Dominik Pajewski

28.03.2018 (11:30)

Lana Del Rey kontra Radiohead. Proces zakończony?Lana Del Rey miała poważne kłopoty przez sprawę plagiatu piosenki Radiohead. Jak się okazało, sprawa została zakończona i to z pozytywnym skutkiem dla wokalistki.

W styczniu Radiohead oskarżyli Lanę Del Rey o plagiat ich słynnego utworu 'Creep'! Według zespołu, wokalistka w utworze 'Get free' skopiowała linię melodyczną z kultowego kawałka.

Coldplay w wersji metalowej. Te wykonanie was rozkręci [VIDEO]


  
Jak pisała Lana:
 
Ten pozew to prawda. Jednak wiem, że moja piosenka nie jest zainspirowana utworem 'Creep', Radiohead tak uważa i żąda do niej pełnych praw. Zaoferowałam maksymalnie 40 procent na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, ale oni obstają przy swoim. Ich prawnicy są nieugięci, więc będziemy to wyjaśniać w sądzie.
 
Jednak sprawa musiała się wyjaśnić, a świadczyć mogą o tym słowa samej Del Rey. Podczas koncertu w Brazylii, wokalistka przed wykonaniem piosenki 'Get free' powiedziała do publiczności:

Teraz, kiedy proces sądowy dobiegł końca, myślę że mogę śpiewać ten utwór, kiedy tylko chcę, prawda?Red Hot Chili Peppers i Lana De Rey na scenie z Pearl Jam [VIDEO]


Oficjalnie nic nie zostało potwierdzone przez Radiohead, jednak można stwierdzić, że sprawa została zakończona.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Pijany Angus Young i Brian Johnson, chcieli znaleźć potwora z Loch Ness

  2020-10-29
  Angus Young i Brian Johnson znają się od wielu lat i oprócz tego, że grają w jednym zespole, są także przyjaciółmi. W jednym z ostatnich wywiadów, zapytano Briana o jakąś historią związaną z Angusem. Wokalista postanowił przytoczyć totalnie zwariowaną opowieść.
 • Stwórz swoje inicjały w klimacie AC/DC. Zespół udostępnił specjalny generator

  2020-10-29
  Nowa płyta AC/DC wywołuje wiele emocji i wgląda na to, że zespół ma wiele niespodzianek dla fanów. Przykładem może być specjalny generator, dzięki któremu możemy stworzyć swoje inicjały w klimacie okładki nowej płyty zespołu.
 • Zagraniczne gwiazdy wyraziły poparcie dla protestów w Polsce

  2020-10-29
  Protesty, które przetaczają się przez Polskę w ostatnich dniach, odbiły się szerokim echem na całym świecie. Również zagraniczne gwiazdy wyraziły swoje poparcie dla strajku kobiet w naszym kraju.
 • Sepultura zaprezentowała swoją wersję utworu 'Tainted Love'. Przebili cover Mansona?

  2020-10-29
  Utwór 'Tainted Love' jest prawdopodobnie jednym z lubionych numerów zespołów rockowych i metalowych, świadczyć o tym może spora ilość coverów. Teraz do tego grona dołączył zespół Sepultura.
 • Robb Flynn ocenił kultowy album Linkin Park: dobrze zniósł próbę czasu

  2020-10-29
  Mimo upływu lat, wielu artystów docenia zespół Linkin Park i jego wkład w muzykę rockową, Robb Flynn postanowił ocenić pierwszy krążek zespołu, który był przełomem w ich historii.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz