Dominik Pajewski

09.10.2019 (14:25)

Nergal wywołał kontrowersje swoją koszulką. Wielu fanów pisze o antypolskościNergal używa swojego Instagrama do komunikacji z fanami, jednak często jego posty są przysłowiowym 'kijem w mrowisko'. Tak jest tym razem, a poszło napis na koszulce, który wywołał skrajne komentarze.

Nergal jest postacią, która na całym świecie ma wielu fanów i to nawet takich, którzy tatuują sobie jego twarz na ciele. Lider Behemotha wykorzystuje świetnie swojego Instagrama do kontaktu z fanami, jednak czasami jego posty, wbijają przysłowiowy kij w mrowisko. Tak jest tym razem, a poszło o napis na koszulce.

NERGAL UDOSTĘPNIŁ SWOJE ZDJĘCIE Z DZIECIŃSTWA. FANI SĄ W SZOKU [FOTO]Zdjęcie Nergala wywołało wiele kontrowersji. O co chodzi?

Chodzi o zdjęcie koszulki z napisem 'black metal against Antifa'. Na koszulce widać osobę, która celuje do innej, klęczącej osoby, a do tego widzimy hasło: 'Kill them, show no mercy, fuck Antifa'. Fotografia pojawiła się na instastory Nergala i wywołała wiele kontrowersji, łącznie z tym, że artyście zarzucano antypolskość. Nergal skomentował to bardzo krótko i dosadnie:

Niektórych ten post wprawił w zakłopotanie. Czy jeśli zamieszczę komentarz antyrządowy oznacza to, że jestem antypolski? Oznacza to, że kocham Polskę i mi na niej zależy.

Kiedy opublikuję zdjęcie kogoś w koszulce przeciwko Antifie nie oznacza, że popieram Nazistów. Martwią mnie szkody, jakie przynoszą tej scenie. Ideały są OK, ale ich wdrażanie razi brakiem kompetencji.

Oto wielki paradoks: Antyfaszystowska organizacja sama jest faszystowska. Zgadzacie się?

 
Poniżej zdjęcie koszulki, która wywołała tyle zamieszania:ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Sons of Apollo w Polsce 2021 - bilety, daty, miejsca koncertów supergrupy

  2020-06-01
  Supergrupa Sons of Apollo na dwóch koncertach w Polsce! Przypomnijmy, że w skład zespołu wchodzą muzycy takich gigantów rocka jak Dream Theater, Guns N' Roses, Kiss, Mr. Big, Alice Cooper. Kiedy koncert? W jakich cenach bilety? Najważniejsze informacje znajdziecie na EskaROCK.pl.
 • Plaga szarańczy torpeduje miasto. Sceny jak z filmu grozy [WIDEO]

  2020-06-01
  Indie walczą nie tylko z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, ale także z plagą szarańczy. To jeden z największych ataków tych latających owadów od 30 lat. Trzeba przyznać, że poniższe sceny mogłyby spokojnie znaleźć się w niejednym horrorze.
 • Kurt Cobain był wirtuozem gry na gitarze? Steve Vai nie ma wątpliwości

  2020-06-01
  Steve Vai, trzykrotny zdobywca nagrody Grammy, uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów świata wyraził swoją opinię na temat Kurta Cobaina i jego umiejętności gry na tym instrumencie.
 • GRACJAN KALANDYK przedstawił "Wilka". Mocny numer artysty trafił do sieci [WIDEO]

  2020-05-29
  Singel "Wilk" to pierwsza zapowiedź drugiego albumu Gracjana Kalandyka, który będzie tak właśnie zatytułowany. Utwór można odsłuchać w sieci.
 • Quentin Tarantino wskazał najlepszy film dekady. Jaki tytuł został wyróżniony?

  2020-05-29
  Quentin Tarantino jest ogromnym autorytetem w świecie kina i każda wypowiedź na temat filmów, jest traktowana bardzo poważnie. Tym razem reżyser wskazał najlepszy film dekady, który tytuł został wyróżniony?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz