Dominik Pajewski

22.08.2019 (11:19)

Metallica w Warszawie 2019 - przekrojowy set i deszcz kostek [RELACJA]Metallica na PGE Narodowym wykonała show, które z pewnością na długo zapadnie w pamięć fanom. Przeczytajcie w naszej relacji, jak wypadła Metallica oraz Bokassa i Ghost w Warszawie.

Koncert Metalliki w Polsce był wydarzeniem, które od samego ogłoszenia, cieszył się gigantycznym zainteresowaniem. Bilety zniknęły w mgnieniu oka przez co cały PGE Narodowy, był wypchany po brzegi. Jak przebiegał koncert?

POLAK PODRÓŻUJE ZA METALLIKĄ PO CAŁEJ EUROPIE. CO WIDZIAŁ PODCZAS KONCERTÓW?


Bokassa i Ghost to nie tylko support

Warto zaznaczyć, że zespoły podróżujące z Metalliką, to zawsze świadomy wybór członków zespołu. Bokassa jest bardzo doceniania przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha, za to Ghost, to zespół, którego zagorzałym fanem jest Hetfield.

Śmiało można powiedzieć, że dla Bokassy występy na tak dużej scenie to idealne wdrożenie się w gigantyczne wydarzenia i w trasę koncertową, która na jesieni pojawi się w Polsce. Zespół wypadł bardzo dobrze i widać było, że wśród publiczności są świadomi odbiorcy, znający muzykę zespołu. To dobry zwiastun przed nadchodzącą trasą, także artyści nie będą musieli się o nic martwić.


 
Ghost wszedł jako drugi i tutaj raczej nie było zaskoczeń. Grupa zagrała w swoim stylu, prezentując teatr groteski, z dodatkiem melodyjnych numerów. Można nie lubić ekipy Tobiasa Forge, jednak nie można odmówić im konsekwencji w budowaniu silnej marki. Widać to było też wśród ludzi, którzy na koncert przyszli w koszulkach Ghost, a to raczej jasno pokazuje, że mieliśmy do czynienia nie tylko z supportem. Oczywiście, zespół także pojawi się na jesieni w Polsce, co nie jest raczej zaskoczeniem. 

W zasadzie, Ghost to dobry przykład zespołu, który wiedział, jak występy u boku Metalliki wykorzystać na swoją korzyść. Nie można tego powiedzieć o Bullet for My Valentine, którzy również kiedyś otwierali koncerty legendarnej grupy. Jak wygląda obecnie ich kariera? To raczej każdy widzi...

Przekrojowy set i deszcz kostek

Z ponad 15 minutową obsuwą, na scenie pojawiła się Metallica. Akurat opóźnienie mogło być planowane, by tłum był jeszcze bardziej chętny występu, co też się stało. Od pierwszych dźwięków numeru 'Hardwired', pod scenę rozkręciło się pogo, które tylko narastało, zwłaszcza przy starszych kompozycjach. Jeżeli ktoś wytrzymał pod sceną, to mógł cieszyć się całkiem niezłym widokiem i lepszym dźwiękiem, niż ten kto był dalej.

Niestety, PGE Narodowy, to miejsce na koncerty dobre pod względem pojemności, jednak im dalej sceny, tym mniej da się usłyszeć. Oczywiście, mówi się o tym od dawna, jednak nic na to się już chyba nie da poradzić. Set koncertu był przekrojem twórczości, w którym nawet znalazło się miejsce na numer 'St. Anger'. To w zasadzie najmniej lubiana płyta zespołu, a jednak przy tytułowym numerze, tłum wariował równie mocno co przy 'Seek & Destroy'. Jak widać, umieszczenie kawałka w secie było mądrym posunięciem. Oczywiście, nie mogło zabraknąć coveru, którym tym razem był 'Sen o Warszawie' Czesława Niemena. Tu raczej, nie trzeba nic dodawać, gest bardzo ładny, tak samo jak mały hołd dla Cliffa Burtona podczas koncertu. 

Oczywiście, na koniec koncertu padła ze sceny obietnica szybkiego powrotu do Polski, co można brać za pewnik. Zespół jest u nas regularnie i jak widać było po frekwencji, jest do kogo wracać.Na koniec drobnostka, aczkolwiek fajna i z pewnością warta uwagi. Latające kostki i mowa tutaj nie o kilku sztukach, a całych kubkach plastikowych pamiątek z trasy. To oczywiście artefakt dla każdego fana, a dzięki temu, że Metallica specjalnie na każdy przystanek trasy produkuje ogromną ilość kostek, to każdy ma szansę złapać jakąś dla siebie. Niby drobnostka, ale to z małych rzeczy składają się duże, fajne sytuacje, tak duże jak koncert na PGE NarodowymSetlista Metalliki z koncertu w Warszawie

Hardwired
The Memory Remains
The Four Horsemen
Harvester of Sorrow
The Unforgiven
Now That We're Dead
Moth Into Flame
Sad but True
The Day That Never Comes
St. Anger
One
Master of Puppets
For Whom the Bell Tolls
Creeping Death
Seek & Destroy
Spit Out the Bone
Nothing Else Matters
Enter Sandman
 


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Lekcje o Queen i Nirvanie w szkole! Czego dowiedzą się o legendarnych zespołach uczniowie?

  2019-09-18
  Lekcje o Queen i Nirvanie w szkole, to marzenie wszystkich uczniów, którzy dorastają przy twórczości zespołów. Okazuje się, że dla niektórych ten sen już niedługo się spełni! Mowa o uczniach w rosyjskich szkołach. Portal meduza.io podaje, że Ministerstwa Kultury oraz oświaty Federacji Rosyjskiej stworzyły listę rekomendowanych dzieł również z zakresu muzyki rockowej! O czym będą się uczyć? 
 • Rock Am Ring i Rock Im Park 2020 - LINE UP. Kto wystąpi na największym rockowym festiwalu?

  2019-09-18
  Rock Am Ring i Rock Im Park to największe rockowe festiwale w Europie z niesamowitym programem. Do Niemiec zjeżdżają największe gwiazdy gitarowych brzmień tworząc jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Kto wystąpi na Rock Am Ring i Rock Im Park 2020? Sprawdźcie listę artystów, którzy pojawią się na festiwalu. Artykuł jest aktualizowany.
 • Dave Mustaine szczerze o nowotworze. Co zdradził na temat swojej choroby?

  2019-09-18
  W czerwcu 2019 Dave Mustaine ogłosił w mediach społecznościowych, że cierpi na nowotwór gardła. Fani bardzo przeżyli tę wiadomość, jednak artysta nie zamierza się poddawać. Lider Megadeth do sprawy podszedł bardzo poważnie. Jaki jest jego stan zdrowia? Co z koncertami zespołu w kolejnych latach? 
 • Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

  2019-09-18
  Jak co roku do Polski zawita mnóstwo zagranicznych gwiazd rocka nie tylko na klubowe koncerty, ale także na festiwale - te mniejsze i większe. Kogo zobaczymy w 2020? Sprawdźcie, kalendarz koncertów na przyszły rok i zaplanujcie sobie wolne w pracy. Artykuł jest aktualizowany na bieżąco.
 • Open'er 2020 - LINE UP. Kto wystąpi na festiwalu w Gdyni?

  2019-09-17
  Open'er 2020 odbędzie się w dniach 1-4 lipca w Gdyni na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo. Jak co roku na północ Polski zjadą światowe gwiazdy, wśród których z pewnością nie zabraknie rockowych zespołów na najwyższym poziomie. Kto wystąpi na Open'erze 2020? Line up jest aktualizowany na bieżąco.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz