12.02.2014 (00:00)

Kultowa godzina w środę: The Doors, The Police i Dawid Bowie [VIDEO]Kultowa godzina w środę: The Police ogłaszają powrót na scenę, Dawid Bowie otrzymuje swoją gwiazdę w Alei Sław, wspominamy też Raya Manzarka, klawiszowca legendy rocka, grupy The Doors.  

W 1939 roku przyszedł na świat Ray Manzarek, klawiszowiec legendy rocka, grupy The Doors. Manzarek spotkał Jima Morrisona przypadkiem w 1965 roku, muzycy założyli wspólnie grupę The Doors. Ray Manzarek zmarł w maju 2013 roku, po długiej walce z rakiem.

>>>LEGENDY ROCKA: Radiohead, Faith No More, Suede i The Killers - najlepsze występy w Jay Leno Show! [VIDEO]<<< 

W 1970 roku John Lennon wykonał piosenkę Instant Karma w programie BBC Top Of The Pops. Lennon stał się tym samym pierwszym członkiem The Beatles, który pojawił się w tym programie od 1966 roku. Dodajmy, że muzyk napisał, nagrał i zmiksował tę piosenkę w ciągu zaledwie jednego dnia. Instant Karma to jeden z najszybciej stworzonych utworów w historii muzyki. 

W 1997 roku David Bowie otrzymał własną gwiazdę w Alei Sław w Hollywood.

>>>ROCKOWE HITY: Dawid Podsiadło - 4:30 wśród nowości w NRD [VIDEO]<<<  

W 2005 roku, podczas specjalnej ceremonii w Bristolu, jedna z lokomotyw została nazwana na cześć Joe Strummera, llidera The Clash. Muzyk zmarł w 2002 roku.

W 2007 roku, podczas konferencji prasowej w Los Angeles, Sting potwierdził reaktywację grupy The Police. Zespół rozpoczął światową trasę koncertową w maju, koncertem w Vancouver, w Kanadzie.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • BLUESOWA NOWOŚĆ OD ZESPOŁU MAN'IEK!

  2020-10-26
  Bluesowa, mocna nowość! Przedstawiamy utwór "Przyjaźń” w wykonaniu duetu MAN'iek - to zapowiedź ciekawego projektu wydawniczego spod znaku bluesa, który ukaże się już niedługo w wydawnictwie SP Records.
 • Ozzy Osbourne miał śpiewać w Van Halen? Tak twierdzi wokalista

  2020-10-26
  Śmierć Eddiego Van Halena zszokowała wszystkich i wyzwoliła także wiele wspomnień wśród artystów. Ozzy Osbourne postanowił przypomnieć o pewnej sytuacji, która o mały włos i doprowadziłaby do wspólnego grania wokalisty ze zmarłym gitarzystą.
 • Co tam w środku gra? Motörhead - Ace of spades (40th Anniversary Edition) (UNBOXING)

  2020-10-26
  ‘ACE OF SPADES’ ŚWIĘTUJE PONOWNE NARODZINY KOLEKCJONERSKI BOX-SET W WERSJI DELUXE I SPECJALNE EDYCJE NA 40. LECIE WYDANIA “ACE OF SPADES”. Z TEJ OKAZJI, POKAZUJEMY WAM, JAK WYDANA JEST JEDNA Z OPCJI.
 • Van Halen się reaktywują? Plotki dementuje Wolfgang Van Halen

  2020-10-26
  Po śmierci Eddiego Van Halena, w sieci zaczęły pojawiać się plotki według których, zespół Van Halen miałby się reaktywować. Do doniesień postanowił odnieść się syn zmarłego gitarzysty.
 • MUSKA na "Huśtawce" - zapowiedź debiutanckiej płyty wokalistki i kompozytorki

  2020-10-26
  Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka Muska zaprezentowała drugi singel zapowiadający jej debiutancką płytę „Huśtawka”, która ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz