Anna Dziełak

18.09.2019 (13:59)

Lekcje o Queen i Nirvanie w szkole! Czego dowiedzą się o legendarnych zespołach uczniowie?Lekcje o Queen i Nirvanie w szkole, to marzenie wszystkich uczniów, którzy dorastają przy twórczości zespołów. Okazuje się, że dla niektórych ten sen już niedługo się spełni! Mowa o uczniach w rosyjskich szkołach. Portal meduza.io podaje, że Ministerstwa Kultury oraz oświaty Federacji Rosyjskiej stworzyły listę rekomendowanych dzieł również z zakresu muzyki rockowej! O czym będą się uczyć? 

Od 1 października w rosyjskich szkołach wprowadzone zostaną zmiany w programie nauczania. Jedna z nich z pewnością ucieszy tych, którzy od dzieciństwa byli związani z muzyką rockową! Zajęcia przeznaczone będą dla uczniów 9-11 klas. Nowy program ma na celu rozwój artystyczny i estetyczny i obejmował będzie sztukę, architekturę, folklor, muzykę, literaturę, kino i teatr. W ich programie pojawiła się również analiza twórczości artystów XX wieku. 

Zobacz też: Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

Queen i Nirvana na lekcjach w szkole - o czym będą lekcje? 

W projekcie uwzględniono kilkanaście piosenek, które zapisały się w historii muzyki. Wśród nich są między innymi All you need is love grupy The Beatles, Bohemian Rhapsody - Queen, Smells like teen spirit Nirvany, Money - Pink Floyd i Dancing Queen zespołu ABBA. Czy w polskich szkołach również możemy spodziewać się tego typu odmiany? Już teraz wielu nauczycieli decyduje się na wprowadzenie klasycznych rockowych utworów na lekcję między innymi angielskiego. Być może w przyszłości wiele z nich dołączy do podstawy programowej. 


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Tupac Shakur został zatrzymany przez policję. Taka informacja została podana do mediów i nie jest to fake news

  2019-10-22
  Postać Tupaca jest tak legendarna wśród fanów rapu, jak Elvis czy The Beatles. Oczywiście, w temacie śmierci rapera jest wiele niejasności, które cały czas powracają i nie są do końca wyjaśnione. Co najdziwniejsze, co jakiś czas mówi się, że widziano rapera w różnych miejscach, a niedawno nawet zatrzymała go policja.
 • Ukraiński kosmita i Billie Eilish we wspólnym numerze. Ta przeróbka was oczaruje [WIDEO]

  2019-10-22
  Billie Eilish to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd pop na rynku. Singiel 'Bad guy' to niekwestionowany hit, który zdobywa miliony wyświetleń. Ktoś postanowił połączyć numer młodej artystki, z wielkim hitem rosyjskiego kosmity Vitasa. Efekt jest zadziwiająco dobry.
 • Star Wars: The Rise Of Skywalker: finalny trailer trafił do sieci! [WIDEO]

  2019-10-22
  Star Wars: The Rise Of Skywalker: to zwieńczenie nowej trylogii, którą konsekwentnie tworzy Disney. W końcu otrzymaliśmy finalny TRAILER filmu, który będzie zwieńczeniem sagi rodu Skywalkerów.
 • Daria Zawiałow w 'Od przedszkola do Opola'. Tak śpiewała młoda wokalistka [WIDEO]

  2019-10-22
  Pamiętacie program 'Od Przedszkola do Opola', gdzie był słynny miernik hałasu? Wielu wokalistów tam zaczynało swoją drogę muzyczną, a wśród nich jest sama Daria Zawiałow
 • Deadpool 3 potwierdzony? Ryan Reynolds wstawił wymowne zdjęcie

  2019-10-22
  Deadpool 3 jest od pewnego czasu w stanie zawieszenia. Wiadomo, że Disney kupił studio FOX, jednak nie wiadomo było, co dalej z Deadpoolem. Okazuje się, że sprawa chyba ruszyła z miejsca, tak przynajmniej wskazuje zdjęcie Ryana Reynoldsa.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz