Dominik Pajewski

21.09.2020 (10:39)

Luxtorpeda zbudowała studio od fundamentów, by nagrać nową płytęNowa płyta Luxtorpedy jest mocno wyczekiwana przez fanów zespołu i jak widać, grupa w pewien sposób zaczęła wszystko od początku. Litza opowiedział, jak powstawała najnowsza płyta i jaki był plan na tytuł.

Nowa płyta Luxtorpedy jest bardzo wyczekiwana przez fanów grupy, ale także przez miłośników gitarowego grania. Zespół 4 lata pracował nad krążkiem, jednak nie była to tylko praca nad muzyką, ale także budowa nowego studia. O całym procesie opowiedział Litza.

OTO NASTĘPCA MARILYNA MANSONA? MŁODY RAPER ZACZYNA PODBIJAĆ SIEĆ


Luxtorpeda - ANNO DOMINI MMXX. Czemu zespół wybudował własne studio?

W wywiadzie dla 'Teraz Rocka', Litza opowiedział, dlaczego zespół wybudował własne studio:
 
Jesteśmy zespołem bardzo rodzinnym i wyjazdy do studia na nagranie płyty były dość trudne, bo rozłąka od dzieci i żon sprawiała, że nie byliśmy tak twórczy. Mieliśmy małe studyjko w Puszczykowie, gdzie wcześniej mieszkałem, ale nie było na tyle profesjonalne, żeby zrobić tam całą płytę. Przeprowadzając się do Poznania, mieliśmy plan zbudowania studia od podstaw. (...) Nawet myślałem o zatytułowaniu płyty „Od fundamentów” albo „Fundamenty”, bo tu, gdzie jest studio było dzikie pole i wszystko trzeba było zrobić własnymi rękami, zainwestować dużo pieniędzy, czasu, pracy, nie wiedząc, czy uda nam się zrealizować brzmienie, o którym tyle lat marzyliśmy.

MEGADETH, SLAYER I ANTHRAX ZAWDZIĘCZAJĄ WSZYSTKO METALLICE? TAK TWIERDZI JEDEN Z MUZYKÓW

Nowa płyta Luxtorpedy trafi do sklepów 1 października.


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • IRA wraca z rockowym singlem 'Chciałbym' [WIDEO]

  2020-10-23
  Po ostatnim utworze „W górę patrz” IRA kontynuuje przygodę z mocnymi, rockowymi dźwiękami. Tym razem zespół prezentuje singiel „Chciałbym”, który do ballad raczej nie należy.
 • Przez lata wmawiał żonie, że jest policjantem. Wszystko się wydało przez głupi błąd

  2020-10-23
  Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak w tym wypadku, nie dość, że ma krótkie nogi, to jeszcze niebieski mundur. Tak to wygląda z perspektywy pewnego gościa, który latami wmawiał swojej żonie, że jest policjantem.
 • Ozzy Osbourne i Judas Priest ogłosili wspólną trasę po Europie

  2020-10-23
  Ozzy Osbournie nie poddaje się i zapowiada europejską część pożegnalnej trasy. Artysta wystąpi razem z Judas Priest, sprawdźcie miejsca, w których zaplanowane są koncerty.
 • 'Mistrz kierownicy ucieka' powróci! Doczekamy się serialu

  2020-10-23
  'Mistrz kierownicy ucieka', to jeden z tych klasyków, który mimo upływu lat, dalej ma wielu wiernych fanów, a przybywają też nowi. Okazało się, że powstanie specjalny serial, znamy też pierwsze szczegóły.
 • Kirk Hammett porównał S&M i S&M2. Które wydawnictwo wypadło lepiej?

  2020-10-23
  Metallica ma swoim koncie wiele ważnych wydawnictw, jednak albumy z orkiestrą są otoczone pewnego rodzaju kultem. Kirk Hammett postanowił porównać oba krążki, mówiąc o tym, który wypadł lepiej.
 • OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle

  2020-10-23
  W najbliższą sobotę, 24 października odbędzie się pierwsze spotkanie online z cyklu OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle. Widzowie spotkają się z projektantami, stylistami, ekspertami oraz tymi, którzy na co dzień pracują i realizują swoje pasje w świecie mody. W najbliższą sobotę o godz. 16:00 podczas pierwszej transmisji live - „Moda na home office” odkrywać będą mogli nowy wymiar stylu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz