Kamil Pawłowski

24.02.2020 (16:20)

Miasteczko Twin Peaks - 30 lat temu po raz pierwszy zadaliśmy sobie pytanie: kto zabił Laurę Palmer?Kto zabił Laurę Palmer? Takie pytanie 30 lat temu chodziło po głowie każdemu, kto śledził historię miasteczka, które z pozoru sielskie kryło w sobie mroczne tajemnice. Wydarzenia z legendarnego serialu mają już 3 dekady!

W pierwszym odcinku kultowego już serialu Miasteczko Twin Peaks słyszymy monolog, który wygłasza Agent specjalny FBI Dale Cooper na temat swojej podróży do tytułowego miasteczka. Doskonały obserwator nagrywa na dyktafon kilka uwag dotyczących miasta i ludzi, z którymi ma się wkrótce spotkać. Czuje niesamowitą ekscytacje i jest bardzo zmotywowany do działania. Rzecz się dzieje o godzinie 11:30, 24 lutego, 1990 roku. Właśnie mija 30 lat od wydarzeń, które mają miejsce w serialu Davida Lyncha! Aż trudno uwierzyć, że było to tak dawno temu! Przypomnijcie sobie tę scenę:


Oryginalny scenariusz, psychodeliczny klimat i świetne kreacje aktorskie sprawiły, że Miasteczkiem Twin Peaks zachwycają się kolejne pokolenia. Pierwotnie powstały dwa sezony serialu, ale po 25 latach reżyser postanowił nakręcić trzecią odsłonę. W nowych odcinkach Twin Peaks przedstawione zostały wydarzenia, które rozegrały się ćwierć wieku od pamiętnej historii. Mimo upływu czasu między drugim a trzecim sezonem nie zabrakło aktorów, których pokochaliśmy w dwóch pierwszych sezonach. Wystąpili m.in. Kyle MacLachlan (Dale Cooper), Sherilyn Fenn (Audrey Horne), David Duchovny (Dennis Bryson), Dana Ashbrook (Bobby Briggs) czy Mädchen Amick (Shelly Johnson).
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Warszawskie RESTLESS zaprasza do "Miasta Grzechu"

  2020-04-07
  „Miasto grzechu” to druga płyta warszawskiego zespołu hard rockowego Restless, która ukaże się 24 kwietnia.
 • ERELES - premiera teledysku „Afera” z nadchodzącej, nowej płyty

  2020-04-07
  ERELES, czyli Zespół Niespokojnych Nóg, to rockowa energia, którą potęguje trzech muzyków z zespołu KABANOS. Po debiutanckim albumie „Krok Odwagi”, wydanym wiosną 2018 roku, zespół ERELES powraca z nowym singlem i teledyskiem.
 • Muzycy Anthrax, Testament i Suicidal Tendencies nagrali cover Rush, bo nudzą się na kwarantannie

  2020-04-07
  Podczas pandemii koronawirusa, najlepszym rozwiązaniem jest pozostanie w domu. Muzycy Anthrax, Testament i Suicidal Tendencies, postanowili wziąć to sobie mocno do serca, jednocześnie nie tracąc czasu. Tak powstał specjalny cover grupy Rush, nagrany oczywiście na odległość.
 • Kapitan Marvel 2 - film otrzymał datę premiery. Co wiemy o produkcji?

  2020-04-07
  Film ,,Kapitan Marvel'' był prawdziwym hitem i wprowadzeniem prawdziwie twardej superbohaterki. Pewnym było, że powstanie druga część, a teraz otrzymaliśmy oficjalną datę premiery.
 • Zaśpiewaj "Ti Amo" razem z bohaterem ,,Domu z papieru''. Netflix udostępnił wersję karaoke

  2020-04-07
  Serial ,,Dom z papieru'' to niekwestionowany hit Netflixa, który podbija serca fanów na całym świecie. Postanowiono zrobić niespodziankę fanom, udostępniając specjalną wersję karaoke do numeru ,,Ti Amo''.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz