Dominik Pajewski

23.08.2019 (10:30)

Metallica - Sen o Warszawie: tak wyglądał zapis fonetyczny tekstu dla Roberta TrujilloTo, że Metallica zagra w Warszawie cover jakiegoś polskiego hitu było pewne. Padło na kultowy 'Sen o Warszawie', który został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. W sieci pojawiło się zdjęcie zapisu fonetycznego, dzięki któremu Robert Trujillo zaśpiewał utwór.

Coverowanie przez Metallikę jakiegoś lokalnego numeru na trasie, to już stały element show. W 2018 roku mogliśmy usłyszeć przeróbkę piosenki 'Wehikuł czasu' zespołu Dżem, a w Warszawie wybrzmiał 'Sen o Warszawie' Czesława Niemena. 

METALLICA PRZEKAZAŁA PONAD 200 TYSIĘCY ZŁOTYCH NA RZECZ POLSKIEGO HOSPICJUM!
Cover został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność zgromadzoną na PGE Narodowym, a do sieci trafiło zdjęcie tekstu z zapisem fonetycznym. To właśnie dzięki niemu Robert Trujillo mógł zaśpiewać wielki hit Niemena.

METALLICA - SEN O WARSZAWIE. TAK WYPADŁ COVER NA PGE NARODOWYM [WIDEO]
 

Metallica - Sen o Warszawie. Tak wyglądał zapis fonetyczny dla Robert Trujillo

Zapis fonetyczny był oczywiście niezbędny do wykonania tekstu po polsku, z którym Robert poradził sobie bardzo dobrze. W sieci pojawiło się zdjęcie z tekstem fonetycznym 'Snu o Warszawie', zobaczcie, jak przygotowano to dla basisty Metalliki:


A tak prezentował się cover na żywo:
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Jared Leto zapowiedział kolejną dużą rolę filmową! W kogo wcieli się artysta?

  2020-08-11
  Jared Leto pokazuje bardzo często, że jest człowiekiem wielu talentów i prawdziwym kameleonem, który potrafi totalnie zmienić się do roli. Tym razem ogłoszono, że aktor wcieli się w słynną postać, która miała ogromny wpływ na popkulturę.
 • Staruszka wymiata przy kawałku AC/DC. To pokazuje, że muzyka łączy pokolenia

  2020-08-11
  Są takie zespoły, o których mówi się, że są absolutnie międzypokoleniowe i słucha się ich w różnym wieku. Dowodem na to może być twórczość AC/DC, która poruszyła pewną starszą panią.
 • Metallica wraca do grania! Gdzie będzie można zobaczyć zespół?

  2020-08-11
  Niedawno Metallica podzieliła się nagranie, na którym widać, jak przebiega próba. Okazuje się, że próby to nie tylko chęć działania nad nowym materiałem, to także przygotowania do koncertu. Kiedy i gdzie będzie można zobaczyć zespół na żywo?
 • Wardruna ogłosiła daty koncertów w Polsce! Kiedy i gdzie pojawi się zespół?

  2020-08-11
  Norweski zespół Wardruna ogłosił daty europejskiej trasy koncertowej, która będzie miała miejsce w listopadzie 2021 r.
 • Idealna praca dla par, bez wychodzenia z domu. Tak, chodzi o to, o czym myślicie

  2020-08-11
  Mówi się, że idealna praca nie istnieje, a jednak się okazuje, że można pracować w parach i praktycznie nic nie robić. Znaczy, trzeba uprawiać seks i spisywać pewne dane. Proste, prawda?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz