Dominik Pajewski

23.04.2018 (14:08)

Massive Attack wydają płytę w formacie DNAMassive Attack postanowili w bardzo niekonwencjonalny sposób wydać swój materiał. Grupa postanowiła zapisać wszystko w kodzie DNA.

Massive Attack uwielbiają zaskakiwać swoich fanów, tym bardziej jeśli chodzi o nowe technologie. Grupa postanowiła ponownie wydać swój album 'Mezzanine', tym razem wszystko zostanie zapisane na wyjątkowym nośniku.

The Cranberries w wersji vintage. Posłuchaj nowej odsłony 'Zombie' [VIDEO]
Grupa chce wykorzystać technologię, która została opracowana na uniwersytecie STEM w Zurychu. Pliki mają zostać zakodowane w postaci 920 tysiącach nici DNA, które będą umieszczone w 5 tysiącach szklanych kulach o średnicy 1 nanometra. Co ciekawe, album Massive Attack ma być drugim (jeżeli chodzi o wielkość) plikiem zakodowanym w DNA.

Jack White zatańczył ze swoją mamą na scenie. Wzruszający moment koncertu
 

Pierwszym muzycznym plikiem zapisanym w kodzie DNA jest utwór 'Smoke on the water' grupy Deep Purple.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Grammy 2020: Ozzy i Sharon Osbourne wśród prezenterów tegorocznej gali

  2020-01-24
  Mimo kłopotów zdrowotnych Ozzy zdecydowanie nie zamierza zwalniać tempa ani siedzieć w domu. Muzyk i jego żona dołączyli do grona prezenterów, których zobaczymy na tegorocznej gali wręczenia nagród Grammy.
 • Wiedźmin - ścieżka dźwiękowa z serialu Netflixa już dostępna! Co usłyszymy na soundtracku?

  2020-01-24
  Wiedźmin Netflixa był bez dwóch zdań jednym z najbardziej wyczekiwanych seriali 2019 roku, a po premierze, która miała miejsce w grudniu, okazał się także jednym z najchętniej oglądanych. Fani produkcji musieli jednak naczekać się trochę na pełną ścieżkę dźwiękową, która w serwisach streamingowych ukazała się 24 stycznia.
 • Dłuższy dzień: od kiedy jest dłuższy dzień a krótsza noc? Sprawdź, od kiedy i o ile dłuższy dzień w 2019!

  2020-01-23
  Od kiedy dłuższy dzień? Grudzień przynosi dłuższy dzień i krótszą noc. Sprawdź, od kiedy dnia przybywa, o ile w grudniu dni są dłuższe od najkrótszego dnia w roku? Zobacz i posłuchaj Beautiful Day.
 • Joker w szczerym zwiastunie. Tak Screen Junkies wyśmiali film [WIDEO]

  2020-01-23
  Joker to niekwestionowany sukces artystyczny i komercyjny, który jeszcze długo będzie komentowany i wspominany. Screen Junkies postanowili trochę pożartować z Jokera i pokazać mega szczery trailer.
 • 5- letni fan Slipknota, który naśladował perkusistę, sam świetnie gra na bębnach [WIDEO]

  2020-01-23
  Niedawno serca fanów Slipknota oraz samego zespołu, podbił 5-letni chłopiec, którzy na koncercie Slipknota naśladował ruchy bębniarza. Okazuje się, że 5-letni fan świetnie gra na bębnach!
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz