Daniel Wardziński

11.11.2016 (11:16)

Leonard Cohen nie żyje [1934-2016]Nie żyje Leonard Cohen. Wielki piosenkarz i poeta miał 82 lata. Jego muzyka i słowa inspirowały gwiazdy przeróżnych gatunków, niezależnie od szerokości geograficznej.

Zmarł Leonard Cohen, jeden z największych bardów światowej muzyki, piosenkarz, poeta, twórca. O jego śmierci fanów poinformowała rodzina za pośrednictwem oficjalnego profilu artysty. Jeden z największych twórców akustycznego rocka i folk rocka miał 82 lata i nie przestawał działać. 21 października 2016 roku ukazała się jego nowa płyta - You Want It Darker.

Leonard Cohen nie żyje. Miał 82 lata

Leonard Cohen swoimi poruszającymi, niełatwymi do tłumaczenia tekstami porwał wiele pokoleń fanów, także w Polsce. Jego płyty regularnie osiągały u nas status złotych i platynowych. Ilość artystów, którzy inspirowali się Leonardem Cohenem jest olbrzymia. Jego piosenki śpiewała Nirvana, Nick Cave, Johnny Cash, R.E.M. i wielu wielu innych.

Ostatni taki artysta?

Dla wielu osób ten dzień będzie bardzo zły. Fani Leonarda Cohena to ludzi naprawdę oddani i głęboko rozumiejący emocje zawarte w jego piosenkach. Ich relacja z artystą to nie typowy reakcja artysta-słuchacz, a bardziej coś jak przyjaźń. Odszedł jeden z największych twórców muzyki XX i początku XXI wieku. I nie da się go zastąpić.

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Czas kwarantanny był dla Slasha bardzo pozytywny. Gitarzysta stworzył numery na nowe Guns N' Roses

  2020-07-07
  Czas pandemii koronawirusa, zatrzymał wiele osób i wiele firm oraz artystów. Okazuje się, że czas przymusowej kwarantanny, był dla Guns N' Roses bardzo pozytywny. Jak twierdzi Slash, powstało kilka nowych rzeczy.
 • Pamela Anderson postanowiła uczcić swoje 53 urodziny, publikując odważne zdjęcia

  2020-07-07
  Pamela Anderson jest jednym z symboli lat 90-tych, który nie został zapomniany mimo upływu lat. Modelka i aktorka nie występuje już tak często jak kiedyś, jednak każda jej publikacja nadal wzbudza wiele zainteresowania. Tak też stało się podczas jej 53 urodzin.
 • Atleta pokazał, jak jego ciało zmieniło się po przejściu koronawirusa

  2020-07-07
  Koronawirus jest cały czas obecny na świecie i mimo spadku zachorowań, nadal trzeba uważać. Pewien atleta pokazał, jak jego ciało zmieniło się po zachorowaniu na koronawirusa.
 • Dave Grohl bał się, że wyleci z Nirvany. Dlaczego?

  2020-07-07
  Dave Grohl zawsze będzie kojarzony z Nirvaną i jej ogromnym sukcesem, który zespół osiągnął z albumem 'Nevermind'. Okazuje się, że artysta bał się, że zostanie wyrzucony z zespołu.
 • Guns N' Roses w latach 80-tych postawili absurdalny warunek wytwórni. O co chodziło?

  2020-07-07
  Guns N' Roses uznawani byli w latach 80-tych za jeden z najniebezpieczniejszych zespołów na świecie. Grupa miała wiele szalonych pomysłów, które przypominane są po latach. Jednym z nich jest warunek postawiony przedstawicielce wytwórni.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz