Anna Dziełak

18.09.2019 (13:59)

Lekcje o Queen i Nirvanie w szkole! Czego dowiedzą się o legendarnych zespołach uczniowie?Lekcje o Queen i Nirvanie w szkole, to marzenie wszystkich uczniów, którzy dorastają przy twórczości zespołów. Okazuje się, że dla niektórych ten sen już niedługo się spełni! Mowa o uczniach w rosyjskich szkołach. Portal meduza.io podaje, że Ministerstwa Kultury oraz oświaty Federacji Rosyjskiej stworzyły listę rekomendowanych dzieł również z zakresu muzyki rockowej! O czym będą się uczyć? 

Od 1 października w rosyjskich szkołach wprowadzone zostaną zmiany w programie nauczania. Jedna z nich z pewnością ucieszy tych, którzy od dzieciństwa byli związani z muzyką rockową! Zajęcia przeznaczone będą dla uczniów 9-11 klas. Nowy program ma na celu rozwój artystyczny i estetyczny i obejmował będzie sztukę, architekturę, folklor, muzykę, literaturę, kino i teatr. W ich programie pojawiła się również analiza twórczości artystów XX wieku. 

Zobacz też: Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

Queen i Nirvana na lekcjach w szkole - o czym będą lekcje? 

W projekcie uwzględniono kilkanaście piosenek, które zapisały się w historii muzyki. Wśród nich są między innymi All you need is love grupy The Beatles, Bohemian Rhapsody - Queen, Smells like teen spirit Nirvany, Money - Pink Floyd i Dancing Queen zespołu ABBA. Czy w polskich szkołach również możemy spodziewać się tego typu odmiany? Już teraz wielu nauczycieli decyduje się na wprowadzenie klasycznych rockowych utworów na lekcję między innymi angielskiego. Być może w przyszłości wiele z nich dołączy do podstawy programowej. 


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Ozzy ma się nie najlepiej. Tak twierdzi Nikki Sixx

  2020-07-08
  Stan zdrowia Ozzy'ego Osbourne'a jest ostatnio głównym tematem wielu mediów i praktycznie cały czas pojawiają się nowe informacje. Nikki Sixx zdradził niedawno, że z Ozzym nie jest najlepiej.
 • Burmistrz Kostrzyna nad Odrą zaapelował: W tym roku nie przyjeżdżajce na pole

  2020-07-08
  Z powodu koronawirusa odwołano wiele imprez, które miały odbyć się w 2020 roku. Do tego grona należy również Pol'and'Rock Festival, który jak co roku miał odbyć się w Kostrzynie nad Odrą. Władze miasta apelują do festiwalowiczów, aby ci nie przyjeżdżali na teren festiwalu w tym roku.
 • Spędź weekend na okrągło! Startuje nowe miejsce w sercu Warszawy

  2020-07-07
  Już w ten weekend w Warszawie rusza nowy punkt gastronomiczno-kulturalny. W samym sercu śródmieścia - przy ulicy Okrąg 3 będzie można zjeść, poczilowac, poćwiczyć, zrobić eko-zakupy czy obejrzeć film w kinie plenerowym.
 • Czas kwarantanny był dla Slasha bardzo pozytywny. Gitarzysta stworzył numery na nowe Guns N' Roses

  2020-07-07
  Czas pandemii koronawirusa, zatrzymał wiele osób i wiele firm oraz artystów. Okazuje się, że czas przymusowej kwarantanny, był dla Guns N' Roses bardzo pozytywny. Jak twierdzi Slash, powstało kilka nowych rzeczy.
 • Pamela Anderson postanowiła uczcić swoje 53 urodziny, publikując odważne zdjęcia

  2020-07-07
  Pamela Anderson jest jednym z symboli lat 90-tych, który nie został zapomniany mimo upływu lat. Modelka i aktorka nie występuje już tak często jak kiedyś, jednak każda jej publikacja nadal wzbudza wiele zainteresowania. Tak też stało się podczas jej 53 urodzin.
 • Atleta pokazał, jak jego ciało zmieniło się po przejściu koronawirusa

  2020-07-07
  Koronawirus jest cały czas obecny na świecie i mimo spadku zachorowań, nadal trzeba uważać. Pewien atleta pokazał, jak jego ciało zmieniło się po zachorowaniu na koronawirusa.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz