Daniel Wardziński

19.02.2015 (13:43)

Lou Reed "Nigdy nie lubiłem The Doors, The Beatles to chłam" - nieznany wywiad lidera Velvet UndergroundUkazał się nieznany wywiad z Lou Reedem z 1987 roku w który lider Velvet Underground nieprzychylnie wypowiadał się o The Doors i The Beatles. Mówiąc dokładniej - powiedział, że chłopcy z Liverpoolu to... chłam.

Lou Reed zmarł w 2013 roku, zostawiając po sobie katalog niesamowitej muzyki. Dziś ukazał się nieznany wywiad z Lou Reedem z 1987 roku, w którym ten ostro skrytykował dwa zespoły uznawane dziś za kultowe - The Doors i The Beatles. Sprawdźcie co dokładnie Lou Reed uważał o The Beatles i The Doors. Nie był specjalnie delikatny w swoich wypowiedziach mówiąc: zawsze uważałem, że The Beatles to chłam.

>>> Ajax - Legia - skład Legii na mecz Ligi Europy. Kto zagra z Ajaxem? <<<
 
Wywiad z Lou Reedem ukazał się w ramach serii Blank On Blank - bardzo ciekawej inicjatywy, która w bardzo przystępny sposób odświeża materiały archiwalne. Stare nagrania audio są w ramach cyklu obrazowane nowoczesnymi rysunkowymi grafikami. Warto zajrzeć również do wcześniejszych odcinków serii. Wróćmy jednak do Lou Reeda i jego opinii na temat The Doors i The Beatles.

>>> Miroslav Radovic odejdzie z Legii? Transfer do Chin dogadany z włodarzami Legii? <<<

W wywiadzie padają słowa: Kiedy zespoły próbował być bardziej artystyczne to było gorsze niż głupi rock'n'roll. Kiedy mówię artystyczne mam na myśli The Doors, nigdy też nie lubiłem The Beatles. Od początku uważałem, że to chłam. Kluczowe mogą być jednak słowa padające dalej: Jeśli zapytasz mnie kogo lubiłem odpowiem - nie lubiłem nikogo.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Czas kwarantanny był dla Slasha bardzo pozytywny. Gitarzysta stworzył numery na nowe Guns N' Roses

  2020-07-07
  Czas pandemii koronawirusa, zatrzymał wiele osób i wiele firm oraz artystów. Okazuje się, że czas przymusowej kwarantanny, był dla Guns N' Roses bardzo pozytywny. Jak twierdzi Slash, powstało kilka nowych rzeczy.
 • Pamela Anderson postanowiła uczcić swoje 53 urodziny, publikując odważne zdjęcia

  2020-07-07
  Pamela Anderson jest jednym z symboli lat 90-tych, który nie został zapomniany mimo upływu lat. Modelka i aktorka nie występuje już tak często jak kiedyś, jednak każda jej publikacja nadal wzbudza wiele zainteresowania. Tak też stało się podczas jej 53 urodzin.
 • Atleta pokazał, jak jego ciało zmieniło się po przejściu koronawirusa

  2020-07-07
  Koronawirus jest cały czas obecny na świecie i mimo spadku zachorowań, nadal trzeba uważać. Pewien atleta pokazał, jak jego ciało zmieniło się po zachorowaniu na koronawirusa.
 • Dave Grohl bał się, że wyleci z Nirvany. Dlaczego?

  2020-07-07
  Dave Grohl zawsze będzie kojarzony z Nirvaną i jej ogromnym sukcesem, który zespół osiągnął z albumem 'Nevermind'. Okazuje się, że artysta bał się, że zostanie wyrzucony z zespołu.
 • Guns N' Roses w latach 80-tych postawili absurdalny warunek wytwórni. O co chodziło?

  2020-07-07
  Guns N' Roses uznawani byli w latach 80-tych za jeden z najniebezpieczniejszych zespołów na świecie. Grupa miała wiele szalonych pomysłów, które przypominane są po latach. Jednym z nich jest warunek postawiony przedstawicielce wytwórni.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz