Dominik Pajewski

03.09.2019 (12:48)

Najstarszy zwierzak na świecie ma 187 lat. Jonathan urodził się przed pojawieniem się żarówkiJeżeli zastanawialiście się, ile mogą najdłużej żyć zwierzęta, to odpowiedź brzmi 187 lat i to raczej nie jest jeszcze górna granica. Udowadnia to żółw Jonathan, który pamięta czasy, gdy nie było jeszcze żarówek.

Gdyby mógł mówić, z pewnością opowiedziałby nam wiele historii, w końcu ma 187 lat! Żółw olbrzymi o imieniu Jonathan urodził się w 1832 roku i pamięta czasy, gdy jeszcze nie było żarówek. Obecnie, najstarszy zwierzak na świecie, mieszka na Wyspie Świętej Heleny, gdzie przebywa pod czujnym okiem lokalnej organizacji SPCA.

KISS NIE WIEDZIELI GDZIE GRAJĄ? NA KOSZULKACH KONCERTOWYCH WKRADŁ SIĘ POWAŻNY BŁĄD

 

Żółw z własną monetą

Popularność Jonathana jest spora, ponieważ żółw doczekał się nawet własnej monety. Portret najstarszego zwierzaka, znajduje się na monecie wyspy o nominale 5 centów. Oczywiście, jak to 187-latek, Jonathan ma również problemy ze zdrowiem. Jak twierdzą opiekunowie, żółw praktycznie nie widzi, a niedawno pojawiły się problemy zdrowotne, którym na szczęście udało się zapobiec dzięki diecie. 

OZZY OSBOURNE POJAWI SIĘ GOŚCINNIE NA PŁYCIE JEDNEGO Z NAJPOPULARNIEJSZYCH RAPERÓW NA ŚWIECIE


Jaki jest przepis Jonathana na długowieczność? Żółw lubi wylegiwać się na słońcu, podjadać trawę i swoje ulubione przekąski, oczywiście w towarzystwie innych żółwich kolegów i koleżanek. 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

  2019-09-16
  Jak co roku do Polski zawita mnóstwo zagranicznych gwiazd rocka nie tylko na klubowe koncerty, ale także na festiwale - te mniejsze i większe. Kogo zobaczymy w 2020? Sprawdźcie, kalendarz koncertów na przyszły rok i zaplanujcie sobie wolne w pracy. Artykuł jest aktualizowany na bieżąco.
 • Nosowska - Jeśli wiesz co chcę powiedzieć. To już 23 lata od premiery tego klasyka!

  2019-09-16
  16 września 1996 roku do sklepów muzycznych trafił pierwszy solowy album Katarzyny Nosowskiej zatytułowany „puk.puk” – utrzymany w mrocznych, triphopowych, elektronicznych klimatach. Płytę promował singiel „Jeśli wiesz co chcę powiedzieć…”. Aż trudno uwierzyć, że od tego czasu minęło 23 lata. W rocznicę tego kultowego wydania i w podziękowaniu za letnią trasę promującą „BASTĘ”, NOSOWSKA robi prezent fanom w postaci nowej wersji utworu „Jeśli wiesz co chcę powiedzieć…”.
 • Simply Red w Polsce 2020 - bilety, data, miejsce. Trasa koncertowa All The Hits

  2019-09-16
  Simply Red ogłosili daty przyszłorocznej europejskiej trasy koncertowej. Zespół nie zapomniał o polskich fanach i zapowiedział wizytę w naszym kraju. Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia.
 • System Of A Down - trasa Europejska 2020. Przystanek w Polsce?

  2019-09-16
  Serj Tankian wraz z kolegami z System Of A Down zapowiedzieli, że w przyszłym roku powrócą do Europy na trasę koncertową. Fani w Polsce zastanawiają się, czy zespół zagości także w naszym kraju. Sprawdź, kiedy i gdzie zagra System Of A Down w 2020 roku. Artykuł jest aktualizowany.
 • Mystic Festival 2020 - ZESPOŁY, DATA, BILETY

  2019-09-16
  Po latach na koncertową mapę Polski wrócił Mystic Festival - jeden z najciekawszych i najlepszych rockowo - metalowych festiwali w naszym kraju. Nowa edycja odbyła się latem 2019 roku. Teraz już wiemy, że w 2020 roku impreza wróci na koncertową mapę Polski. Co więcej, już poznajemy pierwsze gwiazdy!
 • Ric Ocasek nie żyje. Lider zespołu The Cars miał 75 lat

  2019-09-16
  Ric Ocasek, wokalista i gitarzysta amerykańskiego zespołu The Cars zmarł w wieku 75 lat w swoim apartamencie w Nowym Jorku.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz