Dominik Pajewski

02.12.2019 (13:59)

Kurt Cobain i Michael Stipe z R.E.M., mieli nagrać numer do filmuŚmierć Kurta Cobaina to do dzisiaj rzecz, z którą ciężko się pogodzić fanom i ludziom, którzy znali artystę. Michael Stipe, który był blisko z frontmanem Nirvany, ujawnił, że miało dojść do nagrania wspólnego numeru.

Kurt Cobain jest postacią, która do dzisiaj budzi wiele emocji, a jego odejście, cały czas jest zastanawiające. Z biegiem lat, okazuje się, że nie wszystkie rzeczy z życia artysty zostały ujawnione. Kilka ciekawych szczegółów ujawnił Michael Stipe z R.E.M..

OZZY NAGRAŁ NOWĄ PŁYTĘ W EKSPRESOWYM TEMPIE I ZE ZNANYMI MUZYKAMIKurt Cobain i Michael Stipe z R.E.M., mieli nagrać numer do filmu

W rozmowie z Wiesławem Weissem w 'Teraz Rocku', Michael Stipe powiedział:

Wpadłem na pomysł, żebyśmy stworzyli razem [z Kurtem Cobainem] muzykę do filmu, który kręcił ktoś, kogo znałem. Poprosiłem gościa, żeby napisał do Kurta i mu to zaproponował. Wiedziałem, w jakim stanie jest Kurt, chciałem go czymś zająć i może w ten sposób wydobyć z dołu psychicznego, w jakim był. Reżyser napisał do Kurta, wiem, że Kurt dostał i przeczytał ten list, ale nie zadziałało. Kurt odciął się wówczas od wszystkich i... Nigdy nie doszło do wspólnej sesji – nic razem nie stworzyliśmy, niczego nie nagraliśmy. Chociaż robiłem wszystko, żeby do tego doprowadzić. Wydzwaniałem do niego, pisałem listy. Wysłałem mu bilet na samolot, wynająłem samochód z kierowcą, żeby zabrał go z domu w Seattle na lotnisko. Nie udało się, nie przyleciał...

SLAYER OFICJALNIE ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ. TOM ARAYA POŻEGNAŁ SIĘ WE WZRUSZAJĄCY SPOSÓB [WIDEO]

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Quentin Tarantino wskazał najlepszy film dekady. Jaki tytuł został wyróżniony?

  2020-05-29
  Quentin Tarantino jest ogromnym autorytetem w świecie kina i każda wypowiedź na temat filmów, jest traktowana bardzo poważnie. Tym razem reżyser wskazał najlepszy film dekady, który tytuł został wyróżniony?
 • Open'er Festival 2021 - BILETY, DATA, LINE-UP

  2020-05-29
  Open'er 2021: poznaliśmy pierwsze szczegóły kolejnej edycji imprezy! Sprawdźcie, co planowane jednego z największych festiwali w Polsce, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
 • Koncerty w czasie pandemii: trwają prace nad kombinezonem jak z Cyberpunka 2077

  2020-05-29
  W czasie pandemii koronawirusa, duże koncerty są praktycznie niemożliwe do zrealizowania. Pojawiają się jednak mniejsze wydarzenia w Europie i w odpowiedzi na to, planowane jest stworzenie specjalnego kombinezonu, który miałby ułatwić przebywanie na koncertach ulubionych artystów.
 • #DźwigamKulturę - wsparcie osób technicznych pracujących przy produkcji koncertów

  2020-05-29
  #DźwigamKulturę to zbiórka dla ważnych, ale często niedocenianych i niewidocznych ludzi podczas koncertów, którzy zostali w tym momencie bez możliwości wykonywania swojego zawodu. Więcej szczegółów na EskaROCK.pl.
 • Chcieli zostać Spider-Manami i dali się ukąsić czarnej wdowie!

  2020-05-29
  Fani Spider-Mana są praktycznie na całym świecie i jak widać, niektórzy za bardzo biorą do siebie to, co pokazywany było w komiksach. Trzech chłopców, bardzo chciało być jak człowiek pająk, dlatego dali ukąsić czarnej wdowie, myśląc, że dzięki temu zyskają supermoce.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz