Dominik Pajewski

23.08.2019 (10:30)

Metallica - Sen o Warszawie: tak wyglądał zapis fonetyczny tekstu dla Roberta TrujilloTo, że Metallica zagra w Warszawie cover jakiegoś polskiego hitu było pewne. Padło na kultowy 'Sen o Warszawie', który został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. W sieci pojawiło się zdjęcie zapisu fonetycznego, dzięki któremu Robert Trujillo zaśpiewał utwór.

Coverowanie przez Metallikę jakiegoś lokalnego numeru na trasie, to już stały element show. W 2018 roku mogliśmy usłyszeć przeróbkę piosenki 'Wehikuł czasu' zespołu Dżem, a w Warszawie wybrzmiał 'Sen o Warszawie' Czesława Niemena. 

METALLICA PRZEKAZAŁA PONAD 200 TYSIĘCY ZŁOTYCH NA RZECZ POLSKIEGO HOSPICJUM!
Cover został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność zgromadzoną na PGE Narodowym, a do sieci trafiło zdjęcie tekstu z zapisem fonetycznym. To właśnie dzięki niemu Robert Trujillo mógł zaśpiewać wielki hit Niemena.

METALLICA - SEN O WARSZAWIE. TAK WYPADŁ COVER NA PGE NARODOWYM [WIDEO]
 

Metallica - Sen o Warszawie. Tak wyglądał zapis fonetyczny dla Robert Trujillo

Zapis fonetyczny był oczywiście niezbędny do wykonania tekstu po polsku, z którym Robert poradził sobie bardzo dobrze. W sieci pojawiło się zdjęcie z tekstem fonetycznym 'Snu o Warszawie', zobaczcie, jak przygotowano to dla basisty Metalliki:


A tak prezentował się cover na żywo:
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • I8EURO 2020: Miasta i stadiony. Wiemy gdzie się odbędzie Euro 2020! [SPORT]

  2019-10-13
  Euro 2020: Miasta. W 2020 r. Euro po raz pierwszy odbędzie się w 13 miastach i krajach-gospodarzach. Finał Euro 2020 zostanie rozegrany na Wembley. Wśród miast Euro 2020 nie znalazło się żadna polska metropolia.
 • 12 tysięcy książek Olgi Tokarczuk sprzedane w ciągu zaledwie 10 godzin! Rekordowa sprzedaż w Empiku

  2019-10-11
  Wystarczyło niespełna pół dnia a książki Olgi Tokarczuk stały się bestsellerami! Czytelnicy masowo wykupują publikacje polskiej Noblistki - i to nie tylko wydania drukowane, ale również e-booki i audiobooki. Hitem są "Bieguni".
 • Jared Leto narzeka na nowego Jokera. Co mu nie pasuje?

  2019-10-11
  Jared Leto ma na swoim koncie wiele świetnych ról oraz występ w uniwersum DC, jako Joker. Aktor nie specjalnie miał możliwość pokazania swoich możliwości jako ikoniczny złoczyńca i ma trochę pretensję do stworzenia nowego filmu na temat Jokera.
 • Dożywotni zakaz wchodzenia na koncerty Guns N' Roses. Co zrobił fan?

  2019-10-11
  Jak bardzo trzeba się narazić zespołowi, by dostać dożywotni zakaz wchodzenia na koncerty? Przykładem jest pewien fan Guns N' Roses, który tak naraził się grupie, że ma zakaz absolutny.
 • Mothyfall prezentuje debiutancki singiel 'One Glance' [WIDEO]

  2019-10-11
  Po blisko roku od powstania, zespół Mothyfall objawił światu swój pierwszy owoc. Do sieci trafił debiutancki singiel zatytułowany „One Glance”, do którego powstał wyjątkowy klip.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz