Daniel Wardziński

11.11.2016 (11:16)

Leonard Cohen nie żyje [1934-2016]Nie żyje Leonard Cohen. Wielki piosenkarz i poeta miał 82 lata. Jego muzyka i słowa inspirowały gwiazdy przeróżnych gatunków, niezależnie od szerokości geograficznej.

Zmarł Leonard Cohen, jeden z największych bardów światowej muzyki, piosenkarz, poeta, twórca. O jego śmierci fanów poinformowała rodzina za pośrednictwem oficjalnego profilu artysty. Jeden z największych twórców akustycznego rocka i folk rocka miał 82 lata i nie przestawał działać. 21 października 2016 roku ukazała się jego nowa płyta - You Want It Darker.

Leonard Cohen nie żyje. Miał 82 lata

Leonard Cohen swoimi poruszającymi, niełatwymi do tłumaczenia tekstami porwał wiele pokoleń fanów, także w Polsce. Jego płyty regularnie osiągały u nas status złotych i platynowych. Ilość artystów, którzy inspirowali się Leonardem Cohenem jest olbrzymia. Jego piosenki śpiewała Nirvana, Nick Cave, Johnny Cash, R.E.M. i wielu wielu innych.

Ostatni taki artysta?

Dla wielu osób ten dzień będzie bardzo zły. Fani Leonarda Cohena to ludzi naprawdę oddani i głęboko rozumiejący emocje zawarte w jego piosenkach. Ich relacja z artystą to nie typowy reakcja artysta-słuchacz, a bardziej coś jak przyjaźń. Odszedł jeden z największych twórców muzyki XX i początku XXI wieku. I nie da się go zastąpić.

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • CULT OF LUNA, Brutus i A.A. Williams - koncert w Warszawie. Bilety, data, miejsce

  2019-11-13
  Post-metalowi giganci zasilają szeregi Metal Blade Records i ogłaszają europejską trasę koncertową! CULT OF LUNA zapowiada wielki powrót do Polski na jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów roku. Szwedzi zagrają 8.12 w warszawskim klubie Progresja. Wraz z nimi tego wieczoru wystąpi belgijska perełka ze stajni Sargent House/Hassle Records, czyli Brutus, a także brytyjskie A.A. Williams. Organizatorem koncertu jest agencja WiniaryBookings.
 • Dave Grohl w Ulicy Sezamkowej - posłuchajcie Here We Go Song!

  2019-11-13
  Dave Grohl spotykał się ze swoimi przyjaciółmi - Big Birdem i Elmo w programie edukacyjnym dla dzieci - Ulica Sezamkowa. W filmie możemy usłyszeć wspólne wykonanie piosenki „Here We Go Song”. Posłuchaj i baw się dobrze!
 • Rammstein - jak powstawał klip do utworu Auslander?

  2019-11-13
  Zespół Rammstein wypuścił 10 minutowe wideo zza kulis powstawania teledysku do piosenki „Auslander”. Jak kręcono klip? Co mówią o obrazie i samym utworze muzycy niemieckiej grupy?
 • Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

  2019-11-13
  Jak co roku do Polski zawita mnóstwo zagranicznych gwiazd rocka nie tylko na klubowe koncerty, ale także na festiwale - te mniejsze i większe. Kogo zobaczymy w 2020? Sprawdźcie, kalendarz koncertów na przyszły rok i zaplanujcie sobie wolne w pracy. Artykuł jest aktualizowany na bieżąco.
 • LAO CHE - zespół zawiesza działalność! Pożegnalna trasa koncertowa 2020

  2019-11-13
  Jeden z najbardziej lubianych i najczęściej koncertujących zespołów w Polsce zawiesza działalność! LAO CHE o swojej decyzji poinformowali na swoim facebookowym fan page'u. Grupa z Płocka pożegna się z fanami trasą koncertową, która zaplanowana jest na luty, marzec i kwiecień przyszłego roku.
 • Legendy Metalu - grudniowa trasa Kat, Acid Drinkers, Vader i Quo Vadis ODWOŁANA

  2019-11-13
  Grudniowa trasa koncertowa Legend Metalu została odwołana! Taką informację jako pierwszy na swoim oficjalnym facebookowym fan page'u podał zespół Vader.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz