Daniel Wardziński

19.02.2015 (13:43)

Lou Reed "Nigdy nie lubiłem The Doors, The Beatles to chłam" - nieznany wywiad lidera Velvet UndergroundUkazał się nieznany wywiad z Lou Reedem z 1987 roku w który lider Velvet Underground nieprzychylnie wypowiadał się o The Doors i The Beatles. Mówiąc dokładniej - powiedział, że chłopcy z Liverpoolu to... chłam.

Lou Reed zmarł w 2013 roku, zostawiając po sobie katalog niesamowitej muzyki. Dziś ukazał się nieznany wywiad z Lou Reedem z 1987 roku, w którym ten ostro skrytykował dwa zespoły uznawane dziś za kultowe - The Doors i The Beatles. Sprawdźcie co dokładnie Lou Reed uważał o The Beatles i The Doors. Nie był specjalnie delikatny w swoich wypowiedziach mówiąc: zawsze uważałem, że The Beatles to chłam.

>>> Ajax - Legia - skład Legii na mecz Ligi Europy. Kto zagra z Ajaxem? <<<
 
Wywiad z Lou Reedem ukazał się w ramach serii Blank On Blank - bardzo ciekawej inicjatywy, która w bardzo przystępny sposób odświeża materiały archiwalne. Stare nagrania audio są w ramach cyklu obrazowane nowoczesnymi rysunkowymi grafikami. Warto zajrzeć również do wcześniejszych odcinków serii. Wróćmy jednak do Lou Reeda i jego opinii na temat The Doors i The Beatles.

>>> Miroslav Radovic odejdzie z Legii? Transfer do Chin dogadany z włodarzami Legii? <<<

W wywiadzie padają słowa: Kiedy zespoły próbował być bardziej artystyczne to było gorsze niż głupi rock'n'roll. Kiedy mówię artystyczne mam na myśli The Doors, nigdy też nie lubiłem The Beatles. Od początku uważałem, że to chłam. Kluczowe mogą być jednak słowa padające dalej: Jeśli zapytasz mnie kogo lubiłem odpowiem - nie lubiłem nikogo.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • BOOZE & GLORY prezentuje klip do tytułowego utworu z płyty "Hurricane"

  2019-12-06
  Ukazał się szósty i ostatni już teledysk grupy Booze & Glory z płyty „Hurricane”, która ukazała się w październiku tego roku.
 • Mötley Crüe ujawnili daty koncertów po reaktywacji

  2019-12-06
  Po sukcesie filmu 'Brud', grupa Mötley Crüe znowu była na językach wszystkich. Widać, że po sukcesie filmu, zespół doszedł do wniosku, że warto powrócić i zagrać kilka koncertów po USA. Znamy już daty koncertów.
 • W szkolnej bibilotece, znaleziono pierwsze wydanie 'Harry'ego Pottera'! Może być warte 200 tysięcy złotych

  2019-12-06
  Rzeczy związane ze światem Harry'ego Pottera są często wiele warte, a jeśli mowa o pierwszych wydaniach książek, to są to często białe kruki. Okazuje się, że jedna z takich perełek, była dostępna na półce w jednej z bibliotek.
 • Willie Nelson rzucił marihuanę, ponieważ mu szkodziła

  2019-12-06
  O leczniczych właściwościach marihuany mówi się od dawna i jest to poparte badaniami. Okazuje się jednak, że są też złe strony popalania trawki, o czym przekonał się Willie Nelson.
 • Zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera nie żyje! Janusz Dzięcioł zginął w tragicznym wypadku

  2019-12-06
  Zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera nie żyje! Janusz Dzięcioł zginął w tragicznym wypadku, o czym poinformowały media 6 grudnia 2019.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz