12.02.2014 (00:00)

Kultowa godzina w środę: The Doors, The Police i Dawid Bowie [VIDEO]Kultowa godzina w środę: The Police ogłaszają powrót na scenę, Dawid Bowie otrzymuje swoją gwiazdę w Alei Sław, wspominamy też Raya Manzarka, klawiszowca legendy rocka, grupy The Doors.  

W 1939 roku przyszedł na świat Ray Manzarek, klawiszowiec legendy rocka, grupy The Doors. Manzarek spotkał Jima Morrisona przypadkiem w 1965 roku, muzycy założyli wspólnie grupę The Doors. Ray Manzarek zmarł w maju 2013 roku, po długiej walce z rakiem.

>>>LEGENDY ROCKA: Radiohead, Faith No More, Suede i The Killers - najlepsze występy w Jay Leno Show! [VIDEO]<<< 

W 1970 roku John Lennon wykonał piosenkę Instant Karma w programie BBC Top Of The Pops. Lennon stał się tym samym pierwszym członkiem The Beatles, który pojawił się w tym programie od 1966 roku. Dodajmy, że muzyk napisał, nagrał i zmiksował tę piosenkę w ciągu zaledwie jednego dnia. Instant Karma to jeden z najszybciej stworzonych utworów w historii muzyki. 

W 1997 roku David Bowie otrzymał własną gwiazdę w Alei Sław w Hollywood.

>>>ROCKOWE HITY: Dawid Podsiadło - 4:30 wśród nowości w NRD [VIDEO]<<<  

W 2005 roku, podczas specjalnej ceremonii w Bristolu, jedna z lokomotyw została nazwana na cześć Joe Strummera, llidera The Clash. Muzyk zmarł w 2002 roku.

W 2007 roku, podczas konferencji prasowej w Los Angeles, Sting potwierdził reaktywację grupy The Police. Zespół rozpoczął światową trasę koncertową w maju, koncertem w Vancouver, w Kanadzie.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Open'er 2020 - LINE UP. Kto wystąpi na festiwalu w Gdyni?

  2020-02-28
  Open'er 2020 odbędzie się w dniach 1-4 lipca w Gdyni na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo. Jak co roku na północ Polski zjadą światowe gwiazdy, wśród których z pewnością nie zabraknie rockowych zespołów na najwyższym poziomie. Kto wystąpi na Open'erze 2020? Line up jest aktualizowany na bieżąco.
 • Kasia Lins - dziś premiera singla i teledysku "Rób tak dalej". Zapowiedź nowego albumu "Moja wina"

  2020-02-28
  Kasia Lins zapowiada nowy album „Moja wina”, następcę świetnie przyjętego debiutu pt.: „Wiersz ostatni” (2018). Już teraz można posłuchać pierwszego singla „Rób tak dalej” - opowieści o ciekawości i niezaspokojeniu, o potrzebie, która jest powodem, a staje się sensem.
 • Aquaman jako Ozzy Osbourne. Jason Mamoa wystąpi w nowym klipie Ozzy'ego

  2020-02-28
  Promocja nowej płyty Ozzy'ego Osbourne'a nie zwalnia nawet na chwilę. Po świetnie przyjętych singlach, nowy numer będzie promowany klipem, w którym wystąpi sam Aquaman.
 • Jak powstaje scena Rammstein? Zespół opublikował specjalne nagranie

  2020-02-28
  Z trasy na trasę, koncerty Rammstein są coraz większe i coraz bardziej monumentalne. Zespół udostępnił specjalne nagranie, w którym widać jak powstaje ogromna scena, którą zobaczymy również w Polsce.
 • Insekt opublikował klip "Mięso"

  2020-02-27
  Grupa Insekt wydała drugi singel promujący album "Menda 2.0".
 • Paweł Królikowski nie żyje - przyczyna śmierci aktora

  2020-02-27
  To bardzo smutny dzień, nie żyje Paweł Królikowski! Aktor miał 58 lat, a o śmierci poinformowała Ewa Leśniak ze Związku Artystów Scen Polskich.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz