Dominik Pajewski

07.08.2020 (14:34)

LUCY BURNS - OCOOLTICA. Premiera pierwszego klipu projektu [WIDEO]Lucy Burns zaprasza na pierwszą przejażdżkę po swoim muzycznym świecie. Do sieci trafił pierwszy klip projektu, który został zrealizowany do numeru ''OCOOLTICA''.

Projekt powołało do życia dwóch od dawna współpracujących ze sobą muzyków: Rafał „Rasta” Piotrowski - frontman death metalowej formacji Decapitated oraz Paweł „Mr. G” Grobler - twórca muzyki elektronicznej. Początki zespołu sięgają roku 2019, chodź jego członkowie wielokrotnie spotykali się już wcześniej w studio, pracując nad różnymi projektami z dziedziny cięższych brzmień.

BRIAN MAY, ZAKK WYLDE I STEVE VAI ZAGRALI SPECJALNĄ WERSJĘ ''BOHEMIAN RHAPSODY'' 
Lucy Burns to muzyczna hybryda, eksperymentalna podróż łącząca różne, odmienne gatunki muzyczne. Najnowszy singiel scala hip-hopowe rytmy z dużą dozą elektronicznych dźwięków oraz mrocznych melodii.
 
Chciałem stworzyć coś innego, odmiennego od dźwięków, które towarzyszą mi na co dzień - wyjaśnia
 
„Rasta”. - Ten projekt to dla mnie wielka frajda, ponieważ mam okazję poeksperymentował z najlepszym kumplem nad przeróżnymi brzmieniami. Założeniem była totalna wolność twórcza. Robimy to, co chcemy, tak, jak chcemy i nie ograniczamy się żadnym szufladkowaniem, schematem działania.

OCOOLTICA

Utwór został wyprodukowany przez Jarosława Barana, cenionego producenta muzycznego, znanego między innymi ze współpracy z takimi artystami, jak Donatan, Cleo, Renta Przemyk, Paradise Lost czy Fear Factory.
 
W myśl eksperymentowania i zabawy formą, w warstwie muzycznej ''Ocooltica” jest wypadkową brudnych elektronicznych dźwięków, hip hopu i melodyjnego, rockowego uderzenia wymieszanego z plemiennymi brzmieniami.
 
Teledysk stanowi wizualną opowieśd o potężnej sile muzyki. łuchacz jest nie tylko biernym odbiorcą zasłyszanych melodii. taje się bowiem uczestnikiem rytuału, w którym ona, niczym symboliczna igła przeszywająca głowę laleczki voodoo z logo kapeli, na długo pozostaje w każdym, kto podda się jej urokowi.

BLACK SABBATH: 50. LECIE ALBUMU PARANOID, ZOSTANIE UCZCZONE SPECJALNYM BOXEM CD I BOXEM WINYLOWYM!

 
Klip do utworu zrealizowany został przez członków Lucy Burns oraz ich przyjaciół. Montażem zajął się Dariusz Mandes, człowiek odpowiedzialny za obrazy polskich produkcji filmowych. W zdjęciach do teledysku uczestniczyła aktorka Marta Bizoo. Jak sami muzycy zapowiadają, następne odsłony będą eskalacją szaleńczej podróży w poszukiwaniu coraz to innych brzmień. Już niedługo zaprezentują kolejny singel oraz więcej informacji o nadchodzącym albumie

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Swiernalis - Szybka seria szybkich pytań

  2020-09-18
  Swiernalis coraz bardziej przebija się do świadomości odbiorców, dzięki czemu coraz więcej osób słucha jego utworów. Artysta wpadł do nas, by odpowiedzieć na pytania w naszej szybkiej serii.
 • Oto następca Marilyna Mansona? Młody raper zaczyna podbijać sieć

  2020-09-18
  Marilyn Manson nadal pozostaje aktywnym wykonawcą, jednak słychać na jego płytach, że klimat i styl robi się trochę bardziej stonowany, niż w latach 90-tych. Jeśli brakuje wam ''starego Mansona'', to z pewnością spodoba wam się to co robi The Well Runs Red.  
 • Żona Gienka Loski opowiedziała o ostatnich dniach muzyka

  2020-09-18
  Śmierć Gienka Loski była szokiem dla wielu osób i świata muzycznego. Żona artysty postanowiła wspomnieć, jak wyglądały ostatnie dni artysty.
 • PlayStation 5 - cena, premiera, wygląd

  2020-09-18
  PlayStation 5 jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń przez graczy. Sony ujawniło wszystkie szczegóły nowej konsoli oraz jej finalny wygląd. Co wiemy o PS5? Jaka jest cena nowej wersji konsoli?
 • Puscifer wracają z nowym singlem, jednocześnie zdradzając szczegóły krążka

  2020-09-18
  Fani Puscifer muszą być wniebowzięci, ponieważ ich ulubiona ekipa właśnie wydała singiel. Jakby tego było mało, zapowiedziano nowy album! 
 • Megadeth, Slayer i Anthrax zawdzięczają wszystko Metallice? Tak twierdzi jeden z muzyków

  2020-09-18
  Wielka Czwórka Thrash Metalu zapisała się w historii muzyki bardzo wyraźnie, jednak od lat trwa konflikt między fanami zespołu. Kto jest najbardziej autentyczny w tym co robi, no i od kogo to się zaczęło? Według basisty Megadeth, należy dziękować Metallice za wszystko.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz