27.06.2013 (19:00)

Misie Podoba i Starter - weekend specjalny w EsceROCKW ten weekend anteną EskiROCK zawładną nasze najnowsze składanki: "Misie podoba" i "Starter". Misiek i Majkel opowiedzą o ulubionych kawałkach, a na słuchaczy czeka masa płyt!

"MISIE PODOBA"

Wszystko zaczęło się w marcu 2012. Był poniedziałkowy poranek. Właśnie z anteny spadł WCS. W pewnym momencie Bisior powiedział: „Misiek, w środę masz audycję. Przygotuj muzykę ja Cię zrealizuję. Masz rewelacyjny głos, znasz się na niej, kochasz ciekawostki. To się może udać. A teraz idziemy do zapasowego studia i będę Cię uczył rzemiosła radiowego – za dramo!!!!” Ręce zaczęły mi drżeć, głos łamać i usłyszałem coś jeszcze: „Dasz radę”. Pewnie, że dam pomyślałem i zacząłem sobie przypominać czasy studenckie z początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to razem z kolegami ze studiów reaktywowaliśmy Studenckie Radio Riviera. Tam właśnie po raz pierwszy zetknąłem się z radiowym mikrofonem i teraz, po 20 latach miałem to zrobić znów. I tak 14.03.2012 po godzinie 21:00 na antenie EskiROCK zagościło MISIE PODOBA czyli subiektywna wycieczka po największej bibliotece muzycznej. Tytuł wymyślony przez Arka bardzo trafnie określił gatunek mojej audycji - gram wszystko co mi się podoba, co znajdę na moich półkach z płytami, które zawierają rzeczywiście niemałą kolekcję. Na początku bardzo zżerała mnie trema, ale pomoc i wsparcie kolegów, którzy realizowali moją audycję – Aneczki, Bisiora i Pegaza było nieocenione. Przyszedł w końcu czas, w którym trzeba było zrobić wszystko samemu i znów trema, lapsusy słowne typu „kupa dobrej muzyki”. Ale przynajmniej stawały się w redakcji ESKI ROCK anegdotycznymi przerywnikami. Oprócz tej „kupy dobrej muzyki”, która mnie fascynuje postanowiłem Was zapraszać do świata filmu, który interesuje mnie niemniej niż muzyka. I stąd w drugiej godzinie pojawiło się Subiektywne Kalendarium Filmowe Miśka. Mam nadzieję, że nasze środowe spotkania przynoszą Wam tyle samo radości, ile mnie kiedy wymyślam co Wam zagram, kiedy szukam ciekawostek i kiedy przygotowuję kalendarium filmowe  


"STARTER"

Piątkowy wieczór to pora, kiedy zapewne większość z Was rozpoczyna, bądź już rozpoczęła weekend. Jedni oddają się błogiemu relaksowi w iście "sielankowych" okolicznościach, drudzy wybierają nieco inny, bardziej "żywiołowy" sposób na spędzenie tego czasu. W obu przypadkach niezbędna jest odpowiednia ścieżka dźwiękowa, która sprawi, że początek weekendu będzie naprawdę udany. Dwupłytowa kompilacja STARTER jest wypadkową tego, co w piątkowe wieczory można usłyszeć na antenie Eski ROCK. Innymi słowy, STARTER to rock and rollowy wstęp do weekendu... i nie tylko. To muzyka, która zabrzmi znakomicie w każdych okolicznościach. Na dwóch płytach znajdziecie doskonale Wam znanych artystów - gwiazdy z czołówek rockowych list przebojów, jak i młodych wykonawców, którzy dopiero walczą o swoje miejsce na muzycznej scenie. STARTER to określenie niezwykle pojemne muzycznie, usłyszycie zatem tutaj różne odcienie rock and rolla. Od tradycyjnego rocka poprzez alternatywne brzmienia po nieco mocniejsze uderzenie. Hity ostatnich miesięcy jak i utwory, które zachwycały nas kilka czy kilkanaście lat temu, a wciąż zachowują świeżość i wyjątkowość. Aktywujcie więc muzyczny... STARTER i ruszcie w blisko dwugodzinną podróż pełną różnorakich rytmów, nietuzinkowych wokali, oryginalnych riff'ów, krótko mówiąc, niezapomnianych akustycznych doznań! Gotowi? Start(er)ujemy!

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Wiedźmin - Maciej Musiał nie był jedyny! W serialu zagrał jeszcze jeden Polak

  2020-02-21
  Okazuje się, że udział Macieja Musiała w serialowej ekranizacji powieści Andrzeja Sapkowskiego nie jest jedynym polskim 'akcentem'. W produkcji mogliśmy zobaczyć jeszcze jednego Polaka, który ma już zresztą bardzo duże doświadczenie aktorskie.
 • Alanis Morissette w Polsce! Bilety, data, miejsce koncertu gwiazdy. Kiedy premiera płyty?

  2020-02-21
   Pojawiły się doskonałe wieści dla fanów chwytających za serce piosenek. Alanis Morissette prezentuje singiel „Smiling” zapowiadający płytę „SUCH PRETTY FORKS IN THE ROAD”.
 • Koncerty w Wielkiej Brytanii staną się problemem? Artyści słono zapłacą za występ

  2020-02-21
   Wiele miast Wielkiej Brytanii stanowiło dotychczas stały punkt trasy koncertowej niemal każdego wykonawcy. Wygląda na to, że wkrótce może się to mocno zmienić ze względu na utrudnienia, z jakim będą musieli mierzyć się artyści.
 • Ozzy Osbourne - album The Ordinary Man pomógł mu walczyć z chorobą. Poruszające wyznanie muzyka

  2020-02-21
  Album The Ordinary Man Ozzy'ego Osbourna ukazał się aż dziesięć lat od jego poprzedniej solowej płyty. Muzyk, który niedawno wyznał, że cierpi na bardzo poważne problemy zdrowotne, zdradził też, że tworzenie płyty pomogło mu stawić czoła chorobie.
 • Spiritual Front w Polsce 2020 - bilety, data, miejsce koncertu, na którym zespół zagra utwory The Smiths

  2020-02-20
  Klub Hydrozagadka & Deerhunter Booking & KATZ ponownie zapraszają na koncert włoskiej formacji SPIRITUAL FRONT. Oprócz twórczości SF usłyszymy znane utwory brytyjskiej kapeli The Smiths.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz