Dominik Pajewski

06.06.2020 (16:00)

Międzynarodowy Dzień Slayera 2020. Tych rzeczy mogłeś o nich nie wiedziećMiędzynarodowy dzień Slayera to już tradycja, która obchodzona jest od ponad 10 lat. Święto klasyków thrash metalu przypada 06.06, sprawdźcie, czego mogliście nie wiedzieć o kultowym zespole.

Międzynarodowy dzień Slayera to idealny moment na to by móc na cały regulator rozkręcić muzykę legendarnej kapeli. Wyjątkowe święto, które poświęcone jest legendzie thrashu ustanowiono 6 czerwca 2006 roku (06.06.06), a wszystko w odpowiedzi na amerykański Narodowy Dzień Modlitwy. Z okazji dnia Slayera przygotowaliśmy rzeczy, których mogliście nie wiedzieć o kultowej grupie.


Oto prawdziwy fan: wyrzucili go z koncertu Slayera, to spróbował dopłynąć na terenimprezyProblem z twórczością syna

Ojciec Toma Arayi miał cały czas problem z twórczością swego syna. Jako lokalny kaznodzieja, nie miał pojęcia jaki charakter ma muzyka jego syna. Gdy pewna kobieta poprosiła o modlitwę w intencji jej syna, który zainteresował się satnizmem, wszystko wyszło na jaw. Ojciec Toma Arayi zobaczył w pokoju syna kobiety plakaty Slayera i z pewnością nie był to dobry widok w tej sytuacji...

Przemieszania w składzie

Zanim z zespołu odszedł Dave Lombardo, to już na samym początku pojawiały się problemy. Kerry King na starcie wyrzucił z grupy... Toma Arayę. Czemu się tak stało? King tłumaczył to później jako: mało profesjonalne podejście do gry na gitarze basowej. Na szczęście, Araya dostał drugą szansę.

Flet i pierdzenie

Mało kto wie, ale w piosence 'Seasons in the Abyss' miał być użyty flet. Ciekawe jakby to brzmiało z ostrymi riffami. Nie każdy wie, że w jednej piosence można usłyszeć bąki Jeffa Hannemana! Wystarczy, że w piosence 'SS-3'  przełączycie dźwięk ze stereo na prawy głośnik, a po pierwszej solówce wszystko stanie się jasne...


Straszenie żołnierzy i brak koncertów w niedziele

Podczas wojny w Zatoce Perskiej, muzyka zespołu była używana do straszenia irackich żołnierzy. Czy pomagało? Ciężko stwierdzić, faktem natomiast jest, że Slayer nie gra koncertów w niedziele... Problemy logistyczne? Być może, jednak bardziej tu chodzi o religijne podejście Toma Arayi. Cóż wizerunek to jedno, a poglądy to co innego.


Strach innych zespołów

Na początku działalności zespołu, mało kto chciał grać po nich. Slayer robił taką rozwałkę, że mało kto potrafił ich przebić. Nie łatwo miały też zespoły supportujące grupę, najbardziej przekonali się o tym System Of A Down, którzy na każdym koncercie przed Slayerem byli wygwizdywani, a w Polsce publika zmusiła ich do przerwania koncertu...

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Serial 'The Office' zostanie opowiedziany przez Billie Eilish

  2020-07-08
  Serial The Office doczeka się specjalnego podcastu! Co najciekawsze, historię opowie wokalistka Billie Eilish, która jak podkreślała wiele razy, jest fanką produkcji.
 • Ozzy ma się nie najlepiej. Tak twierdzi Nikki Sixx

  2020-07-08
  Stan zdrowia Ozzy'ego Osbourne'a jest ostatnio głównym tematem wielu mediów i praktycznie cały czas pojawiają się nowe informacje. Nikki Sixx zdradził niedawno, że z Ozzym nie jest najlepiej.
 • Burmistrz Kostrzyna nad Odrą zaapelował: W tym roku nie przyjeżdżajce na pole

  2020-07-08
  Z powodu koronawirusa odwołano wiele imprez, które miały odbyć się w 2020 roku. Do tego grona należy również Pol'and'Rock Festival, który jak co roku miał odbyć się w Kostrzynie nad Odrą. Władze miasta apelują do festiwalowiczów, aby ci nie przyjeżdżali na teren festiwalu w tym roku.
 • Spędź weekend na okrągło! Startuje nowe miejsce w sercu Warszawy

  2020-07-07
  Już w ten weekend w Warszawie rusza nowy punkt gastronomiczno-kulturalny. W samym sercu śródmieścia - przy ulicy Okrąg 3 będzie można zjeść, poczilowac, poćwiczyć, zrobić eko-zakupy czy obejrzeć film w kinie plenerowym.
 • Czas kwarantanny był dla Slasha bardzo pozytywny. Gitarzysta stworzył numery na nowe Guns N' Roses

  2020-07-07
  Czas pandemii koronawirusa, zatrzymał wiele osób i wiele firm oraz artystów. Okazuje się, że czas przymusowej kwarantanny, był dla Guns N' Roses bardzo pozytywny. Jak twierdzi Slash, powstało kilka nowych rzeczy.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz