27.06.2013 (19:00)

Misie Podoba i Starter - weekend specjalny w EsceROCKW ten weekend anteną EskiROCK zawładną nasze najnowsze składanki: "Misie podoba" i "Starter". Misiek i Majkel opowiedzą o ulubionych kawałkach, a na słuchaczy czeka masa płyt!

"MISIE PODOBA"

Wszystko zaczęło się w marcu 2012. Był poniedziałkowy poranek. Właśnie z anteny spadł WCS. W pewnym momencie Bisior powiedział: „Misiek, w środę masz audycję. Przygotuj muzykę ja Cię zrealizuję. Masz rewelacyjny głos, znasz się na niej, kochasz ciekawostki. To się może udać. A teraz idziemy do zapasowego studia i będę Cię uczył rzemiosła radiowego – za dramo!!!!” Ręce zaczęły mi drżeć, głos łamać i usłyszałem coś jeszcze: „Dasz radę”. Pewnie, że dam pomyślałem i zacząłem sobie przypominać czasy studenckie z początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to razem z kolegami ze studiów reaktywowaliśmy Studenckie Radio Riviera. Tam właśnie po raz pierwszy zetknąłem się z radiowym mikrofonem i teraz, po 20 latach miałem to zrobić znów. I tak 14.03.2012 po godzinie 21:00 na antenie EskiROCK zagościło MISIE PODOBA czyli subiektywna wycieczka po największej bibliotece muzycznej. Tytuł wymyślony przez Arka bardzo trafnie określił gatunek mojej audycji - gram wszystko co mi się podoba, co znajdę na moich półkach z płytami, które zawierają rzeczywiście niemałą kolekcję. Na początku bardzo zżerała mnie trema, ale pomoc i wsparcie kolegów, którzy realizowali moją audycję – Aneczki, Bisiora i Pegaza było nieocenione. Przyszedł w końcu czas, w którym trzeba było zrobić wszystko samemu i znów trema, lapsusy słowne typu „kupa dobrej muzyki”. Ale przynajmniej stawały się w redakcji ESKI ROCK anegdotycznymi przerywnikami. Oprócz tej „kupy dobrej muzyki”, która mnie fascynuje postanowiłem Was zapraszać do świata filmu, który interesuje mnie niemniej niż muzyka. I stąd w drugiej godzinie pojawiło się Subiektywne Kalendarium Filmowe Miśka. Mam nadzieję, że nasze środowe spotkania przynoszą Wam tyle samo radości, ile mnie kiedy wymyślam co Wam zagram, kiedy szukam ciekawostek i kiedy przygotowuję kalendarium filmowe  


"STARTER"

Piątkowy wieczór to pora, kiedy zapewne większość z Was rozpoczyna, bądź już rozpoczęła weekend. Jedni oddają się błogiemu relaksowi w iście "sielankowych" okolicznościach, drudzy wybierają nieco inny, bardziej "żywiołowy" sposób na spędzenie tego czasu. W obu przypadkach niezbędna jest odpowiednia ścieżka dźwiękowa, która sprawi, że początek weekendu będzie naprawdę udany. Dwupłytowa kompilacja STARTER jest wypadkową tego, co w piątkowe wieczory można usłyszeć na antenie Eski ROCK. Innymi słowy, STARTER to rock and rollowy wstęp do weekendu... i nie tylko. To muzyka, która zabrzmi znakomicie w każdych okolicznościach. Na dwóch płytach znajdziecie doskonale Wam znanych artystów - gwiazdy z czołówek rockowych list przebojów, jak i młodych wykonawców, którzy dopiero walczą o swoje miejsce na muzycznej scenie. STARTER to określenie niezwykle pojemne muzycznie, usłyszycie zatem tutaj różne odcienie rock and rolla. Od tradycyjnego rocka poprzez alternatywne brzmienia po nieco mocniejsze uderzenie. Hity ostatnich miesięcy jak i utwory, które zachwycały nas kilka czy kilkanaście lat temu, a wciąż zachowują świeżość i wyjątkowość. Aktywujcie więc muzyczny... STARTER i ruszcie w blisko dwugodzinną podróż pełną różnorakich rytmów, nietuzinkowych wokali, oryginalnych riff'ów, krótko mówiąc, niezapomnianych akustycznych doznań! Gotowi? Start(er)ujemy!

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Tupac Shakur został zatrzymany przez policję. Taka informacja została podana do mediów i nie jest to fake news

  2019-10-22
  Postać Tupaca jest tak legendarna wśród fanów rapu, jak Elvis czy The Beatles. Oczywiście, w temacie śmierci rapera jest wiele niejasności, które cały czas powracają i nie są do końca wyjaśnione. Co najdziwniejsze, co jakiś czas mówi się, że widziano rapera w różnych miejscach, a niedawno nawet zatrzymała go policja.
 • Ukraiński kosmita i Billie Eilish we wspólnym numerze. Ta przeróbka was oczaruje [WIDEO]

  2019-10-22
  Billie Eilish to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd pop na rynku. Singiel 'Bad guy' to niekwestionowany hit, który zdobywa miliony wyświetleń. Ktoś postanowił połączyć numer młodej artystki, z wielkim hitem rosyjskiego kosmity Vitasa. Efekt jest zadziwiająco dobry.
 • Star Wars: The Rise Of Skywalker: finalny trailer trafił do sieci! [WIDEO]

  2019-10-22
  Star Wars: The Rise Of Skywalker: to zwieńczenie nowej trylogii, którą konsekwentnie tworzy Disney. W końcu otrzymaliśmy finalny TRAILER filmu, który będzie zwieńczeniem sagi rodu Skywalkerów.
 • Daria Zawiałow w 'Od przedszkola do Opola'. Tak śpiewała młoda wokalistka [WIDEO]

  2019-10-22
  Pamiętacie program 'Od Przedszkola do Opola', gdzie był słynny miernik hałasu? Wielu wokalistów tam zaczynało swoją drogę muzyczną, a wśród nich jest sama Daria Zawiałow
 • Deadpool 3 potwierdzony? Ryan Reynolds wstawił wymowne zdjęcie

  2019-10-22
  Deadpool 3 jest od pewnego czasu w stanie zawieszenia. Wiadomo, że Disney kupił studio FOX, jednak nie wiadomo było, co dalej z Deadpoolem. Okazuje się, że sprawa chyba ruszyła z miejsca, tak przynajmniej wskazuje zdjęcie Ryana Reynoldsa.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz