Dominik Pajewski

04.08.2020 (12:42)

Mick Jagger wspomniał swoją pierwszą reakcję na Led Zeppelin: to był potężny hałasMick Jagger jest jedną z tych postaci w świecie muzyki, która może pochwalić się ogromną ilością wspomnień, związanych z historią muzyki. Okazuje się, że frontman The Rolling Stones poznał Jimmy'ego Page'a długo przed Led Zeppelin.

Mick Jagger jest w biznesie muzycznym od zawsze i spokojnie może pochwalić się tym, że widział jak rodziły się wielkie zespoły. Frontman The Rolling Stones wspomniał ostatnio, jak wyglądało jego pierwsze spotkanie z Jimmym Pagem i to chwilę przed tym, zanim powstało Led Zeppelin.

METALLICA WRÓCIŁA DO OSTATNIEJ TRASY Z JASONEM NEWSTEDEM. W SIECI POJAWIŁO SIĘ NAGRANIE Z 2000 ROKU


Mick Jagger wspomniał swoje pierwsze spotkanie z Jimmym Pagem

Mick Jagger był gościem w radiu BBC, gdzie wspominał swoje pierwsze spotkanie z Jimmym Page’em. Wszystko to nawiązuje do utworu ''Scarlet'', który pojawił się w sieci, a w którym Page gra na gitarze. Jak powiedział frontman The Rolling Stones:

Wyprodukowałem nagranie „Out Of Time” Chrisa Farlowe’a w 1966 roku i wśród muzyków sesyjnych był Jimmy Page. Był on jednym z najlepszych gitarzystów sesyjnych tamtych czasów, był bardzo młody, a pomiędzy podejściami grał w szachy.

Tak poznałem Jimmy’ego i Johna Paula Jonesa, który grał na basie. Potem założyli zespół, który odniósł sukces. Pamiętam, jak widziałem ich na żywo. Było świetnie – potężny hałas. Widziałem też ich ostatni koncert, był niesamowity. Szkoda, że nie reaktywowali się na trasę, ale to ich sprawa, a nie moja.

SLASH OPOWIEDZIAŁ WPROST O SWOJEJ WALCE Z NAŁOGAMI: TO BYŁO NAPRAWDĘ TRUDNE ZADANIE

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Swiernalis - Szybka seria szybkich pytań

  2020-09-18
  Swiernalis coraz bardziej przebija się do świadomości odbiorców, dzięki czemu coraz więcej osób słucha jego utworów. Artysta wpadł do nas, by odpowiedzieć na pytania w naszej szybkiej serii.
 • Oto następca Marilyna Mansona? Młody raper zaczyna podbijać sieć

  2020-09-18
  Marilyn Manson nadal pozostaje aktywnym wykonawcą, jednak słychać na jego płytach, że klimat i styl robi się trochę bardziej stonowany, niż w latach 90-tych. Jeśli brakuje wam ''starego Mansona'', to z pewnością spodoba wam się to co robi The Well Runs Red.  
 • Żona Gienka Loski opowiedziała o ostatnich dniach muzyka

  2020-09-18
  Śmierć Gienka Loski była szokiem dla wielu osób i świata muzycznego. Żona artysty postanowiła wspomnieć, jak wyglądały ostatnie dni artysty.
 • PlayStation 5 - cena, premiera, wygląd

  2020-09-18
  PlayStation 5 jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń przez graczy. Sony ujawniło wszystkie szczegóły nowej konsoli oraz jej finalny wygląd. Co wiemy o PS5? Jaka jest cena nowej wersji konsoli?
 • Puscifer wracają z nowym singlem, jednocześnie zdradzając szczegóły krążka

  2020-09-18
  Fani Puscifer muszą być wniebowzięci, ponieważ ich ulubiona ekipa właśnie wydała singiel. Jakby tego było mało, zapowiedziano nowy album! 
 • Megadeth, Slayer i Anthrax zawdzięczają wszystko Metallice? Tak twierdzi jeden z muzyków

  2020-09-18
  Wielka Czwórka Thrash Metalu zapisała się w historii muzyki bardzo wyraźnie, jednak od lat trwa konflikt między fanami zespołu. Kto jest najbardziej autentyczny w tym co robi, no i od kogo to się zaczęło? Według basisty Megadeth, należy dziękować Metallice za wszystko.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz