Dominik Pajewski

18.09.2020 (10:00)

Megadeth, Slayer i Anthrax zawdzięczają wszystko Metallice? Tak twierdzi jeden z muzykówWielka Czwórka Thrash Metalu zapisała się w historii muzyki bardzo wyraźnie, jednak od lat trwa konflikt między fanami zespołu. Kto jest najbardziej autentyczny w tym co robi, no i od kogo to się zaczęło? Według basisty Megadeth, należy dziękować Metallice za wszystko.

Wielka Czwórka Thrash Metalu to coś, co zapisało się bardzo wyraźnie w historii muzyki i z pewnością będzie jeszcze długo pewnego rodzaju wzorem do naśladowania. Niestety, między fanami czterech zespołów trwa spór, kto jest najbardziej autentyczny w tym co robi i zawsze wychodzi na to, że to Metallica zaprzedała ideały. Jednak basista MegadethDavid Ellefson ma trochę inne spojrzenie na ten temat i uważa, że dzięki Metallice, Megadeth w ogóle powstał.

BLACK SABBATH: 50. LECIE ALBUMU PARANOID, ZOSTANIE UCZCZONE SPECJALNYM BOXEM CD I BOXEM WINYLOWYM!

 

David Ellefson: Jesteśmy jedynie gałęzią drzewa Metalliki

W rozmowie dla radia WRIF, basista Megadeth powiedział wprost:

Jesteśmy jedynie gałęzią drzewa Metalliki. Spójrzmy prawdzie w oczy, tym bardziej, że Dave był w Metallice. Zawdzięczamy więc wszystko Metallice. To oni wyważyli te drzwi dla nas i dla Anthraxu, Slayera, a potem Pantery i Lamb Of God. Nic by z tego nie wyszło, gdyby nie Metallica, która niczym półtonowy goryl przecierała szlak przez dżunglę. Rzeczy i skala, na którą je robili, pozwalała im wyważać drzwi, odmieniając nasze życia. Jak powiedział to Scott Ian, jesteśmy braćmi z tej samej rodziny, tyle że jeden z braci założył Microsoft (śmiech). Tym bratem była Metallica. To coś niesamowitego, zmienili cały świat.

Wypowiedź z pewnością nie spodoba się przeciwnikom Metalliki, a z pewnością nie pomoże to w odwiecznym sporze miłośników thrash metalu.

JAMES HETFIELD ZMAGA SIĘ Z ALKOHOLIZMEM, A METALLICA SPRZEDAJE WHISKEY. KIRK HAMMETT TŁUMACZY, CZEMU NIE MA Z TYM PROBLEMU

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • IRA wraca z rockowym singlem 'Chciałbym' [WIDEO]

  2020-10-23
  Po ostatnim utworze „W górę patrz” IRA kontynuuje przygodę z mocnymi, rockowymi dźwiękami. Tym razem zespół prezentuje singiel „Chciałbym”, który do ballad raczej nie należy.
 • Przez lata wmawiał żonie, że jest policjantem. Wszystko się wydało przez głupi błąd

  2020-10-23
  Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak w tym wypadku, nie dość, że ma krótkie nogi, to jeszcze niebieski mundur. Tak to wygląda z perspektywy pewnego gościa, który latami wmawiał swojej żonie, że jest policjantem.
 • Ozzy Osbourne i Judas Priest ogłosili wspólną trasę po Europie

  2020-10-23
  Ozzy Osbournie nie poddaje się i zapowiada europejską część pożegnalnej trasy. Artysta wystąpi razem z Judas Priest, sprawdźcie miejsca, w których zaplanowane są koncerty.
 • 'Mistrz kierownicy ucieka' powróci! Doczekamy się serialu

  2020-10-23
  'Mistrz kierownicy ucieka', to jeden z tych klasyków, który mimo upływu lat, dalej ma wielu wiernych fanów, a przybywają też nowi. Okazało się, że powstanie specjalny serial, znamy też pierwsze szczegóły.
 • Kirk Hammett porównał S&M i S&M2. Które wydawnictwo wypadło lepiej?

  2020-10-23
  Metallica ma swoim koncie wiele ważnych wydawnictw, jednak albumy z orkiestrą są otoczone pewnego rodzaju kultem. Kirk Hammett postanowił porównać oba krążki, mówiąc o tym, który wypadł lepiej.
 • OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle

  2020-10-23
  W najbliższą sobotę, 24 października odbędzie się pierwsze spotkanie online z cyklu OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle. Widzowie spotkają się z projektantami, stylistami, ekspertami oraz tymi, którzy na co dzień pracują i realizują swoje pasje w świecie mody. W najbliższą sobotę o godz. 16:00 podczas pierwszej transmisji live - „Moda na home office” odkrywać będą mogli nowy wymiar stylu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz