28.01.2014 (00:00)

Kultowa godzina we wtorek: The Doors, Limp Bizkit i Sex PistolsKultowa godzina we wtorek: kłótliwa legenda rocka, czyli Jim Morrison z The Doors, zakazana piosenka Frankie Goes To Hollywood i złota płyta dla niepokornych Sex Pistols.

W 2009 zmarł Billy Powell, klawiszowiec legendy rocka, grupy Lynyrd Skynyrd. Muzyk doznał ataku serca. Przed śmiercią Powell zdążył zadzwonić na policję na Florydzie z prośbą o pomoc. Muzyka nie udało się jednak uratować. Dzień wcześniej Powell miał umówioną wizytę u kardiologa, ale nie stawił się na badaniu.

>>>GRAMMY 2014: Paul McCartney i Ringo Starr we wspólnym występie! [VIDEO]<<<

W 1984 roku grupa Frankie Goes To Hollywood święciła triumfy na brytyjskiej liście przebojów z kawałkiem "Relax!". Ze względu na tekst oraz okładkę - emisji utworu odmówiło BBC.

W 1968 roku Jim Morrison z The Doors, został aresztowany i skazany za publiczne pijaństwo. Muzyk wdał się w awanturę z ochroniarzem kina z filmami dla dorosłych w Las Vegas.

>>>IMPACT FESTIVAL 2014: kto zagra, ile kosztują bilety? [LINE-UP, BILETY, VIDEO]<<<

W 1988 roku, 11 lat po premierze, album "Never Mind The Bollocks, Here's The Sex Pistols" zespołu Sex Pistols zdobył status Złotej Płyty w USA. Fani kupili tam ponad 500 tysięcy egzemplarzy tego albumu.

W 2001 roku grupa Limp Bizkit trafiła na szczyt brytyjskiej płytowej listy przebojów z albumem "Chocolate Starfish And The Hot Dog Flavored Water".
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • IRA wraca z rockowym singlem 'Chciałbym' [WIDEO]

  2020-10-23
  Po ostatnim utworze „W górę patrz” IRA kontynuuje przygodę z mocnymi, rockowymi dźwiękami. Tym razem zespół prezentuje singiel „Chciałbym”, który do ballad raczej nie należy.
 • Przez lata wmawiał żonie, że jest policjantem. Wszystko się wydało przez głupi błąd

  2020-10-23
  Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak w tym wypadku, nie dość, że ma krótkie nogi, to jeszcze niebieski mundur. Tak to wygląda z perspektywy pewnego gościa, który latami wmawiał swojej żonie, że jest policjantem.
 • Ozzy Osbourne i Judas Priest ogłosili wspólną trasę po Europie

  2020-10-23
  Ozzy Osbournie nie poddaje się i zapowiada europejską część pożegnalnej trasy. Artysta wystąpi razem z Judas Priest, sprawdźcie miejsca, w których zaplanowane są koncerty.
 • 'Mistrz kierownicy ucieka' powróci! Doczekamy się serialu

  2020-10-23
  'Mistrz kierownicy ucieka', to jeden z tych klasyków, który mimo upływu lat, dalej ma wielu wiernych fanów, a przybywają też nowi. Okazało się, że powstanie specjalny serial, znamy też pierwsze szczegóły.
 • Kirk Hammett porównał S&M i S&M2. Które wydawnictwo wypadło lepiej?

  2020-10-23
  Metallica ma swoim koncie wiele ważnych wydawnictw, jednak albumy z orkiestrą są otoczone pewnego rodzaju kultem. Kirk Hammett postanowił porównać oba krążki, mówiąc o tym, który wypadł lepiej.
 • OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle

  2020-10-23
  W najbliższą sobotę, 24 października odbędzie się pierwsze spotkanie online z cyklu OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle. Widzowie spotkają się z projektantami, stylistami, ekspertami oraz tymi, którzy na co dzień pracują i realizują swoje pasje w świecie mody. W najbliższą sobotę o godz. 16:00 podczas pierwszej transmisji live - „Moda na home office” odkrywać będą mogli nowy wymiar stylu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz