którego tak bardzo potrzebujemy w trudnych czasach.
 • Reaktywacja WITCHKING na ekskluzywny koncert! Poznaliśmy szczegóły występu

  2020-06-02
  Heavy metalowy zespół Witchking, na czele którego stoi Mateusz Gajdzik, aktualnie lider formacji VANE, ogłosił swój powrót. Ekipa zapowiedziała dołączenie do przyszłorocznej, trzeciej edycji Helicon Metal Festival, która odbędzie się w Warszawskim klubie Remont 27 marca.
 • Raper wziął się za black metal i według krytyków, nagrał całkiem dobry album

  2020-06-02
  Jeżeli nie jesteście miłośnikami rapu, to musicie wiedzieć, że są tacy raperzy, którym nie straszny jest black metal. Pewien raper nagrał black metalowy album, który okazał się bardzo dobrą produkcją!
 • Holding Absence ogłaszają trasę z WARGASM i Static Dress. Szczegóły koncertu

  2020-06-02
   Brytyjczycy z post-hardcore’owego zespołu Holding Absence ogłosili nowy termin europejskiej trasy koncertowej, w ramach której zagrają także w Polsce! Towarzyszyć im będzie punkowy duet WARGASM oraz grupa Static Dress. 
 • Ile zarabiają astronauci? Ujawniono kwoty dla ludzi, którzy latają w kosmos

  2020-06-02
  Temat zarobków astronautów, wrócił przy okazji startu promu SpaceX i NASA. Ile zarabiają astronauci? Czy można tu mówić o gigantycznych zarobkach? Ujawniono kwoty dla ludzi, którzy latają w kosmos.
 • Orange Warsaw Festival 2021 - BILETY, ARTYŚCI. Szczegóły kolejnej edycji festiwalu

  2020-06-02
  Orange Warsaw Festival 2021 oficjalnie ogłosili pierwsze szczegóły. W jakiej cenie są bilety na festiwal, który z roku na rok robi się coraz większym wydarzeniem na koncertowej mapie Polski. 
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz