27.10.2013 (20:00)

Lou Reed nie żyje [2013]Lou Reed nie żyje. Artysta zmarł w wieku 71 lat. Ofi­cjal­na przy­czy­na śmier­ci nie zo­sta­ła jesz­cze po­da­na. Le­gen­dar­ny muzyk prze­szedł w maju tego roku prze­szczep wą­tro­by.

Lou Reed był uważany za jednego z naj­bar­dziej wpły­wo­wych rockowych i alternatywnych ar­ty­stów prze­ło­mu XX i XXI wieku. Wokalista, gi­ta­rzy­sta, poeta za­ło­żył le­gen­dar­ną grupę The Ve­lvet Un­der­gro­und. Przyczyna śmierci muzyka nie jest na razie znana. W maju artysta przeszedł przeszczep wątroby, tuż po tym jak odwołał pięć zaplanowych koncertów w Stanach. Lou Reed wielokrotnie przyznawał, że w najbardziej szalonych latach swojej kariery nie stronił od alkoholu i narkotyków. 
 
Lou Reed do­ra­stał w miej­sco­wo­ści Fre­eport w sta­nie Nowy Jork. Już w szko­le śred­niej grał w ze­spo­łach roc­ko­wych. W 1957 roku na­grał de­biu­tanc­ki album z ze­spo­łem The Sha­des. W 1964 roku muzyk skończył stu­dia dzien­ni­kar­skie i fil­mo­we. W Nowym Jorku roz­po­czął pracę jako autor tek­stów dla wytwór­ni Pic­kwick Re­cords. W po­ło­wie lat '60 za­ło­żył z Joh­nem Calem ze­spół The Pri­mi­ti­ves, a niedługo potem powstała formacja The Ve­lvet Un­der­gro­und.

Po roz­sta­niu z The Ve­lvet Un­der­gro­und w 1970 roku, Reed prze­pro­wa­dził się do Wiel­kiej Bry­ta­nii. W Lon­dy­nie na­grał de­biu­tanc­ki so­lo­wy album "Lou Reed". Artysta na­wią­zał też współ­pra­cę z Da­vi­dem Bowie, który zo­stał pro­du­cen­tem al­bu­mu "Trans­for­mer". Na pły­cie zna­la­zły się takie piosenki jak "Walk on the Wild Side" i "Per­fect Day". W na­stęp­nym roku Reed na­grał album "Ber­lin". Po po­wro­cie do Sta­nów Zjed­no­czo­nych ar­ty­sta zwią­zał się z no­wo­jor­ską sceną pun­ko­wą.

W ostatnich lata Lou Reed wydał trzy płyty studyjne. Nagrał też z Joh­nem Zor­nem i Lau­rie An­der­son album "The Stone: Issue Three", a w 2011 roku wydał "Lulu" z Me­tal­li­ką.

Po tegorocznym prze­szcze­pie wą­tro­by Lou Reed na­pi­sał na fa­ce­bo­oku, że jest do­wo­dem na triumf współ­cze­snej me­dy­cy­ny.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • SuperNerd - Super trudne, turowe, RPG, w którym musisz jeść, pić i dbać o zdrowie [Gameplay.pl]

  2020-01-17
  Stoneshard to wymagająca turowa gra RPG, w której Twoje umiejętności taktyczne będą testowane w bitwach z wrogami, chorobami i obrażeniami. To gra, w której głód obniża Twoją efektywność, a niepozorne zadrapanie może się zamienić w śmiertelną infekcję. W tej grze nie jesteś wyjątkowym słoneczkiem, prowadzonym przez twórców za rączkę. W tym świecie każdy Twój wróg jest równie dobry jak Ty więc żeby pokonać kogoś, kto pozornie wygląda na mięczaka, będziesz się musiał mocno napocić.
 • Zostawiasz zwierzaka na cały dzień w domu? Spotify ma dla niego specjalną playlistę

  2020-01-17
  Często zwierzaki zostają same na całe dnie w domu i czekają wiernie na swojego właściciela. Aby nasi pupile nie smucili się w oczekiwaniu, Spotify stworzyło specjalną playlistę dla czekających zwierzaków.
 • Rosjanin przerobił 'Ausländer' Rammsteina w nietypowy sposób [WIDEO]

  2020-01-17
  W Rosji jest wielu fanów Rammstein, którzy niesamowicie ciepło przyjmują zespół w swoim kraju. Rosyjscy fani często też przerabiają numery Rammstein, a tym razem padło na kawałek 'Ausländer', który został wykonany w ciekawym klimacie.
 • Powstał dokument o Ozzym Osbournie. Zwiatun 'The Nine Lives Of Ozzy Osbourne' już w sieci [WIDEO]

  2020-01-17
  Ozzy Osbourne powraca w wielkim stylu i nie dość, że ma nowy krążek, wraca na trasę koncertową, to jeszcze w planach jest film fabularny i jak się okazuje film dokumentalny.
 • James Hetfield powraca!Muzyk opuścił odwyk i przygotowuje wystawę

  2020-01-17
  James Hetfield musiał wrócić na odwyk, ponieważ dawne demony wróciły do niego. Okazuje się, że frontman Metalliki wychodzi na prostą, opuścił odwyk i planuje specjalną wystawę.
 • Chester Bennington w nowym numerze. Zespół wokalisty udostępnił premierowy singiel

  2020-01-17
  Po odejściu Chestera Benningtona, przyszłość Linkin Park nie została jasno określona. Okazuje się, że w archiwach pozostało kilka nagrań i to z pierwszego zespołu Chestera.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz