Dominik Pajewski

03.09.2019 (12:48)

Najstarszy zwierzak na świecie ma 187 lat. Jonathan urodził się przed pojawieniem się żarówkiJeżeli zastanawialiście się, ile mogą najdłużej żyć zwierzęta, to odpowiedź brzmi 187 lat i to raczej nie jest jeszcze górna granica. Udowadnia to żółw Jonathan, który pamięta czasy, gdy nie było jeszcze żarówek.

Gdyby mógł mówić, z pewnością opowiedziałby nam wiele historii, w końcu ma 187 lat! Żółw olbrzymi o imieniu Jonathan urodził się w 1832 roku i pamięta czasy, gdy jeszcze nie było żarówek. Obecnie, najstarszy zwierzak na świecie, mieszka na Wyspie Świętej Heleny, gdzie przebywa pod czujnym okiem lokalnej organizacji SPCA.

KISS NIE WIEDZIELI GDZIE GRAJĄ? NA KOSZULKACH KONCERTOWYCH WKRADŁ SIĘ POWAŻNY BŁĄD

 

Żółw z własną monetą

Popularność Jonathana jest spora, ponieważ żółw doczekał się nawet własnej monety. Portret najstarszego zwierzaka, znajduje się na monecie wyspy o nominale 5 centów. Oczywiście, jak to 187-latek, Jonathan ma również problemy ze zdrowiem. Jak twierdzą opiekunowie, żółw praktycznie nie widzi, a niedawno pojawiły się problemy zdrowotne, którym na szczęście udało się zapobiec dzięki diecie. 

OZZY OSBOURNE POJAWI SIĘ GOŚCINNIE NA PŁYCIE JEDNEGO Z NAJPOPULARNIEJSZYCH RAPERÓW NA ŚWIECIE


Jaki jest przepis Jonathana na długowieczność? Żółw lubi wylegiwać się na słońcu, podjadać trawę i swoje ulubione przekąski, oczywiście w towarzystwie innych żółwich kolegów i koleżanek. 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Star Trek: Lower Decks - zwiastun i data premiery serialu od twórcy Ricka i Morty'ego

  2020-07-14
  Szykuje się nie lada gratka dla fanów Star Trek i Ricka i Morty'ego! Trwają prace nad serialem animowanym, którego producentem został Mike McMahan. Sprawdźcie zwiastun i datę premiery Star Trek: Lower Decks.
 • Pol'And'Rock 2020 online. Kto wystąpi na Najpiękniejszej Domówce Świata? Line up

  2020-07-14
  Najpiękniejsza Domówka Świata to wydarzenie, które odbędzie się w miejsce odwołanego przez pandemię koronawirusa Pol'And'Rock 2020. Impreza odbędzie się w formie online. Kto pojawi się na wirtualnej scenie? Znamy cały line up!
 • Festiwal Legend Rocka 2021 - LINE UP. Kto zagra w Dolinie Charlotty? Data, bilety

  2020-07-14
  Festiwal Legend Rocka to wyjątkowa impreza w pięknej Dolinie Charlotty, która co roku przyciąga tysiące fanów najlepszej rockowej muzyki. Kto wystąpi w 2021 roku? Organizatorzy potwierdzili pierwsza gwiazdę! Line up Festiwalu Legend Rocka będziemy uzupełniać na bieżąco. 
 • Jim Carrey napisał książkę o sobie, ale nie jest ona w całości prawdziwa

  2020-07-13
  Jim Carrey jest postacią, która przez wiele osób postrzegana jest tylko jako komik. Jest to mocno błędne myślenie, tym bardziej, że aktor ma na koncie wiele ról, które nie są w żaden sposób komediowe. Teraz Carrey zapowiada swoją książkę, która ma być biografią, jednak nie do końca prawdziwą. O co chodzi?
 • Ozzy Osbourne powraca do telewizji! Artysta poprowadzi program o zjawiskach paranormalnych

  2020-07-13
  Ozzy Osbourne był w ostatnim czasie bardzo wyłączony z życia publicznego. Wszystko przez zły stan zdrowia i przede wszystkim kwarantannę. Teraz artysta powraca do telewizji i to jako badacz zjawisk paranormalnych.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz