12.02.2014 (00:00)

Kultowa godzina w środę: The Doors, The Police i Dawid Bowie [VIDEO]Kultowa godzina w środę: The Police ogłaszają powrót na scenę, Dawid Bowie otrzymuje swoją gwiazdę w Alei Sław, wspominamy też Raya Manzarka, klawiszowca legendy rocka, grupy The Doors.  

W 1939 roku przyszedł na świat Ray Manzarek, klawiszowiec legendy rocka, grupy The Doors. Manzarek spotkał Jima Morrisona przypadkiem w 1965 roku, muzycy założyli wspólnie grupę The Doors. Ray Manzarek zmarł w maju 2013 roku, po długiej walce z rakiem.

>>>LEGENDY ROCKA: Radiohead, Faith No More, Suede i The Killers - najlepsze występy w Jay Leno Show! [VIDEO]<<< 

W 1970 roku John Lennon wykonał piosenkę Instant Karma w programie BBC Top Of The Pops. Lennon stał się tym samym pierwszym członkiem The Beatles, który pojawił się w tym programie od 1966 roku. Dodajmy, że muzyk napisał, nagrał i zmiksował tę piosenkę w ciągu zaledwie jednego dnia. Instant Karma to jeden z najszybciej stworzonych utworów w historii muzyki. 

W 1997 roku David Bowie otrzymał własną gwiazdę w Alei Sław w Hollywood.

>>>ROCKOWE HITY: Dawid Podsiadło - 4:30 wśród nowości w NRD [VIDEO]<<<  

W 2005 roku, podczas specjalnej ceremonii w Bristolu, jedna z lokomotyw została nazwana na cześć Joe Strummera, llidera The Clash. Muzyk zmarł w 2002 roku.

W 2007 roku, podczas konferencji prasowej w Los Angeles, Sting potwierdził reaktywację grupy The Police. Zespół rozpoczął światową trasę koncertową w maju, koncertem w Vancouver, w Kanadzie.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Polski rock w światowym stylu - Burn This Song prezentują autorski sigiel i teledysk!

  2019-10-18
  Ich debiut muzyczny miał premierę na ekranach światowych kin, a koncertowy odbył się na tegorocznym festiwalu Enea Spring Break. Mowa o Burn This Song, zespole z Poznania, który swoim wykonaniem piosenki 'Black Betty' (legendy bluesa rozsławionej przez amerykańską grupę Ram Jam) zachwycił twórców hollywoodzkiej produkcji "The Choice”.
 • Polski Kawowy Kalkulator. Dzięki niemu, obliczysz kiedy masz pić kawę

  2019-10-18
  Niektórzy ludzie nie umieją funkcjonować bez kawy i dzień rozpoczyna się dla nich dopiero po małej czarnej. Polacy postanowili stworzyć Polski Kawowy Kalkulator, który pokazuje ile można wypić kawy i kiedy.
 • Lindemann - Ich weiß es nicht: tekst nowego singla wokalisty Rammstein

  2019-10-18
  Lindemann nie zwalnia tempa, po świetnie przyjętym singlu 'Steh auf', przyszła pora na bardziej mroczną kompozycję. W sieci pojawił się numer 'Ich weiß es nicht', do którego można już znaleźć tłumaczenie.
 • Kultowy styl AVE’a zredefiniowany w jego najnowszej kolekcji dla marki Vans

  2019-10-18
  Skate weteran z 20 letnim doświadczeniem nie przykłada zbyt wiele uwagi do ubrań; jego kolekcja Vans jest wyjątkiem.
 • Slipknot i Spice Girls w jednym numerze. Jak wypadła przeróbka?

  2019-10-18
  Slipknot ostatnio są na topie, a wszystko to dzięki najnowszej płycie, która została doceniona przez fanów i krytykę. Co chwilę pojawiają się nowe przeróbki i tym razem padło na cover w klimacie Spice Girls.
 • EURO 2020: Miasta i stadiony. Wiemy gdzie się odbędzie Euro 2020! [SPORT]

  2019-10-18
  Euro 2020: Miasta. W 2020 r. Euro po raz pierwszy odbędzie się w 13 miastach i krajach-gospodarzach. Finał Euro 2020 zostanie rozegrany na Wembley. Wśród miast Euro 2020 nie znalazło się żadna polska metropolia.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz