Dominik Pajewski

21.09.2020 (11:22)

Lars Ulrich wskazał najlepszego perkusistę w historii rockaLars Ulrich jest uznawany za jednego z ikonicznych artystów w historii rocka, jednak jeśli chodzi o jego umiejętności, no to z tym bywa różnie.Kto dla założyciela Metalliki jest najlepszym perkusistą w historii? 

Lars Ulrich potrafił nie raz zaskoczyć i często jego wypowiedzi wywoływały prawdziwą burzę. Tym razem poproszono założyciela Metalliki o wypowiedź na temat ulubionego perkusisty. Tym razem chyba wybór Larsa nikogo nie zaskoczy i raczej nie zszokuje.

MEGADETH, SLAYER I ANTHRAX ZAWDZIĘCZAJĄ WSZYSTKO METALLICE? TAK TWIERDZI JEDEN Z MUZYKÓW


Lars Ulrich wskazał ulubionego perkusistę. Wybór raczej nie zaskakuje

W audycji u Howarda Sterna, Lars Ulrich dostał do wyboru Johna Bonhama z Led Zeppelin i Neila Pearta z Rush.

Ludzie zadają mi te pytanie od 40 lat. Dodałbym do tej listy jeszcze Iana Paice’a z Deep Purple, który jest niezwykle utalentowany technicznie i Phila Rudda z AC/DC, który mam niezwykłe wyczucie rytmu.

Brzmienie bębnów Bonhama było potężne, przestrzenne. Nieco rzadziej stosował werbel, ale miał groove. Neila poznałem w 1984 roku. Nasz menadżer, Cliff Burnstein, podpisał kontrakt z Rush, a ja byłem ciekaw jego zestawu. Cliff powiedział: „Neil uwielbia rozmawiać z młodymi perkusistami, zadzwoń do niego”. Miałem 20 lat i byłem nikim. Gadaliśmy przez 30-45 minut przez telefon o bębnach. Nie da się grać na bębnach i nie doceniać Neila. (...) Jeśli miałbym wybierać między Johnem i Neilem to – z całym szacunkiem – ale wybrałbym Johna.

Wybór nie jest raczej zaskakujący i każdy mógłby się z nim zgodzić.

OTO NASTĘPCA MARILYNA MANSONA? MŁODY RAPER ZACZYNA PODBIJAĆ SIEĆ

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • IRA wraca z rockowym singlem 'Chciałbym' [WIDEO]

  2020-10-23
  Po ostatnim utworze „W górę patrz” IRA kontynuuje przygodę z mocnymi, rockowymi dźwiękami. Tym razem zespół prezentuje singiel „Chciałbym”, który do ballad raczej nie należy.
 • Przez lata wmawiał żonie, że jest policjantem. Wszystko się wydało przez głupi błąd

  2020-10-23
  Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak w tym wypadku, nie dość, że ma krótkie nogi, to jeszcze niebieski mundur. Tak to wygląda z perspektywy pewnego gościa, który latami wmawiał swojej żonie, że jest policjantem.
 • Ozzy Osbourne i Judas Priest ogłosili wspólną trasę po Europie

  2020-10-23
  Ozzy Osbournie nie poddaje się i zapowiada europejską część pożegnalnej trasy. Artysta wystąpi razem z Judas Priest, sprawdźcie miejsca, w których zaplanowane są koncerty.
 • 'Mistrz kierownicy ucieka' powróci! Doczekamy się serialu

  2020-10-23
  'Mistrz kierownicy ucieka', to jeden z tych klasyków, który mimo upływu lat, dalej ma wielu wiernych fanów, a przybywają też nowi. Okazało się, że powstanie specjalny serial, znamy też pierwsze szczegóły.
 • Kirk Hammett porównał S&M i S&M2. Które wydawnictwo wypadło lepiej?

  2020-10-23
  Metallica ma swoim koncie wiele ważnych wydawnictw, jednak albumy z orkiestrą są otoczone pewnego rodzaju kultem. Kirk Hammett postanowił porównać oba krążki, mówiąc o tym, który wypadł lepiej.
 • OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle

  2020-10-23
  W najbliższą sobotę, 24 października odbędzie się pierwsze spotkanie online z cyklu OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle. Widzowie spotkają się z projektantami, stylistami, ekspertami oraz tymi, którzy na co dzień pracują i realizują swoje pasje w świecie mody. W najbliższą sobotę o godz. 16:00 podczas pierwszej transmisji live - „Moda na home office” odkrywać będą mogli nowy wymiar stylu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz