Dominik Pajewski

09.10.2019 (14:25)

Nergal wywołał kontrowersje swoją koszulką. Wielu fanów pisze o antypolskościNergal używa swojego Instagrama do komunikacji z fanami, jednak często jego posty są przysłowiowym 'kijem w mrowisko'. Tak jest tym razem, a poszło napis na koszulce, który wywołał skrajne komentarze.

Nergal jest postacią, która na całym świecie ma wielu fanów i to nawet takich, którzy tatuują sobie jego twarz na ciele. Lider Behemotha wykorzystuje świetnie swojego Instagrama do kontaktu z fanami, jednak czasami jego posty, wbijają przysłowiowy kij w mrowisko. Tak jest tym razem, a poszło o napis na koszulce.

NERGAL UDOSTĘPNIŁ SWOJE ZDJĘCIE Z DZIECIŃSTWA. FANI SĄ W SZOKU [FOTO]Zdjęcie Nergala wywołało wiele kontrowersji. O co chodzi?

Chodzi o zdjęcie koszulki z napisem 'black metal against Antifa'. Na koszulce widać osobę, która celuje do innej, klęczącej osoby, a do tego widzimy hasło: 'Kill them, show no mercy, fuck Antifa'. Fotografia pojawiła się na instastory Nergala i wywołała wiele kontrowersji, łącznie z tym, że artyście zarzucano antypolskość. Nergal skomentował to bardzo krótko i dosadnie:

Niektórych ten post wprawił w zakłopotanie. Czy jeśli zamieszczę komentarz antyrządowy oznacza to, że jestem antypolski? Oznacza to, że kocham Polskę i mi na niej zależy.

Kiedy opublikuję zdjęcie kogoś w koszulce przeciwko Antifie nie oznacza, że popieram Nazistów. Martwią mnie szkody, jakie przynoszą tej scenie. Ideały są OK, ale ich wdrażanie razi brakiem kompetencji.

Oto wielki paradoks: Antyfaszystowska organizacja sama jest faszystowska. Zgadzacie się?

 
Poniżej zdjęcie koszulki, która wywołała tyle zamieszania:ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Polski rock w światowym stylu - Burn This Song prezentują autorski sigiel i teledysk!

  2019-10-18
  Ich debiut muzyczny miał premierę na ekranach światowych kin, a koncertowy odbył się na tegorocznym festiwalu Enea Spring Break. Mowa o Burn This Song, zespole z Poznania, który swoim wykonaniem piosenki 'Black Betty' (legendy bluesa rozsławionej przez amerykańską grupę Ram Jam) zachwycił twórców hollywoodzkiej produkcji "The Choice”.
 • Polski Kawowy Kalkulator. Dzięki niemu, obliczysz kiedy masz pić kawę

  2019-10-18
  Niektórzy ludzie nie umieją funkcjonować bez kawy i dzień rozpoczyna się dla nich dopiero po małej czarnej. Polacy postanowili stworzyć Polski Kawowy Kalkulator, który pokazuje ile można wypić kawy i kiedy.
 • Lindemann - Ich weiß es nicht: tekst nowego singla wokalisty Rammstein

  2019-10-18
  Lindemann nie zwalnia tempa, po świetnie przyjętym singlu 'Steh auf', przyszła pora na bardziej mroczną kompozycję. W sieci pojawił się numer 'Ich weiß es nicht', do którego można już znaleźć tłumaczenie.
 • Kultowy styl AVE’a zredefiniowany w jego najnowszej kolekcji dla marki Vans

  2019-10-18
  Skate weteran z 20 letnim doświadczeniem nie przykłada zbyt wiele uwagi do ubrań; jego kolekcja Vans jest wyjątkiem.
 • Slipknot i Spice Girls w jednym numerze. Jak wypadła przeróbka?

  2019-10-18
  Slipknot ostatnio są na topie, a wszystko to dzięki najnowszej płycie, która została doceniona przez fanów i krytykę. Co chwilę pojawiają się nowe przeróbki i tym razem padło na cover w klimacie Spice Girls.
 • EURO 2020: Miasta i stadiony. Wiemy gdzie się odbędzie Euro 2020! [SPORT]

  2019-10-18
  Euro 2020: Miasta. W 2020 r. Euro po raz pierwszy odbędzie się w 13 miastach i krajach-gospodarzach. Finał Euro 2020 zostanie rozegrany na Wembley. Wśród miast Euro 2020 nie znalazło się żadna polska metropolia.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz